1. Koiran päivähoito
  2. Helsinki

Koiran päivähoito, Helsinki

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
MillaM

1. Milla

1.5 km
alkaen
15 €
/päivä
2 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta

Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
MillaM

1. Milla

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta1.5 km
(2 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Very good and gentle behavior. "
ReijoR
Arvostelu - Reijo
alkaen
15 €
/päivä
AnnaA

2. Anna

0.5 km
alkaen
30 €
/päivä
38 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi uusi paras ystävä | Pawsome care 🫶🏼

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
AnnaA

2. Anna

Lemmikkisi uusi paras ystävä | Pawsome care 🫶🏼0.5 km
(38 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Anna took great care of my small poodle Edi! She was very communicative and kept me updated throughout the day:)! Edi was very happy! Can highly recommend booking her for dog sitting! "
SvenS
Arvostelu - Sven
alkaen
30 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
AnnamariA

3. Annamari

2 km
alkaen
23 €
/päivä
30 arviota
11
toistuvaa asiakasta

Luotettava eläinrakas hoitaja Helsingissä!🐾

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
AnnamariA

3. Annamari

Luotettava eläinrakas hoitaja Helsingissä!🐾2 km
(30 arviota)
11 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Iloinen, avulias ja kiva koiranhoitaja. Kaikki meni meillä hienosti!"
MaaritM
Arvostelu - Maarit
alkaen
23 €
/päivä
HillaH

4. Hilla

0.7 km
alkaen
18 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut koiran hoitaja täällä hei!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
HillaH

4. Hilla

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut koiran hoitaja täällä hei!0.7 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
18 €
/päivä
PinjaP

5. Pinja

1.5 km
alkaen
25 €
/päivä
10 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Lenkkeily intoinen vastuullinen ja kokenut nuori keskustasta

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
PinjaP

5. Pinja

Lenkkeily intoinen vastuullinen ja kokenut nuori keskustasta1.5 km
(10 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Pinja on tunnollinen ja huomioi herkän koirani todella hienosti! Suositus Pinjalle <3 "
JannaJ
Arvostelu - Janna
alkaen
25 €
/päivä
MariiaM

6. Mariia

1.9 km
alkaen
20 €
/päivä

Active & Attentive Care for Your Furry Best Friend

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
MariiaM

6. Mariia

Active & Attentive Care for Your Furry Best Friend1.9 km
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
20 €
/päivä
JuliaJ

7. Julia

2.1 km
alkaen
18 €
/päivä
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Iloinen ja välittävä koirafani Helsingin Kalliosta🐶

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
JuliaJ

7. Julia

Iloinen ja välittävä koirafani Helsingin Kalliosta🐶2.1 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"This was mr coopers first time with julia and im sure not the last. we booked the night before for a morning sitting session and everything with booking was fast and smooth. julia met outside the apartment which thank god is quite close and mr cooper was happy to go on a new apartment adventure. I got some nice pics of cooper relaxing so i think he enjoyed. Thanks again and enjoy ur little vacation. Hopefully see u soon.🐕"
robertR
Arvostelu - robert
alkaen
18 €
/päivä
Frans-EmilF

8. Frans-Emil

0.3 km
alkaen
30 €
/päivä
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Rakkaan lemmikkisi paras kaveri 💕

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Frans-EmilF

8. Frans-Emil

Rakkaan lemmikkisi paras kaveri 💕0.3 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
"I am very pleased with my dog's stay at Frans-Emil's, and so is my dog. I had wonderful reports during my trip, and our communication worked very fast and smoothly!"
RichardR
Arvostelu - Richard
alkaen
30 €
/päivä
JonnaJ

9. Jonna

1.4 km
alkaen
25 €
/päivä
32 arviota
15
toistuvaa asiakasta

Loving, gentle care

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
JonnaJ

9. Jonna

Loving, gentle care1.4 km
(32 arviota)
15 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Iso kiitos Jonnalle Carlo-kissan hoidosta! Kaikki sujui todella hyvin,"
MiaM
Arvostelu - Mia
alkaen
25 €
/päivä
EevaE

10. Eeva

1.5 km
alkaen
15 €
/päivä
7 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas koiranhoitaja avuksi arkeen

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
EevaE

10. Eeva

Eläinrakas koiranhoitaja avuksi arkeen1.5 km
(7 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
TiiaT

11. Tiia

0.2 km
alkaen
20 €
/päivä
3 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Turvallinen ja välittävä hoitopaikka karvakamullesi <3

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
TiiaT

11. Tiia

Turvallinen ja välittävä hoitopaikka karvakamullesi <30.2 km
(3 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Koiramme viihtyi hoidossa Tiian luona ja kommunikointi Tiian kanssa oli helppoa. Kaikki sujui tosi hienosti!"
LottaL
Arvostelu - Lotta
alkaen
20 €
/päivä
PetraP

12. Petra

2.5 km
alkaen
30 €
/päivä
22 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Etätöitä tekevä Koiranhoitaja 🐶

