1. Talovahti
  2. Leppävaara

talovahti, Leppävaara

Yön yli kestävä hoitojakso sinun luonasi.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
MatidaM

1. Matida

2.6 km
alkaen
37 €
/yö
7 arviota
1
toistuva asiakas

Kielitaitoinen, tunnollinen, kokenut & joustava hoitaja!

Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
MatidaM

1. Matida

Kielitaitoinen, tunnollinen, kokenut & joustava hoitaja!2.6 km
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Mahtava kokemus sekä koirille että omistajille! 🤩Matida oli meillä kotona viikonlopun hoitamassa kahta rescue-taustaista koiraamme ja kaikki meni alusta loppuun asti paremmin kuin hyvin. Matida on luotettava, sydämellinen, todella taitava koirien kanssa ja kaupan päälle vielä aivan ihana persoona, jonka kanssa oli ilo olla tekemisissä. Iso kiitos ja suositus! "
JennyJ
Arvostelu - Jenny
alkaen
37 €
/yö
KätriinK

2. Kätriin

4.9 km
alkaen
35 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lemmikillesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
KätriinK

2. Kätriin

Lemmikillesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka4.9 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kätriin oli viikon ajan kotivahtina kissoilleni ja kaikki sujui erinomaisesti. Hän piti minut hyvin ajan tasalla kissojen kuulumisista ja palatessani kotiin siellä odotti kaksi tyytyväistä kissaa ja siisti asunto. Kaiken kaikkiaan Kätriin vaikutti oikein tunnolliselta ja muutenkin hyvältä tyypiltä. Suosittelen lämpimästi!"
VilleV
Arvostelu - Ville
alkaen
35 €
/yö
AmrithaA

3. Amritha

7.1 km
alkaen
39 €
/yö
30 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Animal lover in Pasila

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
AmrithaA

3. Amritha

Animal lover in Pasila7.1 km
(30 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
"Wonderful cat sitter! Everything went smoothly, communication was easy and reliable, and I felt that my cats were in good hands. I really appreciated the care and attention given to them. Would definitely recommend! 🐱❤️"
JenniJ
Arvostelu - Jenni
alkaen
39 €
/yö
ViljaV

4. Vilja

3.5 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Let me give your pet some love! <3

Aktiivinen viimeksi eilen
ViljaV

4. Vilja

Uusi lemmikinhoitaja
Let me give your pet some love! <33.5 km
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
25 €
/yö
MaarjaM

5. Maarja

4.3 km
alkaen
30 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Ennakkoluulotonta hoitoa Kannelmäki-Pasila-Arabia akselilla

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
MaarjaM

5. Maarja

Ennakkoluulotonta hoitoa Kannelmäki-Pasila-Arabia akselilla4.3 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Maarja oli hyvin tunnollinen ja oma-aloitteinen koiranhoitaja. Kaikki sujui hyvin Maarjan hoitaessa 5kk vanhaa koiranpentuani ja ehdottomasti kutsun hänet uudelleen hoitajaksi. "
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
30 €
/yö
AnniA

6. Anni

5.1 km - HKI
alkaen
38 €
/yö
22 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
AnniA

6. Anni

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi5.1 km - HKI
(22 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Kahden kissan hoidossa meni kaikki oikein hyvin ja saimme olla luottavaisin mielin reissussa 😊✨"
SaraS
Arvostelu - Sara
alkaen
38 €
/yö
TracyT

7. Tracy

1.6 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Caring pet lover with experience caring for dogs and cats.

Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
TracyT

7. Tracy

Uusi lemmikinhoitaja
Caring pet lover with experience caring for dogs and cats.1.6 km
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
25 €
/yö
SonjaS

8. Sonja

1.4 km
alkaen
30 €
/yö
2 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja eläinrakas opiskelija

Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
SonjaS

8. Sonja

Luotettava ja eläinrakas opiskelija1.4 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Todella hyvä, luotettava ja ystävällinen eläinhoitaja! Saatiin sovittua kuviot kätevästi kasvotusten ennen hoitokeikkaa. Kaikku sujui hyvin sovitun mukaisesti ja kisukin selvästi tykästyi heti Sonjaan. 🥰"
MirandaM
Arvostelu - Miranda
alkaen
30 €
/yö
HeiniH

