1. Koiran päivähoito
  2. Helsinki

Koiran päivähoito, Helsinki

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
MillaM

1. Milla

5 km
alkaen
15 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
MillaM

1. Milla

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta5 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Very good and gentle behavior. "
ReijoR
Arvostelu - Reijo
alkaen
15 €
/päivä
AinoA

2. Aino

0.7 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Rapsutuksia ja lenkkeilyä tarjoava koirarakas koti

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
AinoA

2. Aino

Uusi lemmikinhoitaja
Rapsutuksia ja lenkkeilyä tarjoava koirarakas koti0.7 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
AngieA

3. Angie

1 km
alkaen
20 €
/päivä
22 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Dog lover ja luotettava koiravahti. Ilolla autan!

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
AngieA

3. Angie

Dog lover ja luotettava koiravahti. Ilolla autan!1 km
(22 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"This was my first time leaving my dog with a pet sitter and I was very nervous but Angie and Mike took wonderful care of my boy ❤️ Angie made sure she had every information about Riley before he arrived to them so that everything will go smoothly, and I can tell that my boy received so much love while in their care. I received updates and pictures too which was wonderful. I will happily use their services again 😍"
EszterE
Arvostelu - Eszter
alkaen
20 €
/päivä
MariiaM

4. Mariia

5.1 km - HKI
alkaen
20 €
/päivä

Viimeksi aktiivinen 7 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
MariiaM

4. Mariia

5.1 km - HKI
Viimeksi aktiivinen 7 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
20 €
/päivä
SaaraS

5. Saara

4.6 km
alkaen
20 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa ja lämmintä koiran hoitoa <3

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
SaaraS

5. Saara

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa ja lämmintä koiran hoitoa <34.6 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
20 €
/päivä
ElsaE

6. Elsa

4.4 km
alkaen
48 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
ElsaE

6. Elsa

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾4.4 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
alkaen
48 €
/päivä
InkaI

7. Inka

0.9 km
alkaen
25 €
/päivä
1 arvio

Koiranhoitoa Lauttasaaressa

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
InkaI

7. Inka

Koiranhoitoa Lauttasaaressa0.9 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Ensimmäinen kokemuksemme tästä palvelusta, ja hoitopaikka ylitti kaikki odotukset. Sympaattinen pariskunta, joiden kanssa kommunikointi oli mutkatonta ja helppoa. Koira tuntui viihtyvän, ja sai hyvää hoitoa ja huolenpitoa. Tulemme toistekin. Lämmin suositus!"
Marja-LiisaM
Arvostelu - Marja-Liisa
alkaen
25 €
/päivä
AlanA

8. Alan

2.4 km
alkaen
17 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Lifelong dog owner & cat friend in Ruoholahti & Jätkäsaari

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
AlanA

8. Alan

Uusi lemmikinhoitaja
Lifelong dog owner & cat friend in Ruoholahti & Jätkäsaari 2.4 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
alkaen
17 €
/päivä
HelmiH

9. Helmi

3.8 km - HKI
alkaen
18 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa ja iloista hoitoa koirallisessa perheessä

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
HelmiH

9. Helmi

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa ja iloista hoitoa koirallisessa perheessä3.8 km - HKI
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
18 €
/päivä
AnnaA

10. Anna

3.2 km
alkaen
30 €
/päivä
36 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi uusi paras ystävä | Pawsome care 🫶🏼

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
AnnaA

10. Anna

Lemmikkisi uusi paras ystävä | Pawsome care 🫶🏼3.2 km
(36 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Anna took great care of my small poodle Edi! She was very communicative and kept me updated throughout the day:)! Edi was very happy! Can highly recommend booking her for dog sitting! "
SvenS
Arvostelu - Sven
alkaen
30 €
/päivä
PinjaP

11. Pinja

4.3 km
alkaen
25 €
/päivä
8 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lenkkeily intoinen vastuullinen ja kokenut nuori keskustasta

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
PinjaP

11. Pinja

Lenkkeily intoinen vastuullinen ja kokenut nuori keskustasta4.3 km
(8 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
"Kaikki sujui hienosti ja koiramme viihtyi hoidossa 🥰"
LottaL
Arvostelu - Lotta
alkaen
25 €
/päivä
NeaN

12. Nea

4.5 km
alkaen
25 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
NeaN

12. Nea

Uusi lemmikinhoitaja
Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾4.5 km
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
25 €
/päivä
IrisI