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
PetraP

12. Petra

Etätöitä tekevä Koiranhoitaja 🐶2.5 km
(22 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
"Petra on taitava ja osaava hoitaja, joka jakson aikana treenaili meidän pennuille haastavia asioita. Kuvia ja kuulumisia tuli riittävästi, että lomalla jopa uskalsi rentoutua, etenkin kun koirat selvästi viihtyivät. Kaikki kommunikointi on ollut todella helppoa, ja pennut palvovat Petraa. 💛🤍🖤🤍"
AnnikaA
Arvostelu - Annika
alkaen
30 €
/päivä
NeaN

13. Nea

2.5 km
alkaen
30 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
NeaN

13. Nea

Uusi lemmikinhoitaja
Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾2.5 km
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
30 €
/päivä
EmmaE

14. Emma

0.9 km
alkaen
30 €
/päivä
20 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Hellää hoitoa Helsingin keskustassa

Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
EmmaE

14. Emma

Hellää hoitoa Helsingin keskustassa0.9 km
(20 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Kaikki sujui todella sujuvasti ja mutkattomasti. Yhteydenpito oli helppoa, Emma lähetti kuvia ja viestejä säännöllisesti hoitojakson ajan. Meidän kissa viihtyi erinomaisesti - Emma selkeästi nauttii lemmikkien hoitamisesta. Vahva suositus! ❤️"
ErikaE
Arvostelu - Erika
alkaen
30 €
/päivä
AriA

15. Ari

1.1 km
alkaen
15 €
/päivä
7 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Koirarakas eläkeläinen

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
AriA

15. Ari

Koirarakas eläkeläinen1.1 km
(7 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Papu-koira pääsi Arin luokse hoitoon. Kiitos Arin kärsivällisyyden; ensi kertaa Papua jännitti, toinen kerta meni todella hyvin. Lämpimät suositukset!"
NiinaN
Arvostelu - Niina
alkaen
15 €
/päivä
AdaA

16. Ada

2.3 km
alkaen
15 €
/päivä
14 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Rakastavaa hoitoa Kalliossa 💛

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
AdaA

16. Ada

Rakastavaa hoitoa Kalliossa 💛2.3 km
(14 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
"Ihana ja lämminhenkinen hoitopaikka! Koirani päivähoito meni sujuvasti ja mahtavaa, että hoitopaikassa oli kiltti koirakaveri. Aion käyttää jatkossakin tätä hoitopaikkaa koiralleni tarvittaessa, suosittelen! "
EnniE
Arvostelu - Enni
alkaen
15 €
/päivä
ViiviV

17. Viivi

0.8 km - HKI
alkaen
20 €
/päivä
7 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lämmintä ja luotettavaa hoitoa koirallesi 🫶🏼

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
ViiviV

17. Viivi

Lämmintä ja luotettavaa hoitoa koirallesi 🫶🏼0.8 km - HKI
(7 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Viiv on luotettava ja osaava lemmikinhoitaja. Voin ehdottomasti suositella häntä. Parempaa hoitajaa en olisi voinut löytää. Tekee tätä täydellä sydämellä ja taidokkaasti"
MarjutM
Arvostelu - Marjut
alkaen
20 €
/päivä
AuraA

18. Aura

1.6 km
alkaen
30 €
/päivä
119 arviota
37
toistuvaa asiakasta

Dude Island Dog Base

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
AuraA

18. Aura

Dude Island Dog Base1.6 km
(119 arviota)
37 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Koirani oli Auran luona hoidossa ensimmäistä kertaa. Kaikki sujui sovitusti ja Aura toimi todella hienosti koirani kanssa. Voin lämpimästi suositella Auraa ja toivon, että Auran luota löytyy jatkossakin hoitopaikka."
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
30 €
/päivä
MirkaM

19. Mirka

1.8 km
alkaen
25 €
/päivä
3 arviota

Etätyötä tekevä koirien ystävä

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
MirkaM

19. Mirka

Etätyötä tekevä koirien ystävä1.8 km
(3 arviota)
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
25 €
/päivä
LottaL

20. Lotta

0.8 km
alkaen
23 €
/päivä
39 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas kokemusta omaava lemmikinhoitaja💖

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
LottaL

20. Lotta

Eläinrakas kokemusta omaava lemmikinhoitaja💖0.8 km
(39 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Oli aivan ihana hoitopaikka koiralle. Kaikki oli mennyt hyvin ja oli päässyt lenkkeilemään Lotan kanssa. Saimme tyytyväisen koiran takaisin. Voin vain suositella!❤️ isot kiitokset vielä🥰"
JenninaJ
Arvostelu - Jennina
alkaen
23 €
/päivä

Miksi koiran päivähoito sopisi teille?

Vaikeinta lemmikinomistajille on lähteä töihin joka päivä, sillä lemmikkimme joutuvat jäämään siksi aikaa yksin kotiin. Ymmärrämme hyvin kuinka paljon useimmat koirat tarvitsevat tekemistä ja sosialisointia myös päiväsaikaan, ja siksi palvelustamme löytyykin päivähoitoa tarjoavia hoitajia. Paikalliset hoitajamme sijainnissa Helsinki tarjoavat mielellään päivähoitoa monenlaisille koirille.

Jokaiseen Pawshaken kautta tehtyyn varaukseen kuuluu myös Pawshake-takuu, eläinlääkärikulutakuu ja paljon muita hyötyjä.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran päivähoitoa sijainnissa Helsinki. Yli 4456 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.