9. Heini

5.4 km
alkaen
30 €
/yö
15 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi uusi paras kaveri Länsi-Helsingissä 😄🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
HeiniH

9. Heini

Lemmikkisi uusi paras kaveri Länsi-Helsingissä 😄🐾5.4 km
(15 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
30 €
/yö
VickyV

10. Vicky

4.4 km
alkaen
25 €
/yö
1 arvio

Munkka Pet Sitting/ Walking

VickyV

10. Vicky

Munkka Pet Sitting/ Walking 4.4 km
(1 arvio)
"My cat, Leo, was very happy and well taken care of because of Vicky! Everything went super smoothly. I highly recommend her! "
EmiliaE
Arvostelu - Emilia
alkaen
25 €
/yö
YuliyaY

11. Yuliya

7.2 km
alkaen
40 €
/yö
2 arviota

❤️ Loving & Reliable Dog Sitter

Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
YuliyaY

11. Yuliya

❤️ Loving & Reliable Dog Sitter7.2 km
(2 arviota)
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Trustworthy and dogs were really well taken care of :)"
VilmaV
Arvostelu - Vilma
alkaen
40 €
/yö
NooraN

12. Noora

7.7 km
alkaen
45 €
/yö
21 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Tunnollinen ja rauhallinen kissanhoitaja keskustassa

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
NooraN

12. Noora

Tunnollinen ja rauhallinen kissanhoitaja keskustassa7.7 km
(21 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Noora on mahtava kissavahti. Hän vahti kissamme meillä kotona muutaman yön ja kaikki sujui todella hyvin. Kommunikaatio Nooran kanssa oli helppoa ja selkeää, hän laitoi säännöllisesti päivityksiä, joten itse pystyin levollisin mielin keskittymään työmatkaani. Nooralla on paljon kokemusta kissoista ja sen huomaa - hän tuli hyvin toimeen nuoren rescue-kissamme kanssa. Ja tärkeintä: kissa vaikutti erittäin tyytyväiseltä Nooran hoidossa 😊"
MariM
Arvostelu - Mari
alkaen
45 €
/yö
AyaA

13. Aya

3.4 km
alkaen
25 €
/yö
4 arviota

Haven for cats, dogs, birds and plants 🌸🌈✨

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
AyaA

13. Aya

Haven for cats, dogs, birds and plants 🌸🌈✨3.4 km
(4 arviota)
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
"Everything went super well! I will book again. My dog was very confortable with Aya 🥰"
EevianE
Arvostelu - Eevian
alkaen
25 €
/yö
StavroulaS

14. Stavroula

5 km
alkaen
35 €
/yö

Long Forest Walks and Playtime is guaranteed with me

StavroulaS

14. Stavroula

Long Forest Walks and Playtime is guaranteed with me 5 km
alkaen
35 €
/yö
Joshi MaharaniJ

15. Joshi Maharani

4.6 km
alkaen
20 €
/yö
2 arviota
1
toistuva asiakas

Foreign Doctoral Researcher who loves cuddling with cats😼

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Joshi MaharaniJ

15. Joshi Maharani

Foreign Doctoral Researcher who loves cuddling with cats😼4.6 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Joshi took amazing care of our two cats over a weekend and kept us up to date during the whole time. Highly recommend!"
SennaS
Arvostelu - Senna
alkaen
20 €
/yö
OrianaO

16. Oriana

5.5 km
alkaen
60 €
/yö
38 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Pet Sitter For Your Furry Baby :-)