13. Iris

5.1 km
alkaen
26 €
/päivä
27 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa Ruskeasuolla

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
IrisI

13. Iris

Koiranhoitoa Ruskeasuolla5.1 km
(27 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Erittäin hyvä kokemus; Papu-koira viihtyi Iriksen kanssa koko työpäivän ja vaikutti onnelliselta koiralta päivän jälkeen :)) Kommunikointi Iriksen kanssa sujui erinomaisesti."
NiinaN
Arvostelu - Niina
alkaen
26 €
/päivä
Frans-EmilF

14. Frans-Emil

3.5 km
alkaen
30 €
/päivä
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Rakkaan lemmikkisi paras kaveri 💕

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Frans-EmilF

14. Frans-Emil

Rakkaan lemmikkisi paras kaveri 💕3.5 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
"I am very pleased with my dog's stay at Frans-Emil's, and so is my dog. I had wonderful reports during my trip, and our communication worked very fast and smoothly!"
RichardR
Arvostelu - Richard
alkaen
30 €
/päivä
JonnaJ

15. Jonna

4.9 km
alkaen
25 €
/päivä
32 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Loving, gentle care

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
JonnaJ

15. Jonna

Loving, gentle care4.9 km
(32 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Iso kiitos Jonnalle Carlo-kissan hoidosta! Kaikki sujui todella hyvin,"
MiaM
Arvostelu - Mia
alkaen
25 €
/päivä
EevaE

16. Eeva

4.9 km
alkaen
15 €
/päivä
7 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas koiranhoitaja avuksi arkeen

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
EevaE

16. Eeva

Eläinrakas koiranhoitaja avuksi arkeen4.9 km
(7 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
HeidiH

17. Heidi

4.1 km
alkaen
18 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
HeidiH

17. Heidi

Uusi lemmikinhoitaja
Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi4.1 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
18 €
/päivä
KatriK

18. Katri

4.4 km
alkaen
30 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
2 arviota

🐾 Koirahoitoa lähes 40 vuoden kokemuksella ❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
KatriK

18. Katri

Uusi lemmikinhoitaja
🐾 Koirahoitoa lähes 40 vuoden kokemuksella ❤️4.4 km
(2 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
"Aivan mahtava hoitaja! ❤️ Kommunikointi Katrin kanssa oli alusta asti helppoa ja sujuvaa. Koiramme, joka yleensä haukkuu kaikille, ei haukkunut Katrille yhtään ja lähti vieläpä todella mielellään hänen matkaansa. Tästä tuli heti sellainen olo, että koiramme oli hyvissä ja turvallisissa käsissä. Vahva suositus Katrille, käytämme ehdottomasti myös jatkossa! 🐾"
RosaR
Arvostelu - Rosa
alkaen
30 €
/päivä
KaroliinaK

19. Karoliina

3.7 km - HKI
alkaen
25 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Looking for furry friends!

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
KaroliinaK

19. Karoliina

Uusi lemmikinhoitaja
Looking for furry friends!3.7 km - HKI
(1 arvio)
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
25 €
/päivä
TiiaT

20. Tiia

3.3 km
alkaen
20 €
/päivä
3 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Turvallinen ja välittävä hoitopaikka karvakamullesi <3

Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
TiiaT

20. Tiia

Turvallinen ja välittävä hoitopaikka karvakamullesi <33.3 km
(3 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Koiramme viihtyi hoidossa Tiian luona ja kommunikointi Tiian kanssa oli helppoa. Kaikki sujui tosi hienosti!"
LottaL
Arvostelu - Lotta
alkaen
20 €
/päivä

Miksi koiran päivähoito sopisi teille?

Vaikeinta lemmikinomistajille on lähteä töihin joka päivä, sillä lemmikkimme joutuvat jäämään siksi aikaa yksin kotiin. Ymmärrämme hyvin kuinka paljon useimmat koirat tarvitsevat tekemistä ja sosialisointia myös päiväsaikaan, ja siksi palvelustamme löytyykin päivähoitoa tarjoavia hoitajia. Paikalliset hoitajamme sijainnissa Helsinki tarjoavat mielellään päivähoitoa monenlaisille koirille.

Jokaiseen Pawshaken kautta tehtyyn varaukseen kuuluu myös Pawshake-takuu, eläinlääkärikulutakuu ja paljon muita hyötyjä.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran päivähoitoa sijainnissa Helsinki. Yli 4515 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.