1. Talovahti
  2. Espoo

talovahti, Espoo

Yön yli kestävä hoitojakso sinun luonasi.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
HanneleH

1. Hannele

5.6 km
alkaen
70 €
/yö
3 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Olen 19v iloinen ja vastuullinen tyttö!

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
HanneleH

1. Hannele

Olen 19v iloinen ja vastuullinen tyttö!5.6 km
(3 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Hannele hoiti hyvin kissojamme ja huomioi hyvin myös aran kissamme tarpeet."
HeidiH
Arvostelu - Heidi
alkaen
70 €
/yö
TracyT

2. Tracy

9.1 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Caring pet lover with experience caring for dogs and cats.

Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
TracyT

2. Tracy

Uusi lemmikinhoitaja
Caring pet lover with experience caring for dogs and cats.9.1 km
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
alkaen
25 €
/yö
MelindaM

3. Melinda

4 km
alkaen
50 €
/yö
65 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa ja eläinrakasta hoitoa lemmikeille fin/eng

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
MelindaM

3. Melinda

Luotettavaa ja eläinrakasta hoitoa lemmikeille fin/eng4 km
(65 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Melinda hoiti koiraamme kotonamme ja oli erittäin tunnollinen ja luotettava hoitaja, jonka kanssa oli helppo vaihtaa viestejä. Sain koko viikonlopun ajan kuulumisia ja valokuvia lemmikistämme ja jäi tunne, että hän oli lempeä hoitaja, joka todella välitti koiramme hyvinvoinnista. Kotona odottikin iloinen perheenjäsen. Pyydämme Melindaa varmasti toistekin kotiimme ja voin lämpimästi suositella häntä muillekin! "
JaanikaJ
Arvostelu - Jaanika
alkaen
50 €
/yö
MichaelM

4. Michael

6.7 km
alkaen
55 €
/yö
72 arviota
26
toistuvaa asiakasta

Lemmikinhoitoa, kokenut, luotettava, välittävä 🐾

Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
MichaelM

4. Michael

Lemmikinhoitoa, kokenut, luotettava, välittävä 🐾6.7 km
(72 arviota)
26 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi tänään
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Michael took care of our dog while we were on vacation. Michael lived at our house to be with our dog and we are super happy. Everyday we got updates and several pictures including videos. The house was impeccable when we returned, Michael hade gone above and beyond. We will most certainly book him again and we warmly recommed him to anyone with a very spoiled dog like ours. Michael hoiti koiramme sekä kotiamme kun oltiin matkoilla. Saatiin joka päivä kuvia sekä videoita meidän koirastamme ja se toi mielenrauhaa kun nähtiin että koiramme oli iloinen ja tyytyväinen. Talo oli todella siistissä kunnossa kun tultiin takaisin, Michael oli todellakin nähnyt vaivaa. Kun meillä tulee tarve seuraavan kerran niin varaamme varmasti Michaelia uudestaan ja voimme lämpimästi suositella häntä jokaiselle jolla on karvakuono joka on jäämässä yksin."
TomT
Arvostelu - Tom
alkaen
55 €
/yö
MatidaM

5. Matida

11.1 km
alkaen
37 €
/yö
7 arviota
1
toistuva asiakas

Kielitaitoinen, tunnollinen, kokenut & joustava hoitaja!

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
MatidaM

5. Matida

Kielitaitoinen, tunnollinen, kokenut & joustava hoitaja!11.1 km
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
"Mahtava kokemus sekä koirille että omistajille! 🤩Matida oli meillä kotona viikonlopun hoitamassa kahta rescue-taustaista koiraamme ja kaikki meni alusta loppuun asti paremmin kuin hyvin. Matida on luotettava, sydämellinen, todella taitava koirien kanssa ja kaupan päälle vielä aivan ihana persoona, jonka kanssa oli ilo olla tekemisissä. Iso kiitos ja suositus! "
JennyJ
Arvostelu - Jenny
alkaen
37 €
/yö
KätriinK

6. Kätriin

5.1 km
alkaen
35 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lemmikillesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
KätriinK

6. Kätriin

Lemmikillesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka5.1 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kätriin oli viikon ajan kotivahtina kissoilleni ja kaikki sujui erinomaisesti. Hän piti minut hyvin ajan tasalla kissojen kuulumisista ja palatessani kotiin siellä odotti kaksi tyytyväistä kissaa ja siisti asunto. Kaiken kaikkiaan Kätriin vaikutti oikein tunnolliselta ja muutenkin hyvältä tyypiltä. Suosittelen lämpimästi!"
VilleV
Arvostelu - Ville
alkaen
35 €
/yö
MaarjaM

7. Maarja

12.4 km
alkaen
30 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Ennakkoluulotonta hoitoa Kannelmäki-Pasila-Arabia akselilla

