1. Koiran päivähoito
  2. Kangasala

Koiran päivähoito, Kangasala

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
KristiinaK

1. Kristiina

15.6 km
alkaen
40 €
/päivä
95 arviota
40
toistuvaa asiakasta

Hakusessa uusia karvakavereita

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
KristiinaK

1. Kristiina

Hakusessa uusia karvakavereita15.6 km
(95 arviota)
40 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
"Kiitos oikein hyvästä ja loistavasta hoidosta. Pojat (2 koiraani) oli hoidossa Kristiinan luoda päiväseltään, kun olin työreissulla. Tutustumiskäyntiä en kerennyt järjestää, mutta en ollut yhtään huolissani tuntien pojat ja kun olin lukenut Kristiinan arvosteluja täältä. Toinen koirani haukkuu usein ensi näkemällä omasta mielestään "epäilyttäville" ihmisille ja hän meni oikein reippaasti sisään ja alkoi heti touhuilemaan ja haukusta ei tietoakaan, ihan kun olisi tuntenut Kristiinan aina. Oikein ihana hoitopaikka ja kuvat päivän aikana oli kiva juttu. Niistä vielä huomasi miten tyytyväisiä pojat on, niin oli mukavaa myös itsellä. Voin suositella lämpimästi! "
ReettaR
Arvostelu - Reetta
alkaen
40 €
/päivä
KatariinaK

2. Katariina

13.5 km
alkaen
25 €
/päivä
2 arviota

Luotettava ja koiria rakastava hoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
KatariinaK

2. Katariina

Luotettava ja koiria rakastava hoitaja13.5 km
(2 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"Kaikki sujui erinomaisesti!"
PirjoP
Arvostelu - Pirjo
alkaen
25 €
/päivä
EllaE

3. Ella

10.6 km
alkaen
25 €
/päivä
3 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Tunnollinen hoitaja kaikenlaisille lemmikeille

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
EllaE

3. Ella

Tunnollinen hoitaja kaikenlaisille lemmikeille10.6 km
(3 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
25 €
/päivä
TiinaT

4. Tiina

8.2 km
alkaen
24 €
/päivä
109 arviota
65
toistuvaa asiakasta

Lemmikkihellijä, jokainen eläin on arvokas

Asuu 5 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
TiinaT

4. Tiina

Lemmikkihellijä, jokainen eläin on arvokas8.2 km
(109 arviota)
65 toistuvaa asiakasta
Asuu 5 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Tiina tuli hienosti toimeen kolmen epäluuloisen chihuahuamme kanssa, ja sai koirien luottamuksen vaikka koiramme yleensä vierastavat vieraita ihmisiä. Sain lemmikeistä kuvia ja videoita joka päivä, joten matkalla oli mukava olla, kun tiesi että koirat voivat hyvin."
MaijaM
Arvostelu - Maija
alkaen
24 €
/päivä
HeidiH

5. Heidi

8 km
alkaen
23 €
/päivä
21 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Uusia eläinystäviä etsimässä ❤️

Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
HeidiH

5. Heidi

Uusia eläinystäviä etsimässä ❤️8 km
(21 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Meidän koiran hoito sujui varsin hyvin. Yhteydenpito oli helppoa ja selkeää sekä Heidi jousti tosi ihanasti hakuajassa kun tälle tuli äkillinen tarve☺️"
IsaI
Arvostelu - Isa
alkaen
23 €
/päivä
TiiaT

6. Tiia

13.1 km
alkaen
30 €
/päivä
80 arviota
30
toistuvaa asiakasta

Liikuntaa ja eläinrakkautta

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
TiiaT

6. Tiia

Liikuntaa ja eläinrakkautta13.1 km
(80 arviota)
30 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Hoitopaikkoihin tottumaton koiramme palasi Tiian luota iloisena omana itsenään. Tiialla on erinomainen kyky lähestyä koiraa luontevasti ja hoitopaikasta huokuu vastuuntunto. Huojentavasta ja aktiivisesta huolenpidosta vilpittömät kiitokset! "
MiraM
Arvostelu - Mira
alkaen
30 €
/päivä
IdaI

7. Ida

15.1 km
alkaen
25 €
/päivä
1 arvio
1
toistuva asiakas

Tarjolla koirarakasta hoitoa

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
IdaI

7. Ida

Tarjolla koirarakasta hoitoa15.1 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
25 €
/päivä
KaarinK

8. Kaarin

18.1 km
alkaen
25 €
/päivä
7 arviota
1
toistuva asiakas

Hyvällä kokemuksella Sydämellistä hoitoa lemmikillesi

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
KaarinK

8. Kaarin

Hyvällä kokemuksella Sydämellistä hoitoa lemmikillesi18.1 km
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"Koira sai hellää huolenpitoa ja huomiota. "
RiittaR
Arvostelu - Riitta
alkaen
25 €
/päivä
SiiriS

9. Siiri

19.8 km
alkaen
24 €
/päivä
23 arviota
4
toistuvaa asiakasta

turvallinen hoitopaikka Tampereella🤍

Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
SiiriS

9. Siiri

turvallinen hoitopaikka Tampereella🤍19.8 km
(23 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Luca oli ensimmäistä kertaa Siirillä hoidossa ja en voisi enempää olla tyytyväinen hoitoon! :) Siirin kanssa yhteydenpito oli helppoa ja mukavaa. Siiri myös alkuun kysyi tarkentavia seikkoja Lucasta hoitoon liittyen. Sain myös hoitopäivän aikana väliaikatietoja kuvien ja videoiden muodossa, jotka olivat tosi kiva etenkin ensimmäisellä hoitokerralla. Luca näytti nauttivan hoidosta oikein kovasti! Kiitos paljon hyvästä hoidosta. Varmasti tuon Lucaa hoitoon myös jatkossa! 🩷🩷"
LauraL
Arvostelu - Laura
alkaen
24 €
/päivä
EerikaE

