1. Talovahti
  2. Sipoo

talovahti, Sipoo

Yön yli kestävä hoitojakso sinun luonasi.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
AadaA

1. Aada

14.7 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Karvakavereille seuraa, rakkautta ja rapsutuksia

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
AadaA

1. Aada

Uusi lemmikinhoitaja
Karvakavereille seuraa, rakkautta ja rapsutuksia14.7 km
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
alkaen
25 €
/yö
NitaN

2. Nita

19.5 km
alkaen
40 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Rauhallinen hoitokoti/hoitaja tarjolla Metsolassa

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
NitaN

2. Nita

Rauhallinen hoitokoti/hoitaja tarjolla Metsolassa19.5 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Nita oli talovahtina kahdessa pätkässä hoitamassa meidän kahta Birmaa ja Tilda-koiravanhusta. Viestintä Nitan kanssa oli sujuvaa, sain kuvia ja terveisiä eläimien tilanteesta aktiivisesti. Ensimmäisen hoitojakson aikana sattunut koiran terveydentilan muutos hoidettiin vastuullisesti, ja ison koiran lääkintä onnistui myös. Loman jälkeen oli mukava palata puhtaaseen kotiin. Vahva suositus!"
AnnukkaA
Arvostelu - Annukka
alkaen
40 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
AuroraA

3. Aurora

18.1 km
alkaen
45 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Rapsutuksia, lenkkejä ja hyvää hoitoa

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
AuroraA

3. Aurora

Uusi lemmikinhoitaja
Rapsutuksia, lenkkejä ja hyvää hoitoa18.1 km
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
alkaen
45 €
/yö
TerezaT

4. Tereza

19 km
alkaen
35 €
/yö
16 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Dog sitting <3

Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
TerezaT

4. Tereza

Dog sitting <319 km
(16 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Tereza was dog sitting my rescue boy at ours for few days and we were really happy with her! She has been really great with communication since we started to chat and did well when we did meet and greet before the dog-sitting. Se made this little "contract" with all info relating to my dog and how to deal with him and she was really good following it and updating me about my boy. She send me daily updates with photos attached and replied quickly if I had any questions/info to share during the stay. My boy (40kg Bully mix) seem to love her a lot! When she arrived to the dog sitting job, my boy greeted her excitedly and it made me feel so good to leave my precious boy with her. When I came back, Harley (my dog) seemed really relaxed and comfortable what was important for me to see as well 🥰 Would definitely recommend her! 🩷"
MiraM
Arvostelu - Mira
alkaen
35 €
/yö
HarrietH

5. Harriet

10.7 km
alkaen
35 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

At your bark and call 🐾

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
HarrietH

5. Harriet

Uusi lemmikinhoitaja
At your bark and call 🐾10.7 km
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
35 €
/yö
HelmiH

6. Helmi

16.6 km
alkaen
50 €
/yö
14 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Tunnollista ja luotettavaa koiranhoitoa

Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
HelmiH

6. Helmi

Tunnollista ja luotettavaa koiranhoitoa16.6 km
(14 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Luotettava koiranhoitaja! 🤩"
EetuE
Arvostelu - Eetu
alkaen
50 €
/yö
Ida-MariaI

7. Ida-Maria

17.4 km
alkaen
30 €
/yö
13 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Lämmin eläinrakas hoitaja!

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
Ida-MariaI

7. Ida-Maria

Lämmin eläinrakas hoitaja!17.4 km
(13 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Ida-Maria on ihana ja luotettava hoitaja - niin koirat kuin mekin olemme tosi tyytyväisiä :). Ida-Maria oli meillä talovahtina hoitamassa meidän kahta isoa villakoiraa meidän kotona 2 viikon ajan, kun olimme lomamatkalla. Voimme suositella Ida-Mariaa kaikille, jotka haluavat koirilleen parasta mahdollista hoitoa, pidemmänkin loman ajaksi :) Saimme joka päivä kuulla miten päivä oli mennyt - kummallakin koiralla :) ja kivojen kuvien kera. Kiitos vielä tosi paljon kaikesta huolenpidosta!"
sonjaS
Arvostelu - sonja
alkaen
30 €
/yö
HeliH

8. Heli

15 km
alkaen
25 €
/yö
3 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja eläimistä tykkäävä, sekä huolehtivainen

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
HeliH

8. Heli

Luotettava ja eläimistä tykkäävä, sekä huolehtivainen15 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Kaikin puolin täydellistä, kissat tykkäs "
AylaA
Arvostelu - Ayla
alkaen
25 €
/yö
KirsiK

9. Kirsi

19.4 km
alkaen
28 €
/yö
45 arviota
17
toistuvaa asiakasta

Kotihoito Onni ja Ilo - koirallesi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
KirsiK

9. Kirsi

Kotihoito Onni ja Ilo - koirallesi19.4 km
(45 arviota)
17 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
"Olipa ihana tulla pitkältä reissulta siistiin kotiin, jossa odotti rauhallinen ja tyytyväinen koira ❤️ Koira oli hoidettu, ruokittu ja ulkoilutettu sovitusti ja kuulumisia saatiin säännöllisesti. Bonuksena meitä väsyneitä reissaajia odotti valmis ruoka, vitsi miten ihana yllätys ❤️ Tämä oli toinen kerta, kun valitsimme Kirsin ja ihan hevillä ei hoitajaa vaihdeta 🙏Suosittelen Kirsiä (ja hänen miestänsä) lämpimästi, mikäli kaipaat luotettavaa, osaavaa ja toimeliasta koiranhoitajaa!"
HeidiH
Arvostelu - Heidi
alkaen
28 €
/yö
HeliH

