1. Koiran päivähoito
  2. Helsinki

Koiran päivähoito, Helsinki

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
MillaM

1. Milla

1.8 km
alkaen
15 €
/päivä
2 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MillaM

1. Milla

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta1.8 km
(2 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Very good and gentle behavior. "
ReijoR
Arvostelu - Reijo
alkaen
15 €
/päivä
AnnamariA

2. Annamari

2.6 km
alkaen
23 €
/päivä
29 arviota
11
toistuvaa asiakasta

Luotettava eläinrakas hoitaja Helsingissä!🐾

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
AnnamariA

2. Annamari

Luotettava eläinrakas hoitaja Helsingissä!🐾2.6 km
(29 arviota)
11 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Iloinen, avulias ja kiva koiranhoitaja. Kaikki meni meillä hienosti!"
MaaritM
Arvostelu - Maarit
alkaen
23 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
MariiaM

3. Mariia

2.6 km
alkaen
20 €
/päivä

Active & Attentive Care for Your Furry Best Friend

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
MariiaM

3. Mariia

Active & Attentive Care for Your Furry Best Friend2.6 km
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
20 €
/päivä
AngieA

4. Angie

3.1 km
alkaen
20 €
/päivä
22 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Dog lover ja luotettava koiravahti. Ilolla autan!

Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
AngieA

4. Angie

Dog lover ja luotettava koiravahti. Ilolla autan!3.1 km
(22 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
"This was my first time leaving my dog with a pet sitter and I was very nervous but Angie and Mike took wonderful care of my boy ❤️ Angie made sure she had every information about Riley before he arrived to them so that everything will go smoothly, and I can tell that my boy received so much love while in their care. I received updates and pictures too which was wonderful. I will happily use their services again 😍"
EszterE
Arvostelu - Eszter
alkaen
20 €
/päivä
PinjaP

5. Pinja

0.9 km
alkaen
25 €
/päivä
9 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Lenkkeily intoinen vastuullinen ja kokenut nuori keskustasta

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
PinjaP

5. Pinja

Lenkkeily intoinen vastuullinen ja kokenut nuori keskustasta0.9 km
(9 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Pinja on tunnollinen ja huomioi herkän koirani todella hienosti! Suositus Pinjalle <3 "
JannaJ
Arvostelu - Janna
alkaen
25 €
/päivä
JuliaJ

6. Julia

2.7 km
alkaen
18 €
/päivä
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Iloinen ja välittävä koirafani Helsingin Kalliosta🐶

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
JuliaJ

6. Julia

Iloinen ja välittävä koirafani Helsingin Kalliosta🐶2.7 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"This was mr coopers first time with julia and im sure not the last. we booked the night before for a morning sitting session and everything with booking was fast and smooth. julia met outside the apartment which thank god is quite close and mr cooper was happy to go on a new apartment adventure. I got some nice pics of cooper relaxing so i think he enjoyed. Thanks again and enjoy ur little vacation. Hopefully see u soon.🐕"
robertR
Arvostelu - robert
alkaen
18 €
/päivä
AnnaA

7. Anna

0.5 km
alkaen
30 €
/päivä
36 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi uusi paras ystävä | Pawsome care 🫶🏼

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
AnnaA

7. Anna

Lemmikkisi uusi paras ystävä | Pawsome care 🫶🏼0.5 km
(36 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
"Anna took great care of my small poodle Edi! She was very communicative and kept me updated throughout the day:)! Edi was very happy! Can highly recommend booking her for dog sitting! "
SvenS
Arvostelu - Sven
alkaen
30 €
/päivä
MiiaM

8. Miia

3 km
alkaen
20 €
/päivä
10 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Koiraihminen etsii lainatassuttelijaa, 🚗 käytössä!

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
MiiaM

8. Miia

Koiraihminen etsii lainatassuttelijaa, 🚗 käytössä!3 km
(10 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Miia hoiti vielä vähän arkaa rescuekoiraani Kosmoa rauhallisesti ja luotettavasti. Järjestelyt sujuivat helposti, ja sain kuulumisia kuvien kera hoidon ajalta. Jätän Kosmon luottavaisin mielin uudelleenkin Miian hoitoon. :) "
PäiviP
Arvostelu - Päivi
alkaen
20 €
/päivä
Frans-EmilF

9. Frans-Emil

0.6 km
alkaen
30 €
/päivä
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Rakkaan lemmikkisi paras kaveri 💕

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Frans-EmilF

9. Frans-Emil

Rakkaan lemmikkisi paras kaveri 💕0.6 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
"I am very pleased with my dog's stay at Frans-Emil's, and so is my dog. I had wonderful reports during my trip, and our communication worked very fast and smoothly!"
RichardR
Arvostelu - Richard
alkaen
30 €
/päivä
JonnaJ

10. Jonna

2 km
alkaen
25 €
/päivä
32 arviota
15
toistuvaa asiakasta

Loving, gentle care

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
JonnaJ

10. Jonna

Loving, gentle care2 km
(32 arviota)
15 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Iso kiitos Jonnalle Carlo-kissan hoidosta! Kaikki sujui todella hyvin,"
MiaM
Arvostelu - Mia
alkaen
25 €
/päivä
EevaE

11. Eeva

1.8 km
alkaen
15 €
/päivä
7 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas koiranhoitaja avuksi arkeen

Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
EevaE

11. Eeva

Eläinrakas koiranhoitaja avuksi arkeen1.8 km
(7 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
15 €
/päivä
TiiaT

12. Tiia

0.7 km
alkaen
20 €
/päivä
3 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Turvallinen ja välittävä hoitopaikka karvakamullesi <3

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
TiiaT

12. Tiia

Turvallinen ja välittävä hoitopaikka karvakamullesi <30.7 km
(3 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Koiramme viihtyi hoidossa Tiian luona ja kommunikointi Tiian kanssa oli helppoa. Kaikki sujui tosi hienosti!"
LottaL
Arvostelu - Lotta
alkaen
20 €
/päivä
HelmiH

13. Helmi

0.3 km
alkaen
18 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Luotettavaa ja iloista hoitoa koirallisessa perheessä

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
HelmiH

13. Helmi

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa ja iloista hoitoa koirallisessa perheessä0.3 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
alkaen
18 €
/päivä
AlanA

14. Alan

1.1 km
alkaen
17 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Lifelong dog owner & cat friend in Ruoholahti & Jätkäsaari

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
AlanA

14. Alan

Uusi lemmikinhoitaja
Lifelong dog owner & cat friend in Ruoholahti & Jätkäsaari 1.1 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
alkaen
17 €
/päivä
PetraP

15. Petra

3.1 km
alkaen
30 €
/päivä
21 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Etätöitä tekevä Koiranhoitaja 🐶

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
PetraP

15. Petra

Etätöitä tekevä Koiranhoitaja 🐶3.1 km
(21 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Petra on taitava ja osaava hoitaja, joka jakson aikana treenaili meidän pennuille haastavia asioita. Kuvia ja kuulumisia tuli riittävästi, että lomalla jopa uskalsi rentoutua, etenkin kun koirat selvästi viihtyivät. Kaikki kommunikointi on ollut todella helppoa, ja pennut palvovat Petraa. 💛🤍🖤🤍"
AnnikaA
Arvostelu - Annika
alkaen
30 €
/päivä
AriA

16. Ari

1.9 km
alkaen
15 €
/päivä
7 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Koirarakas eläkeläinen

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
AriA

16. Ari

Koirarakas eläkeläinen1.9 km
(7 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
"Papu-koira pääsi Arin luokse hoitoon. Kiitos Arin kärsivällisyyden; ensi kertaa Papua jännitti, toinen kerta meni todella hyvin. Lämpimät suositukset!"
NiinaN
Arvostelu - Niina
alkaen
15 €
/päivä
HeidiH

17. Heidi

2.5 km
alkaen
18 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio
1
toistuva asiakas

Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
HeidiH

17. Heidi

Uusi lemmikinhoitaja
Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi2.5 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
alkaen
18 €
/päivä
EmmaE

18. Emma

0.6 km
alkaen
30 €
/päivä
20 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Hellää hoitoa Helsingin keskustassa

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
EmmaE

18. Emma

Hellää hoitoa Helsingin keskustassa0.6 km
(20 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Kaikki sujui todella sujuvasti ja mutkattomasti. Yhteydenpito oli helppoa, Emma lähetti kuvia ja viestejä säännöllisesti hoitojakson ajan. Meidän kissa viihtyi erinomaisesti - Emma selkeästi nauttii lemmikkien hoitamisesta. Vahva suositus! ❤️"
ErikaE
Arvostelu - Erika
alkaen
30 €
/päivä
AuraA

19. Aura

1.1 km
alkaen
30 €
/päivä
119 arviota
37
toistuvaa asiakasta

Dude Island Dog Base

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
AuraA

19. Aura

Dude Island Dog Base1.1 km
(119 arviota)
37 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
"Koirani oli Auran luona hoidossa ensimmäistä kertaa. Kaikki sujui sovitusti ja Aura toimi todella hienosti koirani kanssa. Voin lämpimästi suositella Auraa ja toivon, että Auran luota löytyy jatkossakin hoitopaikka."
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
30 €
/päivä
AdaA

20. Ada

2.9 km
alkaen
15 €
/päivä
14 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Rakastavaa hoitoa Kalliossa 💛

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
AdaA

20. Ada

Rakastavaa hoitoa Kalliossa 💛2.9 km
(14 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Ihana ja lämminhenkinen hoitopaikka! Koirani päivähoito meni sujuvasti ja mahtavaa, että hoitopaikassa oli kiltti koirakaveri. Aion käyttää jatkossakin tätä hoitopaikkaa koiralleni tarvittaessa, suosittelen! "
EnniE
Arvostelu - Enni
alkaen
15 €
/päivä

Miksi koiran päivähoito sopisi teille?

Vaikeinta lemmikinomistajille on lähteä töihin joka päivä, sillä lemmikkimme joutuvat jäämään siksi aikaa yksin kotiin. Ymmärrämme hyvin kuinka paljon useimmat koirat tarvitsevat tekemistä ja sosialisointia myös päiväsaikaan, ja siksi palvelustamme löytyykin päivähoitoa tarjoavia hoitajia. Paikalliset hoitajamme sijainnissa Helsinki tarjoavat mielellään päivähoitoa monenlaisille koirille.

Jokaiseen Pawshaken kautta tehtyyn varaukseen kuuluu myös Pawshake-takuu, eläinlääkärikulutakuu ja paljon muita hyötyjä.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran päivähoitoa sijainnissa Helsinki. Yli 4572 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.