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
OrianaO

16. Oriana

Pet Sitter For Your Furry Baby :-)5.5 km
(38 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Kertakaikkisen ihana, luotettava ja tarkka hoitaja, uskalsin olla hyvillä mielin lomalla! Antaisin arvosanaksi 6 tähteä jos voisin! Meidän kissallamme on sairaus, jonka vuoksi erikoisruokaa on annettava ja lääkintää tehtävä usean kerran päivässä, jonka vuoksi minua jännitti paljon etukäteen hankkia kissalle hoitaja kotiin 3 päiväksi. Ihan turhaan stressasin! Tein etukäteen ohjeet ja kävimme suullisesti läpi miten toimitaan ja huomasin heti, että Oriana huomioi aivan kaiken ruokinnassa, lääkinnässä ja kissan persoonan osalta. Lisäksi hän kysyi todella hyviä kysymyksiä jos olin unohtanut sanoa jostakin asiasta. Oli mieltähuojentavaa, että hän kysyi etukäteen haluanko että hän on yhteydessä vain jos on jotain kysyttävää, vai haluanko kuulla kuulumisia koko 3 päivän hoidon ajalta. Minua rauhoitti saada tasaisin väliajoin tietoa siitä miten kissa voi ja näin heti ensimmäisistä valokuvista ja videoista alkaen että kissalla oli tosi hyvä ja rento olla - ja jo ensimmäisen vuorokauden aikana kissa köllötteli vatsa ylöspäin. :) (Kissamme on hiukan arka ja varovainen vieraiden kanssa, joten tämä oli erityisen hyvä uutinen!) Oriana osaa selvästi kissojen kieltä ja jutteli kissalle suomeksi. Oriana puhui englantia kanssani, mutta huomasin että hän ymmärtää todella hyvin suomea. Esim. en muistanut yhtä sanaa englanniksi enkä suomeksi niin hän kysyi suomeksi että tarkoitanko lisäravinnetta. (Kyllä tarkoitin. :)) Oriana on täydellinen hoitaja sellaiselle kissaperheelle, jossa hoitajan pitää olla ehdottoman tarkka, täsmällinen, luotettava ja lempeä kissalle. Hän oli todella ystävällinen ja huomioi upealla tavalla kissan persoonan ja ”puhuu” kissojen kieltä. Toivon, että saan juuri hänet hoitamaan meidän kissaamme kun seuraavan kerran tarvitsemme kotiimme kissalle hoitajan. Oriana is a very trustworthy and lovely pet sitter, who speaks the language of cats. Our cat loved her and we had a relaxing vacation knowing that our cat is in extremely good and professional hands. I was amazed how well she communicated with our cat! I would ( = will) definitely hire her again when we are traveling next time. "
PauliinaP
Arvostelu - Pauliina
alkaen
60 €
/yö
InesI

17. Ines

7.4 km
alkaen
60 €
/yö
25 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Happy to take care of your pet - safe environment 🌞

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
InesI

17. Ines

Happy to take care of your pet - safe environment 🌞7.4 km
(25 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Very kind and got along well with my pets. Great communication and nice person overall :)"
JavieraJ
Arvostelu - Javiera
alkaen
60 €
/yö
MiljaM

18. Milja

5.3 km
alkaen
75 €
/yö
27 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja kokenut koiranhoitaja

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MiljaM

18. Milja

Luotettava ja kokenut koiranhoitaja5.3 km
(27 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Milja kävi lyhyellä varoitusajalla viikonlopun kotonani hoitamassa ajoittain haastavaa koiraani. Kaikki sujui erinomaisesti, Milja päivitteli kuulumisia ja otti hienosti huomioon koiran lempparitekemiset ja erityistarpeet! Iso suositus, otetaan jatkossakin varmasti yhteyttä Miljaan! "
AnnikaA
Arvostelu - Annika
alkaen
75 €
/yö
SonjaS

19. Sonja

5.3 km
alkaen
80 €
/yö
43 arviota
18
toistuvaa asiakasta

Reipasta hoitoa rakkaille karvatovereillesi! 🐶🐱🐰

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
SonjaS

19. Sonja

Reipasta hoitoa rakkaille karvatovereillesi! 🐶🐱🐰 5.3 km
(43 arviota)
18 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Sonja hoiti jälleen juhannuksena erinomaisesti meidän kahta pientä Pomeranian koiraa. Iloiset koirat odottivat kotona. "
MariaM
Arvostelu - Maria
alkaen
80 €
/yö
ThaoT

20. Thao

4.7 km
alkaen
35 €
/yö
30 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Loving and Reliable Pet Care

Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
ThaoT

20. Thao

Loving and Reliable Pet Care4.7 km
(30 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
"Thao looked after our two cats during our two week holiday, and did an excellent job. Our cats and us were super happy with her! "
-anonymized--
Arvostelu - -anonymized-
alkaen
35 €
/yö