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
MaarjaM

7. Maarja

Ennakkoluulotonta hoitoa Kannelmäki-Pasila-Arabia akselilla12.4 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Maarja oli hyvin tunnollinen ja oma-aloitteinen koiranhoitaja. Kaikki sujui hyvin Maarjan hoitaessa 5kk vanhaa koiranpentuani ja ehdottomasti kutsun hänet uudelleen hoitajaksi. "
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
30 €
/yö
AnniA

8. Anni

12.7 km
alkaen
38 €
/yö
22 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi

Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
AnniA

8. Anni

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi12.7 km
(22 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"Kahden kissan hoidossa meni kaikki oikein hyvin ja saimme olla luottavaisin mielin reissussa 😊✨"
SaraS
Arvostelu - Sara
alkaen
38 €
/yö
SonjaS

9. Sonja

9.9 km
alkaen
30 €
/yö
2 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja eläinrakas opiskelija

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
SonjaS

9. Sonja

Luotettava ja eläinrakas opiskelija9.9 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
"Todella hyvä, luotettava ja ystävällinen eläinhoitaja! Saatiin sovittua kuviot kätevästi kasvotusten ennen hoitokeikkaa. Kaikku sujui hyvin sovitun mukaisesti ja kisukin selvästi tykästyi heti Sonjaan. 🥰"
MirandaM
Arvostelu - Miranda
alkaen
30 €
/yö
HeiniH

10. Heini

13.5 km
alkaen
30 €
/yö
15 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi uusi paras kaveri Länsi-Helsingissä 😄🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
HeiniH

10. Heini

Lemmikkisi uusi paras kaveri Länsi-Helsingissä 😄🐾13.5 km
(15 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
VickyV

11. Vicky

12.6 km
alkaen
25 €
/yö
1 arvio

Munkka Pet Sitting/ Walking

VickyV

11. Vicky

Munkka Pet Sitting/ Walking 12.6 km
(1 arvio)
"My cat, Leo, was very happy and well taken care of because of Vicky! Everything went super smoothly. I highly recommend her! "
EmiliaE
Arvostelu - Emilia
alkaen
25 €
/yö
YuliyaY

12. Yuliya

15.1 km
alkaen
40 €
/yö
2 arviota

❤️ Loving & Reliable Dog Sitter

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi tänään
YuliyaY

12. Yuliya

❤️ Loving & Reliable Dog Sitter15.1 km
(2 arviota)
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi tänään
"Trustworthy and dogs were really well taken care of :)"
VilmaV
Arvostelu - Vilma
alkaen
40 €
/yö
NooraN

13. Noora

15.1 km
alkaen
45 €
/yö
21 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Tunnollinen ja rauhallinen kissanhoitaja keskustassa

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
NooraN

13. Noora

Tunnollinen ja rauhallinen kissanhoitaja keskustassa15.1 km
(21 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Noora on mahtava kissavahti. Hän vahti kissamme meillä kotona muutaman yön ja kaikki sujui todella hyvin. Kommunikaatio Nooran kanssa oli helppoa ja selkeää, hän laitoi säännöllisesti päivityksiä, joten itse pystyin levollisin mielin keskittymään työmatkaani. Nooralla on paljon kokemusta kissoista ja sen huomaa - hän tuli hyvin toimeen nuoren rescue-kissamme kanssa. Ja tärkeintä: kissa vaikutti erittäin tyytyväiseltä Nooran hoidossa 😊"
MariM
Arvostelu - Mari
alkaen
45 €
/yö
AyaA

14. Aya

11 km
alkaen
25 €
/yö
4 arviota

Haven for cats, dogs, birds and plants 🌸🌈✨

Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
AyaA

14. Aya

Haven for cats, dogs, birds and plants 🌸🌈✨11 km
(4 arviota)
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
"Everything went super well! I will book again. My dog was very confortable with Aya 🥰"
EevianE
Arvostelu - Eevian
alkaen
25 €
/yö
StavroulaS

15. Stavroula

5.5 km
alkaen
35 €
/yö

Long Forest Walks and Playtime is guaranteed with me

StavroulaS

15. Stavroula

Long Forest Walks and Playtime is guaranteed with me 5.5 km
alkaen
35 €
/yö
Joshi MaharaniJ

16. Joshi Maharani

13.1 km
alkaen
20 €
/yö
2 arviota
1
toistuva asiakas

Foreign Doctoral Researcher who loves cuddling with cats😼

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Joshi MaharaniJ

16. Joshi Maharani

Foreign Doctoral Researcher who loves cuddling with cats😼13.1 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
"Joshi took amazing care of our two cats over a weekend and kept us up to date during the whole time. Highly recommend!"
SennaS
Arvostelu - Senna
alkaen
20 €
/yö
OrianaO