10. Eerika

14.4 km
alkaen
35 €
/päivä
19 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Turvallinen ja eläinrakas hoitopaikka Tampereella❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
EerikaE

10. Eerika

Turvallinen ja eläinrakas hoitopaikka Tampereella❤️14.4 km
(19 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
"Viesteihin vastattiin nopeasti ja Rolle otettiin vastaan lämmöllä :) Kuvakin tuli päivän aikana ja oli turvallinen olo jättää koira hoitoon. "
JohannaJ
Arvostelu - Johanna
alkaen
35 €
/päivä
KristaK

11. Krista

14.9 km
alkaen
20 €
/päivä
1 arvio

Luotettava ja kokenut eläinten hoitaja <3

Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
KristaK

11. Krista

Luotettava ja kokenut eläinten hoitaja <314.9 km
(1 arvio)
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Hienosti meni kaikki!"
PirjoP
Arvostelu - Pirjo
alkaen
20 €
/päivä
EeviE

12. Eevi

16.3 km
alkaen
25 €
/päivä
29 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Eläinrakastaja Härmälästä

Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
EeviE

12. Eevi

Eläinrakastaja Härmälästä16.3 km
(29 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 9 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
"Koira oli päivän Eevin kanssa ja asian hoitaminen sujui hyvin. Koira oli ensimmäistä kertaa vieraalla hoidossa ja Eevin kuvaillessa koiran käytöstä, kuulosti koiran olleen jännittynyt hoidossa. Eevi ei kuitenkaan tehnyt mitään väärin vaan opimme että koira tarvitsee enemmän aikaa tutustua ja minun on jätettävä tarkemmat ohjeet tulevaisuudessa jos koira jää hoitoon uuteen paikkaan. Kokemus oli kuitenkin hyvä eikä koiralle tuntunut jäävän mitään stressiä asiasta. Voin suositella Eeviä muillekin."
TanjaT
Arvostelu - Tanja
alkaen
25 €
/päivä
NeaN

13. Nea

11.8 km
alkaen
18 €
/päivä
8 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Rakastava hoitokoti isoille, että pienille!

Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
Asuu Amerikanstaffordshirenterrieri Fani kanssa
NeaN

13. Nea

Rakastava hoitokoti isoille, että pienille!11.8 km
(8 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
Asuu Amerikanstaffordshirenterrieri Fani kanssa
"Nea oli aivan loistava seuraa ja koiravahti meidän 1-vuotiaalle welshinspringerspanielille päivän ajan kun olimme perheen kanssa Särkänniemessä. Iso kiitos ja vahva suositus!"
MaijaM
Arvostelu - Maija
alkaen
18 €
/päivä
MillaM

14. Milla

15.1 km
alkaen
20 €
/päivä
1 arvio

Luotettava ja omistautunut hoitaja kissoille❤️

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
MillaM

14. Milla

Luotettava ja omistautunut hoitaja kissoille❤️15.1 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
20 €
/päivä
EllaE

15. Ella

13.1 km
alkaen
17 €
/päivä
8 arviota
1
toistuva asiakas

Varma ja luotettava lemmikinhoitaja apunasi

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
EllaE

15. Ella

Varma ja luotettava lemmikinhoitaja apunasi13.1 km
(8 arviota)
1 toistuva asiakas
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Koiramme pivähoito sujui oikein hyvin Ellan luona 😊"
MaaritM
Arvostelu - Maarit
alkaen
17 €
/päivä
EllenE

16. Ellen

19.1 km
alkaen
40 €
/päivä
83 arviota
24
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas Koripalloilija

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
EllenE

16. Ellen

Eläinrakas Koripalloilija19.1 km
(83 arviota)
24 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 11 päivää sitten
"Kiitos. Oscar oli onnellisen väsynyt leikeistä 🐾😊"
AstaA
Arvostelu - Asta
alkaen
40 €
/päivä
JonnaJ

17. Jonna

10.3 km
alkaen
50 €
/päivä
1 arvio

Lemmikille hoitopaikka Tampereen maalaismaisemissa🥰

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
JonnaJ

17. Jonna

Lemmikille hoitopaikka Tampereen maalaismaisemissa🥰10.3 km
(1 arvio)
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
50 €
/päivä
EmiliaE

18. Emilia

16.7 km
alkaen
20 €
/päivä
3 arviota
1
toistuva asiakas

Kokenut koiranhoitaja

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
EmiliaE

18. Emilia

Kokenut koiranhoitaja16.7 km
(3 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Hoito oli lempeää ja asiantuntevaa. 16 viikkoinen koiranpentumme jäi hoitoon hyvillä mielin ja palasi sieltä iloisena. Voimme vahvasti suositella hoitopaikkaa Emilian luona! "
AnuA
Arvostelu - Anu
alkaen
20 €
/päivä
VilmaV

19. Vilma

7.3 km
alkaen
20 €
/päivä
2 arviota

Toinen koti, jossa koirasi on perheenjäsen🐾 ❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
VilmaV

19. Vilma

Toinen koti, jossa koirasi on perheenjäsen🐾 ❤️7.3 km
(2 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
20 €
/päivä
PubuP

20. Pubu

9.8 km
alkaen
15 €
/päivä
1 arvio
1
toistuva asiakas

Walks, Cuddles & Loving Care

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
PubuP

20. Pubu

Walks, Cuddles & Loving Care9.8 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä