1. Koiran päivähoito
  2. Helsinki

Koiran päivähoito, Helsinki

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
MillaM

1. Milla

2.4 km
alkaen
15 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
MillaM

1. Milla

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta2.4 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
"Very good and gentle behavior. "
ReijoR
Arvostelu - Reijo
alkaen
15 €
/päivä
AnnamariA

2. Annamari

1.2 km
alkaen
23 €
/päivä
29 arviota
11
toistuvaa asiakasta

Luotettava eläinrakas hoitaja Helsingissä!🐾

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
AnnamariA

2. Annamari

Luotettava eläinrakas hoitaja Helsingissä!🐾1.2 km
(29 arviota)
11 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Iloinen, avulias ja kiva koiranhoitaja. Kaikki meni meillä hienosti!"
MaaritM
Arvostelu - Maarit
alkaen
23 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
SonjaS

3. Sonja

1.9 km
alkaen
27 €
/päivä
43 arviota
18
toistuvaa asiakasta

Reipasta hoitoa rakkaille karvatovereillesi! 🐶🐱🐰

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
SonjaS

3. Sonja

Reipasta hoitoa rakkaille karvatovereillesi! 🐶🐱🐰 1.9 km
(43 arviota)
18 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Tästä muodostunut vakiohoitopaikka koiralle. Kaikki mennyt aina täydellisesti!"
KalleK
Arvostelu - Kalle
alkaen
27 €
/päivä
EkaterinaE

4. Ekaterina

2.7 km
alkaen
17 €
/päivä
18 arviota
6
toistuvaa asiakasta

✨Pet Boarding & Day Care In Helsinki, Kalasatama✨

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
EkaterinaE

4. Ekaterina

✨Pet Boarding & Day Care In Helsinki, Kalasatama✨2.7 km
(18 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
"My dog Tomas was very well taken care of and the communication was very good :)"
NataliaN
Arvostelu - Natalia
alkaen
17 €
/päivä
MariiaM

5. Mariia

1.1 km - HKI
alkaen
20 €
/päivä

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
MariiaM

5. Mariia

1.1 km - HKI
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
20 €
/päivä
SaraS

6. Sara

1.7 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa, lempeää ja asiantuntevaa hoitoa koirallesi ♥️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
SaraS

6. Sara

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa, lempeää ja asiantuntevaa hoitoa koirallesi ♥️1.7 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
IrisI

7. Iris

1.6 km
alkaen
26 €
/päivä
27 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa Ruskeasuolla

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
IrisI

7. Iris

Koiranhoitoa Ruskeasuolla1.6 km
(27 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
"Erittäin hyvä kokemus; Papu-koira viihtyi Iriksen kanssa koko työpäivän ja vaikutti onnelliselta koiralta päivän jälkeen :)) Kommunikointi Iriksen kanssa sujui erinomaisesti."
NiinaN
Arvostelu - Niina
alkaen
26 €
/päivä
ElsaE

8. Elsa

1.4 km
alkaen
48 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
ElsaE

8. Elsa

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾1.4 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
48 €
/päivä
JuliaJ

9. Julia

1.2 km
alkaen
18 €
/päivä
4 arviota
1
toistuva asiakas

Iloinen ja välittävä koirafani Helsingin Kalliosta🐶

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
JuliaJ

9. Julia

Iloinen ja välittävä koirafani Helsingin Kalliosta🐶1.2 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
"This was mr coopers first time with julia and im sure not the last. we booked the night before for a morning sitting session and everything with booking was fast and smooth. julia met outside the apartment which thank god is quite close and mr cooper was happy to go on a new apartment adventure. I got some nice pics of cooper relaxing so i think he enjoyed. Thanks again and enjoy ur little vacation. Hopefully see u soon.🐕"
robertR
Arvostelu - robert
alkaen
18 €
/päivä
SaaraS

10. Saara

1 km
alkaen
20 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa ja lämmintä koiran hoitoa <3

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
SaaraS

10. Saara

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa ja lämmintä koiran hoitoa <31 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
20 €
/päivä
VilmaV

11. Vilma

1.7 km
alkaen
15 €
/päivä
4 arviota

💌 Luotettava lemmikkivahti suurella sydämellä 💌

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
VilmaV

11. Vilma

💌 Luotettava lemmikkivahti suurella sydämellä 💌 1.7 km
(4 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
"Kiitos koiramme hyvästä hoidosta Vilmalle. Luotettavuus, ystävällisyys ja kokemus välittyi sekä koiralle, että meille, kaikki sujui hienosti. "
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
15 €
/päivä
Anna-LottaA

12. Anna-Lotta

1.6 km
alkaen
18 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Rakastavaa koiranhoitoa Puu-Vallilassa<3

