1. Koiran päivähoito
  2. Kauniainen

Koiran päivähoito, Kauniainen

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
ViolettaV

1. Violetta

4.9 km
alkaen
30 €
/päivä
18 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Luotettava lemmikinhoitaja | Pet sitter based in Espoo

Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
ViolettaV

1. Violetta

Luotettava lemmikinhoitaja | Pet sitter based in Espoo4.9 km
(18 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
"Our dog stayed with Violetta for a few hours, and she was incredibly kind and caring throughout. She took excellent care of our dog and kept us updated with plenty of photos and messages, which gave us real peace of mind. We could tell our dog was happy and well looked after. We would definitely recommend her and would happily book with her again! Thank you, Violetta! ☺️"
AnnikaA
Arvostelu - Annika
alkaen
30 €
/päivä
MatidaM

2. Matida

7 km
alkaen
19 €
/päivä
9 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kielitaitoinen, tunnollinen, kokenut & joustava hoitaja!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
MatidaM

2. Matida

Kielitaitoinen, tunnollinen, kokenut & joustava hoitaja!7 km
(9 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
"Matida näki vaivaa tutustuen koiraani ja järjesti päivän aikana ohjelmaa ja aktiviteettia eläväiselle pennulleni. Koiran jättäessäni minulla oli tunne että hänestä huolehtidaan ja hänen tarpeensa ymmärretään. Hakiessani sain sopivasti väsyneen tyytyväisen pennun."
EllaE
Arvostelu - Ella
alkaen
19 €
/päivä
EmmaE

3. Emma

1.5 km
alkaen
35 €
/päivä
25 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Luotettava eläintenhoitaja Espoossa

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
EmmaE

3. Emma

Luotettava eläintenhoitaja Espoossa1.5 km
(25 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Koiramme (narttupentu ja nuori uros) olivat Emman luona päivähoidossa ja viihtyivät erittäin hyvin! Emmalla on hellä ja varma ote koiriin, ja meidän koirat asettuivat heti mukavasti taloksi :) "
PirittaP
Arvostelu - Piritta
alkaen
35 €
/päivä
SusannaS

4. Susanna

4.2 km
alkaen
30 €
/päivä
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Vauhdikasta seuraa ❤️

Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
Asuu Mittelspitz Wäinö kanssa
SusannaS

4. Susanna

Vauhdikasta seuraa ❤️ 4.2 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
Asuu Mittelspitz Wäinö kanssa
alkaen
30 €
/päivä
WenW

5. Wen

6.2 km
alkaen
35 €
/päivä
45 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Lovely Home Pet Boarding

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
WenW

5. Wen

Lovely Home Pet Boarding6.2 km
(45 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"First time using a pet sitter and they were very accomodating and trustworthy people. Very good communication during the time when our dog was there and frequent updates / pictures and videos. Our dog loved it there. Their place is very nice and pet proofed. We'll definetly come back to them if we ever need a dog sitter."
JaroJ
Arvostelu - Jaro
alkaen
35 €
/päivä
LíviaL

6. Lívia

3.9 km
alkaen
50 €
/päivä
12 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Responsible and loving pet sitter

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
LíviaL

6. Lívia

Responsible and loving pet sitter3.9 km
(12 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
"My first experience with Pawshake, with a different carer, was a disaster. But it changed now, Lívia totally disenchanted Pawshake! I wish I met her in a first place! Lívia is an amazing, warm person and awesome pet sitter. She took our dog to her home and apparently it was best vacation time for Luigi ever! Contact with Lívia was great, she shared updates often, we felt like our dog-son is in a good hands. I recommend her as a pet sitter, or better not because I would love to have her available when we go for a trip again 😈 Thank you Lívia! "
AnnaA
Arvostelu - Anna
alkaen
50 €
/päivä
SupriyaS

7. Supriya

6.4 km
alkaen
20 €
/päivä
1
toistuva asiakas

Reliable & Calm Dog Walker for Small and Medium Dogs

Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
SupriyaS

7. Supriya

Reliable & Calm Dog Walker for Small and Medium Dogs6.4 km
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
20 €
/päivä
AnneliA

