1. Koiranhoito
  2. Lieto

Koiranhoito, Lieto

Kotikäyntejä koirallesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
Elli-NooraE

1. Elli-Noora

10.3 km
alkaen
10 €
/päivä

Kissanhoitoa tiedolla ja taidolla 🩵

Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Elli-NooraE

1. Elli-Noora

Kissanhoitoa tiedolla ja taidolla 🩵10.3 km
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
alkaen
10 €
/päivä
EmiliaE

2. Emilia

11.9 km
alkaen
25 €
/päivä
9 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettava apu lemmikkisi hoitoon 🥰

Asuu 2 koiraa, 4 kissoja lemmikin kanssa
EmiliaE

2. Emilia

Luotettava apu lemmikkisi hoitoon 🥰11.9 km
(9 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Asuu 2 koiraa, 4 kissoja lemmikin kanssa
"Emilia hoiti kissojamme lomareissun aikana hienosti kotikäynneillä. Emilialle oli helppo jättää kissat hoitoon, koska hänellä vaikutti olevan paljon tietotaitoa eläimistä ja hän kohtasi kissamme hienosti. Tutustumiskäynnillä sovittiin hoidon sisällöstä ja nämä sovitut asiat hoitui mallikkaasti.. myös sännöllisen lääkkeen antaminen toiselle kissallemme. Saimme reissulla myös joka päivä tietää miten kissat voivat ja muutenkin yhteydenpito Emlian kanssa toimi hyvin. Suosittelen Emiliaa hoitajana ja voisin ottaa hänet uudelleen hoitamaan kissojamme ❤️"
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
25 €
/päivä
LizaL

3. Liza

13.1 km
alkaen
15 €
/päivä
2 arviota

Liza – eläinrakas ja luotettava lemmikinhoitaja

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
LizaL

3. Liza

Liza – eläinrakas ja luotettava lemmikinhoitaja13.1 km
(2 arviota)
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"She is doing really great. She is doing professional. Cats love her. That's very good my cats where very happy with her during i was at vacation."
keyghobadK
Arvostelu - keyghobad
alkaen
15 €
/päivä
RonjaR

4. Ronja

11.2 km
alkaen
13 €
/päivä
14 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Lemmikkien Lemppari

Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Asuu 3 kissoja lemmikin kanssa
RonjaR

4. Ronja

Lemmikkien Lemppari11.2 km
(14 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Asuu 3 kissoja lemmikin kanssa
"Ronja kävi hoitamassa kahta kissaamme kahtena päivänä reissumme aikana. Kaikki hoitui sovitusti ja yhteydenpito oli sujuvaa. Kokemukseni perusteella voin ehdottomasti suositella Ronjaa tähän tarpeeseen. "
VilleV
Arvostelu - Ville
alkaen
13 €
/päivä
MyriamM

5. Myriam

8.8 km
alkaen
10 €
/päivä
4 arviota

Those who say that animals have no soul, never saw dog eyes

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
MyriamM

5. Myriam

Those who say that animals have no soul, never saw dog eyes 8.8 km
(4 arviota)
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Everything went well, I got updates every time Myriam visited and I felt comfortable having my shy cat in her care. :)"
KreettaK
Arvostelu - Kreetta
alkaen
10 €
/päivä
ErikaE

6. Erika

11.4 km - Turku
alkaen
11 €
/päivä
3 arviota

Eläinrakas hoitaja, jolla kokemusta kaikenlaisista koirista

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
ErikaE

6. Erika

Eläinrakas hoitaja, jolla kokemusta kaikenlaisista koirista11.4 km - Turku
(3 arviota)
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Erika on luotettava ja hänen kanssaan on helppo kommunikoida. Hyvin tunnollinen ja huolehtivainen. Ehdottomasti kysyn häntä myös seuraavalla kerralla avuksi! "
ElisaE
Arvostelu - Elisa
alkaen
11 €
/päivä
MariaM

7. Maria

7.2 km
alkaen
10 €
/päivä
4 arviota
1
toistuva asiakas

Eläinrakas luotettava hoitaja

Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
MariaM

7. Maria

Eläinrakas luotettava hoitaja7.2 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Maria is a dog lover and committed person. I'm very happy with her dog care service."
AmirA
Arvostelu - Amir
alkaen
10 €
/päivä
NellaN

