1. Koiran päivähoito
  2. Kauniainen

Koiran päivähoito, Kauniainen

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
PaulaP

1. Paula

5.3 km
alkaen
45 €
/päivä
4 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Luotettava koiranhoitaja/ Caring dogsitter at Latokaski

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Labradorinnoutaja Pätkis kanssa
PaulaP

1. Paula

Luotettava koiranhoitaja/ Caring dogsitter at Latokaski5.3 km
(4 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Labradorinnoutaja Pätkis kanssa
"Iäkkään koiran hoito onnistui hyvin; hänelle löytyi oma rauhallinen paikka, johon mennä tarpeen tullen lepäämään. Paulan perheellä tilava asunto ja mukava aidattu piha, jossa koirat voivat olla vapaana."
SusannaS
Arvostelu - Susanna
alkaen
45 €
/päivä
TuuaT

2. Tuua

4.8 km
alkaen
20 €
/päivä
18 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Espoolainen eläinrakas,20vuoden kokemuksella

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
TuuaT

2. Tuua

Espoolainen eläinrakas,20vuoden kokemuksella4.8 km
(18 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Nopealla aikataululla vakipaikka vastasi tarpeeseen :) "
JaninaJ
Arvostelu - Janina
alkaen
20 €
/päivä
AnastasiaA

3. Anastasia

8.3 km
alkaen
35 €
/päivä
14 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Tuo koirasi lomailemaan

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
AnastasiaA

3. Anastasia

Tuo koirasi lomailemaan 8.3 km
(14 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Anastasia is a fantastic dogsitter. Everything went as agreed, communication was very east and she kept me updated throughout the day. Our dog Arda had such a good time at Anastasia's that she didn't want to leave in the evening :)"
AnnaA
Arvostelu - Anna
alkaen
35 €
/päivä
JosefiinaJ

4. Josefiina

8.2 km
alkaen
22 €
/päivä
2 arviota

Rauhallinen ja kokenut hoitopaikka Munkkiniemessä

Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
JosefiinaJ

4. Josefiina

Rauhallinen ja kokenut hoitopaikka Munkkiniemessä 8.2 km
(2 arviota)
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
"Paavo ja Niilo olivat päivän jälkeen kovin iloisia ja tyytyväisiä, saivat takuulla hyvää hoitoa ja huomiota Josefiinan seurassa, palaavat varmasti mielellään Josefiinan hoiviin uudestaankin — ja me hyvän kokemuksen jälkeen luottavaisin mielin koirulaiset hänen hoitoonsa viemme."
AnnaA
Arvostelu - Anna
alkaen
22 €
/päivä
Aino & RobinA

5. Aino & Robin

5.8 km
alkaen
29 €
/päivä
4 arviota
1
toistuva asiakas

Sveitsilläis-suomalainen koirarakas pariskunta

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Aino & RobinA

5. Aino & Robin

Sveitsilläis-suomalainen koirarakas pariskunta5.8 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
alkaen
29 €
/päivä
DianaD

6. Diana

1.4 km
alkaen
15 €
/päivä

Safe, playful & loving home with Diana & shihtzu Leo

Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
DianaD

6. Diana

Safe, playful & loving home with Diana & shihtzu Leo1.4 km
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
ViktoriaV

7. Viktoria

2.3 km
alkaen
25 €
/päivä
7 arviota
1
toistuva asiakas

Trusted Dog Sitter for Happy, Safe Walks & Stays

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
ViktoriaV

7. Viktoria

Trusted Dog Sitter for Happy, Safe Walks & Stays2.3 km
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
"Everything went well. Experienced dog keeper, my dog really liked it there."
Markus JoonasM
Arvostelu - Markus Joonas
alkaen
25 €
/päivä
JaninaJ

8. Janina

7.3 km
alkaen
20 €
/päivä
12 arviota
6
toistuvaa asiakasta

läheisyyttä ja lenkkejä lemmikille

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
JaninaJ

8. Janina

läheisyyttä ja lenkkejä lemmikille7.3 km
(12 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Janina ja perhe pitivät todella hyvää huolta meidän Hilppa-cockerista pitkän työpäiväni ajan. Sain viestiä ja kuvia päivän kuulumisista. Voin suositella lämpimästi! 😊"
MariaM
Arvostelu - Maria
alkaen
20 €
/päivä
HeidiH

9. Heidi

8.5 km
alkaen
25 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Empaattinen koiranhoitaja palveluksessasi😍

Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
HeidiH

9. Heidi

Empaattinen koiranhoitaja palveluksessasi😍8.5 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
alkaen
25 €
/päivä
GuliaG