8. Anneli

2.2 km
alkaen
32 €
/päivä
43 arviota
11
toistuvaa asiakasta

Rakastavaa ja luotettavaa hoitoa kissoille ja koirille 😻

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
AnneliA

8. Anneli

Rakastavaa ja luotettavaa hoitoa kissoille ja koirille 😻2.2 km
(43 arviota)
11 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Turvallinen hoitopaikka 9kk koiranpennulle. Sirkka on ujo ja pidättäytyväinen. Hän sai omaan tahtiin tutustua uuteen paikkaan ja ihmiseen. Koira sai paljon aikaa ja pääsi jopa kauppareissulle mukaan. Hyvin toimi järjestelyt. Suosittelen. "
JuttaJ
Arvostelu - Jutta
alkaen
32 €
/päivä
Ville ja DanielaV

9. Ville ja Daniela

2.1 km
alkaen
25 €
/päivä
49 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Lähdössä matkalle vai töihin? Huolehdimme koirastasi!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
Ville ja DanielaV

9. Ville ja Daniela

Lähdössä matkalle vai töihin? Huolehdimme koirastasi!2.1 km
(49 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"Ehdottoman luotettava ja mukava hoitopaikka. Meidän koira oli ensimmäistä kertaa hoidossa ja kaikki meni loistavasti. Ville ja Daniela pitivät koirasta erittäin hyvää huolta ja viestivät säännöllisesti kuulumiset. Tulemme pian uudestaan!"
Johanna & PetriJ
Arvostelu - Johanna & Petri
alkaen
25 €
/päivä
MariM

10. Mari

0.4 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Lämmin ja rakastava hoitokoti karvakaverillesi Kauniaisissa!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
MariM

10. Mari

Uusi lemmikinhoitaja
Lämmin ja rakastava hoitokoti karvakaverillesi Kauniaisissa!0.4 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
SiniS

11. Sini

4.9 km
alkaen
16 €
/päivä
4 arviota
1
toistuva asiakas

Koirakaveria vailla! Oltaisiinko hyvä pari?

Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
SiniS

11. Sini

Koirakaveria vailla! Oltaisiinko hyvä pari?4.9 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Sini hoiti koiraamme hienosti ja kaikki sujui muutenkin mutkattoman mallikkaasti."
SaaraS
Arvostelu - Saara
alkaen
16 €
/päivä
ChristinaC

12. Christina

7.5 km
alkaen
25 €
/päivä
37 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Christina, Holidays By The Nature

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
ChristinaC

12. Christina

Christina, Holidays By The Nature 7.5 km
(37 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Christina took very good care of our dog Emmi. She communicates very well, is reliable and most importantly has a lot of love for dogs. Emmi really loved staying with Christina and we definitely will leave her in her care again. Can highly recommend!"
RaimundR
Arvostelu - Raimund
alkaen
25 €
/päivä
JosanneJ

13. Josanne

3 km
alkaen
45 €
/päivä
35 arviota
13
toistuvaa asiakasta

koiranhoitoa monen vuoden kokemuksella

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
JosanneJ

13. Josanne

koiranhoitoa monen vuoden kokemuksella3 km
(35 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Josanne oli mahtava hoitopaikka, minne eroahdistunut koira jäi kuin kotiinsa. Josannella on hyvä koiratuntemus ja tunnistaa koiran tarpeet ja luonteen. Käytämme varmasti jatkossa! "
LuisaL
Arvostelu - Luisa
alkaen
45 €
/päivä
SuviS

14. Suvi

6.9 km
alkaen
25 €
/päivä
7 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Liikunnallinen hoitaja perheenjäsenellesi