10. Heli

18.3 km
alkaen
30 €
/yö
4 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja kokenut kissatäti

Aktiivinen viimeksi tänään
HeliH

10. Heli

Luotettava ja kokenut kissatäti18.3 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi tänään
"Heli oli hoitamassa viikonlopun ajan kahta kissaani, jotka vaativat säännöllistä lääkitystä. Sain kuulumisia säännöllisesti ja kotona oli vastassa tyytyväiset kissat. Suosittelen lämpimästi!"
ErjaE
Arvostelu - Erja
alkaen
30 €
/yö
RosiR

11. Rosi

15.6 km
alkaen
50 €
/yö
2 arviota
1
toistuva asiakas

Eläinrakas tunnollinen lukiolainen aina saatavilla

Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
RosiR

11. Rosi

Eläinrakas tunnollinen lukiolainen aina saatavilla15.6 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
"⭐⭐⭐⭐⭐ Rosi oli heti ensitapaamisesta lähtien todella ystävällinen, luotettava ja eläinrakas. Hän piti Nellistä todella hyvää huolta ja kohtasi hänet rauhallisesti ja lämmöllä. Rosi piti sovituista asioista kiinni ja hänen kanssaan oli helppo ja luottavainen asioida. Lisäksi hänellä on erinomainen asiakaspalveluasenne. Voin lämpimästi suositella Rosia hoitajaksi! 🐾💛"
HeliH
Arvostelu - Heli
alkaen
50 €
/yö
AnnaleenaA

12. Annaleena

9.9 km
alkaen
25 €
/yö
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Yhteistyökykyinen ja joustava lemmikinhoitaja

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
AnnaleenaA

12. Annaleena

Yhteistyökykyinen ja joustava lemmikinhoitaja9.9 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Amazing care and cuddles given to the cats, great communications. "
JamesJ
Arvostelu - James
alkaen
25 €
/yö
PinjaP

13. Pinja

15.2 km
alkaen
25 €
/yö
4 arviota
1
toistuva asiakas

Vastuuntuntoinen ja motivoitunut hoitaja 🐶

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Bolognese Elsa kanssa
PinjaP

13. Pinja

Vastuuntuntoinen ja motivoitunut hoitaja 🐶15.2 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Bolognese Elsa kanssa
alkaen
25 €
/yö
TiiaT

14. Tiia

19.4 km
alkaen
40 €
/yö
14 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Eläinten Ystävä Valmiina Auttamaan

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 1 koira, 3 kissoja lemmikin kanssa
TiiaT

14. Tiia

Eläinten Ystävä Valmiina Auttamaan19.4 km
(14 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 1 koira, 3 kissoja lemmikin kanssa
alkaen
40 €
/yö
KaroliinaK

15. Karoliina

12.3 km
alkaen
90 €
/yö
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Ammattitaitoisen, koulutetun eläintenhoitajan kotikäynnit

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
KaroliinaK

15. Karoliina

Ammattitaitoisen, koulutetun eläintenhoitajan kotikäynnit12.3 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
90 €
/yö
IidaI

16. Iida

17 km
alkaen
27 €
/yö
7 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja eläinrakas hoitaja koirallenne

Aktiivinen viimeksi eilen
IidaI

16. Iida

Luotettava ja eläinrakas hoitaja koirallenne17 km
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
27 €
/yö
MinnaM

17. Minna

0.3 km
alkaen
40 €
/yö
3 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja välittävää lemmikinhoitoa

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
MinnaM

17. Minna

Luotettavaa ja välittävää lemmikinhoitoa0.3 km
(3 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
40 €
/yö
JasminJ

18. Jasmin

16.5 km
alkaen
60 €
/yö

Koulutettu eläintenhoitaja tarjoaa lemmikinhoitoapua.

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
JasminJ

18. Jasmin

Koulutettu eläintenhoitaja tarjoaa lemmikinhoitoapua. 16.5 km
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
60 €
/yö
LeenaL

19. Leena

14.8 km
alkaen
44 €
/yö
11 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja rauhallinen kissan ja koiran hoitaja

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
LeenaL

19. Leena

Luotettava ja rauhallinen kissan ja koiran hoitaja14.8 km
(11 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
44 €
/yö
MiloM

20. Milo

15.6 km
alkaen
28 €
/yö
15 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas luotettava hoitaja

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
MiloM

20. Milo

Eläinrakas luotettava hoitaja15.6 km
(15 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
alkaen
28 €
/yö

Miksi house sitting sopisi teille?

Oletko lähdössä matkalle, mutta lemmikkisi haluaisi mieluummin pysyä kotona? Tai ehkä sinulla on monenlaisia lemmikkejä, eikä niiden sijoittaminen useisiin hoitopaikkoihin ole järkevää? Tällöin voisit harkita Pawshaken kotihoitajaa, joka tulee hoitamaan lemmikkejäsi kotiisi, siksi aikaa kun olet poissa.

Kaikki Pawshaken kautta tehdyt varaukset sisältävät Pawshake-takuun, eläinlääkärikulutakuun ja paljon muuta.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa talovahtipalvelua sijainnissa Sipoo. Yli 3016 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.98/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express