17. Oriana

4.5 km
alkaen
60 €
/yö
38 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Pet Sitter For Your Furry Baby :-)

Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
OrianaO

17. Oriana

Pet Sitter For Your Furry Baby :-)4.5 km
(38 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Kertakaikkisen ihana, luotettava ja tarkka hoitaja, uskalsin olla hyvillä mielin lomalla! Antaisin arvosanaksi 6 tähteä jos voisin! Meidän kissallamme on sairaus, jonka vuoksi erikoisruokaa on annettava ja lääkintää tehtävä usean kerran päivässä, jonka vuoksi minua jännitti paljon etukäteen hankkia kissalle hoitaja kotiin 3 päiväksi. Ihan turhaan stressasin! Tein etukäteen ohjeet ja kävimme suullisesti läpi miten toimitaan ja huomasin heti, että Oriana huomioi aivan kaiken ruokinnassa, lääkinnässä ja kissan persoonan osalta. Lisäksi hän kysyi todella hyviä kysymyksiä jos olin unohtanut sanoa jostakin asiasta. Oli mieltähuojentavaa, että hän kysyi etukäteen haluanko että hän on yhteydessä vain jos on jotain kysyttävää, vai haluanko kuulla kuulumisia koko 3 päivän hoidon ajalta. Minua rauhoitti saada tasaisin väliajoin tietoa siitä miten kissa voi ja näin heti ensimmäisistä valokuvista ja videoista alkaen että kissalla oli tosi hyvä ja rento olla - ja jo ensimmäisen vuorokauden aikana kissa köllötteli vatsa ylöspäin. :) (Kissamme on hiukan arka ja varovainen vieraiden kanssa, joten tämä oli erityisen hyvä uutinen!) Oriana osaa selvästi kissojen kieltä ja jutteli kissalle suomeksi. Oriana puhui englantia kanssani, mutta huomasin että hän ymmärtää todella hyvin suomea. Esim. en muistanut yhtä sanaa englanniksi enkä suomeksi niin hän kysyi suomeksi että tarkoitanko lisäravinnetta. (Kyllä tarkoitin. :)) Oriana on täydellinen hoitaja sellaiselle kissaperheelle, jossa hoitajan pitää olla ehdottoman tarkka, täsmällinen, luotettava ja lempeä kissalle. Hän oli todella ystävällinen ja huomioi upealla tavalla kissan persoonan ja ”puhuu” kissojen kieltä. Toivon, että saan juuri hänet hoitamaan meidän kissaamme kun seuraavan kerran tarvitsemme kotiimme kissalle hoitajan. Oriana is a very trustworthy and lovely pet sitter, who speaks the language of cats. Our cat loved her and we had a relaxing vacation knowing that our cat is in extremely good and professional hands. I was amazed how well she communicated with our cat! I would ( = will) definitely hire her again when we are traveling next time. "
PauliinaP
Arvostelu - Pauliina
alkaen
60 €
/yö
InesI

18. Ines

13.7 km
alkaen
60 €
/yö
25 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Happy to take care of your pet - safe environment 🌞

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
InesI

18. Ines

Happy to take care of your pet - safe environment 🌞13.7 km
(25 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Very kind and got along well with my pets. Great communication and nice person overall :)"
JavieraJ
Arvostelu - Javiera
alkaen
60 €
/yö
MiljaM

19. Milja

13.6 km
alkaen
75 €
/yö
27 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja kokenut koiranhoitaja

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
MiljaM

19. Milja

Luotettava ja kokenut koiranhoitaja13.6 km
(27 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Milja kävi lyhyellä varoitusajalla viikonlopun kotonani hoitamassa ajoittain haastavaa koiraani. Kaikki sujui erinomaisesti, Milja päivitteli kuulumisia ja otti hienosti huomioon koiran lempparitekemiset ja erityistarpeet! Iso suositus, otetaan jatkossakin varmasti yhteyttä Miljaan! "
AnnikaA
Arvostelu - Annika
alkaen
75 €
/yö
SonjaS

20. Sonja

13.7 km
alkaen
80 €
/yö
42 arviota
17
toistuvaa asiakasta

Reipasta hoitoa rakkaille karvatovereillesi! 🐶🐱🐰

Varattu viimeksi tänään
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
SonjaS

20. Sonja

Reipasta hoitoa rakkaille karvatovereillesi! 🐶🐱🐰 13.7 km
(42 arviota)
17 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi tänään
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
"Sonja hoiti jälleen juhannuksena erinomaisesti meidän kahta pientä Pomeranian koiraa. Iloiset koirat odottivat kotona. "
MariaM
Arvostelu - Maria
alkaen
80 €
/yö