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
SuviS

14. Suvi

Liikunnallinen hoitaja perheenjäsenellesi6.9 km
(7 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Suurikokoinen ja erittäin vilkas paimenkoirapentu sai ammattimaista hoitoa, leikkejä ja lenkitystä. Päivähoitoon kuului paljon aktivointia ja vienti koirapuistoon. Kokemuksen perusteella uskallan suositella Suvia hoitajaksi myös haastavammille ja erittäin energisille hoidokeille."
AnttiA
Arvostelu - Antti
alkaen
25 €
/päivä
TeijaT

15. Teija

6 km
alkaen
23 €
/päivä
23 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Hellyyttä ja lenkkejä

Aktiivinen viimeksi eilen
TeijaT

15. Teija

Hellyyttä ja lenkkejä 6 km
(23 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
"Labradorityttö Leia oli päivähoidoissa Teijan kotona. Teija lähetti kuvia tyytyväisestä koirasta. Kaikki meni hyvin ja tuomme mielellämme Leian Teijan hoitoon jatkossakin. Lämmin suositus!"
TillT
Arvostelu - Till
alkaen
23 €
/päivä
JayleenJ

16. Jayleen

3.2 km
alkaen
30 €
/päivä
3 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi paras ystävä – hoivaa ja rakkautta

JayleenJ

16. Jayleen

Lemmikkisi paras ystävä – hoivaa ja rakkautta3.2 km
(3 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
"Jayleen hoiti minun paimenkoira mixiä, ja kaikki sujui todella hyvin. Hän on selvästi eläinrakas ja välittää eläimistä paljon. Hän kyselee paljon hoitoon liittyvistä asioista, joka on hyvä asia, toimii neuvojen mukaan ja kertoo lemmikin kuulumiset (ainakin itse tätä toivoin) ja oli ihana saada videoita ja kuvia miten täällä menee ❤️ Jayleen on myös joustava esimerkiksi aikataulujen suhteen ja hän välittää kaikista ja on todella ystävällinen ja pystyi siis muokkaamaan omia menojaan niin että lemmikin omistaja pääsi järjestämään ja lähtemään tärkeään reissuun. Hän pärjäsi hyvin vaikka tapasi koirani ekaa kertaa ja minulla on iso koira, jossa on paljon huomioitavaa, koirani oli iloinen hänen kanssaan ja tykkäsi hänestä ja kaikki sujui todella hyvin, kiitos hänelle vielä 🙏🏼"
JelenJ
Arvostelu - Jelen
alkaen
30 €
/päivä
BiancaB

17. Bianca

5.5 km
alkaen
38 €
/päivä
42 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Little paws paradise 🐾

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
BiancaB

17. Bianca

Little paws paradise 🐾 5.5 km
(42 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Bianca has a very clean and cozy home! My dog Mia had a good time with her! Bianca sent me photos and videos during the petsitting. The communication was on point! I recommend her! "
LuizaL
Arvostelu - Luiza
alkaen
38 €
/päivä
KätriinK

18. Kätriin

2.8 km
alkaen
15 €
/päivä
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lemmikillesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
KätriinK

18. Kätriin

Lemmikillesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka2.8 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Our dogs bonded with her right away."
NataliaN
Arvostelu - Natalia
alkaen
15 €
/päivä
SonjaS

19. Sonja

7.8 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Koirien hoitoa Espoossa 🐶

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
SonjaS

19. Sonja

Uusi lemmikinhoitaja
Koirien hoitoa Espoossa 🐶7.8 km
(1 arvio)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
BenitaB

20. Benita

7 km
alkaen
50 €
/päivä
32 arviota
12
toistuvaa asiakasta

Kokenut eläintenhoitaja

Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
BenitaB

20. Benita

Kokenut eläintenhoitaja7 km
(32 arviota)
12 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Benita on tunnollinen ja ystävällinen lemmikinhoitaja, jonka kanssa oli helppo sopia asioista ja kaikki hoitui niin kuin oli sovittu. Benita myös laittoi aina päivän päätteeksi raportin, jossa kerrottiin miten päivä oli mennyt. Erinomainen koiranhoitaja. "
MeriM
Arvostelu - Meri
alkaen
50 €
/päivä