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Anna-LottaA

12. Anna-Lotta

Uusi lemmikinhoitaja
Rakastavaa koiranhoitoa Puu-Vallilassa<31.6 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
"our first booking with anna-lotta and everything went extremely well from start to finish.mr cooper seemed to have a great time judging by the pics we were sent.all communication was fast and clear and anna-lotta seemed to be very nice and calm person which is perfect for mr cooper to feel comfortable and relaxed.we will visit again soon.thanks again and see you soon 😊 "
robertR
Arvostelu - robert
alkaen
18 €
/päivä
NeaN

13. Nea

1.1 km
alkaen
30 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
NeaN

13. Nea

Uusi lemmikinhoitaja
Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾1.1 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
alkaen
30 €
/päivä
JonnaJ

14. Jonna

1.9 km
alkaen
25 €
/päivä
32 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Loving, gentle care

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
JonnaJ

14. Jonna

Loving, gentle care1.9 km
(32 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Iso kiitos Jonnalle Carlo-kissan hoidosta! Kaikki sujui todella hyvin,"
MiaM
Arvostelu - Mia
alkaen
25 €
/päivä
AnniA

15. Anni

2.4 km - HKI
alkaen
20 €
/päivä
22 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
AnniA

15. Anni

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi2.4 km - HKI
(22 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Jätin rescuekoirani ensimmäistä kertaa hoitoon, joten minulla oli huoli miten koira pärjää uudessa paikassa. Pystyin kuitenkin olemaan levollisin mielin, sillä koirani sai hyvää hoitoa ja viihtyi hyvin Annin kodissa."
AmmiA
Arvostelu - Ammi
alkaen
20 €
/päivä
EssiE

16. Essi

2.7 km
alkaen
20 €
/päivä
16 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Kokenut (paimen)koirienhoitaja 🐶

Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
EssiE

16. Essi

Kokenut (paimen)koirienhoitaja 🐶2.7 km
(16 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"Villakoiramme oli päivän Essin hoidossa. Viestintä ennen hoitoa oli sujuvaa. Pääsimme muitta mutkitta etukäteen tutustumaan hoitopaikkaan. Kaikki sujui oikein hyvin! "
HelmiH
Arvostelu - Helmi
alkaen
20 €
/päivä
EevaE

17. Eeva

2.2 km
alkaen
15 €
/päivä
7 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas koiranhoitaja avuksi arkeen

Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
EevaE

17. Eeva

Eläinrakas koiranhoitaja avuksi arkeen2.2 km
(7 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
HeidiH

18. Heidi

1.2 km
alkaen
18 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
HeidiH

18. Heidi

Uusi lemmikinhoitaja
Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi1.2 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
18 €
/päivä
PetraP

19. Petra

1.4 km
alkaen
30 €
/päivä
21 arviota
11
toistuvaa asiakasta

Etätöitä tekevä Koiranhoitaja 🐶

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
PetraP

19. Petra

Etätöitä tekevä Koiranhoitaja 🐶1.4 km
(21 arviota)
11 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Petra on taitava ja osaava hoitaja, joka jakson aikana treenaili meidän pennuille haastavia asioita. Kuvia ja kuulumisia tuli riittävästi, että lomalla jopa uskalsi rentoutua, etenkin kun koirat selvästi viihtyivät. Kaikki kommunikointi on ollut todella helppoa, ja pennut palvovat Petraa. 💛🤍🖤🤍"
AnnikaA
Arvostelu - Annika
alkaen
30 €
/päivä
AriA

20. Ari

2 km
alkaen
15 €
/päivä
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Koirarakas eläkeläinen

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
AriA

20. Ari

Koirarakas eläkeläinen2 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Papu-koira pääsi Arin luokse hoitoon. Kiitos Arin kärsivällisyyden; ensi kertaa Papua jännitti, toinen kerta meni todella hyvin. Lämpimät suositukset!"
NiinaN
Arvostelu - Niina
alkaen
15 €
/päivä

Miksi koiran päivähoito sopisi teille?

Vaikeinta lemmikinomistajille on lähteä töihin joka päivä, sillä lemmikkimme joutuvat jäämään siksi aikaa yksin kotiin. Ymmärrämme hyvin kuinka paljon useimmat koirat tarvitsevat tekemistä ja sosialisointia myös päiväsaikaan, ja siksi palvelustamme löytyykin päivähoitoa tarjoavia hoitajia. Paikalliset hoitajamme sijainnissa Helsinki tarjoavat mielellään päivähoitoa monenlaisille koirille.

Jokaiseen Pawshaken kautta tehtyyn varaukseen kuuluu myös Pawshake-takuu, eläinlääkärikulutakuu ja paljon muita hyötyjä.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran päivähoitoa sijainnissa Helsinki. Yli 4545 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.