10. Gulia

6 km
alkaen
35 €
/päivä
32 arviota
11
toistuvaa asiakasta

Caring and responsible dog-sitter 🤍

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
GuliaG

10. Gulia

Caring and responsible dog-sitter 🤍 6 km
(32 arviota)
11 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Mulla oli tosi hyvä kokemus sen koiranhoitajan kanssa mun karvakaverin kanssa. Se oli niin ystävällinen ja vastuullinen kaikessa. Se teki kaikkensa, jotta mun koira viihtyis päivän aikana. Arvostan tosi paljon sen panostusta turvalliseen ja huolehtivaan ympäristöön. Voin lämpimästi suositella sitä kaikille, jotka etsii lemmikilleen sydämellistä ja luotettavaa hoitoa."
MikkoM
Arvostelu - Mikko
alkaen
35 €
/päivä
NantiaN

11. Nantia

3.3 km
alkaen
15 €
/päivä
3 arviota
1
toistuva asiakas

A new bestie for your cat or dog 🐾

Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
NantiaN

11. Nantia

A new bestie for your cat or dog 🐾3.3 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"It was our first time trying dog daycare with our pup Sammy, and we couldn't wished for better person to do it with! We felt safe and comfortable leaving Sammy with Nantia: she talked through every step & detail of the boarding day with us in advance and took his routines into account. During the day, she provided us with updates on how Sammy is doing, what are his reactions to a new environment & comforted him so well that he even slept for a while! (That was a REALLY good sign for us as Sammy is a young, energetic pup who has trouble relaxing in new, unfamiliar situations.) All in all, I wholeheartedly recommend Nantia as a very knowledgeable sitter who really cares about dogs in her care :)"
DariaD
Arvostelu - Daria
alkaen
15 €
/päivä
AinoA

12. Aino

6.3 km
alkaen
39 €
/päivä
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Ensiluokkaista hoitoa tunnollisen ja tarkan hoitajan kanssa.

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
AinoA

12. Aino

Ensiluokkaista hoitoa tunnollisen ja tarkan hoitajan kanssa.6.3 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
39 €
/päivä
SenniS

13. Senni

8.4 km
alkaen
30 €
/päivä
24 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Hoitoa ja rakkautta lemmikeille Malminkartanosta🐾🩷

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
SenniS

13. Senni

Hoitoa ja rakkautta lemmikeille Malminkartanosta🐾🩷8.4 km
(24 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
"Kiitos Alman hyvästä hoidosta! Alma tulee uudelleen mielellään."
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
30 €
/päivä
ThaoT

14. Thao

8.5 km
alkaen
30 €
/päivä
31 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Loving and Reliable Pet Care

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
ThaoT

14. Thao

Loving and Reliable Pet Care8.5 km
(31 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
alkaen
30 €
/päivä
ReineR

15. Reine

6.1 km
alkaen
30 €
/päivä
2 arviota

Loving and Experienced Pet Sitter

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
ReineR

15. Reine

Loving and Experienced Pet Sitter6.1 km
(2 arviota)
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Reine was very calm and attentive for my dog who is not the easiest case. I felt very comfortable leaving the dog in her care. "
AidaA
Arvostelu - Aida
alkaen
30 €
/päivä
AdaA

16. Ada

7.9 km
alkaen
30 €
/päivä
3 arviota
1
toistuva asiakas

Lemmikillesi hoitoapua Munkkivuoresta! <3

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
AdaA

16. Ada

Lemmikillesi hoitoapua Munkkivuoresta! <37.9 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
30 €
/päivä
JenniJ

17. Jenni

1.6 km
alkaen
19 €
/päivä
12 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Dog sitter with 5+ years of experience

Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
JenniJ

17. Jenni

Dog sitter with 5+ years of experience1.6 km
(12 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Jenni has taken good care of my 3-month-old puppy. Frequently update on what they did during the stay. My puppy didn't want to leave her place when I picked her up! 😊"
MizukiM
Arvostelu - Mizuki
alkaen
19 €
/päivä
TaiT

18. Tai

2.5 km
alkaen
25 €
/päivä
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Young & caring couple excited to meet new furry friends

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
TaiT

18. Tai

Young & caring couple excited to meet new furry friends2.5 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
25 €
/päivä
ChauC

19. Chau

8 km
alkaen
18 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Espoo Kivenlahti Caring Home for your Pet

Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
ChauC

19. Chau

Espoo Kivenlahti Caring Home for your Pet8 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
alkaen
18 €
/päivä
PiaP

20. Pia

2.1 km
alkaen
30 €
/päivä
3 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja kokenut hoitaja

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
PiaP

20. Pia

Luotettava ja kokenut hoitaja2.1 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
30 €
/päivä