8. Nella

11.8 km - Turku
alkaen
15 €
/päivä
6 arviota
1
toistuva asiakas

Turvallinen hoitopaikka perheenjäsenellesi ❤️

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
NellaN

8. Nella

Turvallinen hoitopaikka perheenjäsenellesi ❤️11.8 km - Turku
(6 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Eläinrakas Nella pyydettiin hoitamaan Bella bengalia mutta isäntäväki sairastui ja jouduimme valitettavasti perumaan hänelle tehdyn ajanvarauksen. Kaikki kävi kuitenkin hienosti, Nella kävi katsomassa Bellaa ja Bellan hoitokuviot, hienoa kun hänelle sopi, vaikka oli Vappu. Suosittelen Nellaa ehdottomasti! terv Yliset"
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
15 €
/päivä
JenniJ

9. Jenni

12.7 km
alkaen
18 €
/päivä
11 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa lemmikinhoitoa rakkaudella ❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
JenniJ

9. Jenni

Luotettavaa lemmikinhoitoa rakkaudella ❤️12.7 km
(11 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Luotettavaa kissanhoitoa, kaikki sujui hyvin 😊"
TerhiT
Arvostelu - Terhi
alkaen
18 €
/päivä
AinoA

10. Aino

14.2 km
alkaen
15 €
/päivä
26 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja reipas lemmikinhoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
AinoA

10. Aino

Luotettava ja reipas lemmikinhoitaja14.2 km
(26 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
"Kaikki sujui hienosti ja koira viihtyi Ainon kanssa 😊"
JaninaJ
Arvostelu - Janina
alkaen
15 €
/päivä
juliaJ

11. julia

8.5 km
alkaen
8 €
/päivä
9 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lemmikeille Kamu

juliaJ

11. julia

Lemmikeille Kamu8.5 km
(9 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
"Olemme oikein tyytyväisiä Juliaan kissanhoitajana. Kaikki sujui erittäin hyvin. Lämmin suositus. 😊🌸"
SatuS
Arvostelu - Satu
alkaen
8 €
/päivä
NuppuN

12. Nuppu

12.4 km
alkaen
25 €
/päivä
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi on hyvissä käsissä

Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
NuppuN

12. Nuppu

Lemmikkisi on hyvissä käsissä12.4 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
"Nuppu took care of my cat Benny while I was away on three short trips in December. My cat needed medicine added to his evening meal and also has a timer feeder for his breakfast and lunch that needs to be reloaded and reset every day. Nuppu took good care of everything and made sure my cat's needs were met while I was away. She sent me daily updates and pictures and kept me informed as to how Benny was doing. Highly recommended!"
MichaelM
Arvostelu - Michael
alkaen
25 €
/päivä
DiliniD

13. Dilini

10.5 km
alkaen
12 €
/päivä
14 arviota
1
toistuva asiakas

🐾 RAKASTAVA LEMMIKKIHOITAJA 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
DiliniD

13. Dilini

🐾 RAKASTAVA LEMMIKKIHOITAJA 🐾 10.5 km
(14 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Kaikki sujui kuten sovittiin ja sain Diliniltä tietoa hoidon aikana 👍"
ViljaV
Arvostelu - Vilja
alkaen
12 €
/päivä
MaggieM

14. Maggie

12.5 km - Turku
alkaen
15 €
/päivä
1 arvio

Your pet's new biggest fan!

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
MaggieM

14. Maggie

Your pet's new biggest fan! 12.5 km - Turku
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Everything went smoothly, Maggie is caring with kitties and communication worked well ✨😊 "
JoannaJ
Arvostelu - Joanna
alkaen
15 €
/päivä
RoosaR

15. Roosa

10.9 km - Turku
alkaen
15 €
/päivä
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Hoitoapua rakkaudella ja vuosien kokemuksella

Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Whippet Lyra kanssa
RoosaR

15. Roosa

Hoitoapua rakkaudella ja vuosien kokemuksella10.9 km - Turku
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
Asuu Whippet Lyra kanssa
"Roosa kävi reissumme aikana meidän kotona ruokkimassa ja hoitamassa kissaamme. Kaikki sujui toiveidemme mukaan. Yhteydenpito oli helppoa ja nopeaa. Iso suositus siis luotettavalle ja ystävälliselle hoitajalle!"
DanielaD
Arvostelu - Daniela
alkaen
15 €
/päivä
Anne-MariaA

16. Anne-Maria

14.1 km - Turku
alkaen
20 €
/päivä
12 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa lemmikinhoitoa

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
Anne-MariaA

16. Anne-Maria

Luotettavaa lemmikinhoitoa 14.1 km - Turku
(12 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Anne-Maria on osannut kohdata koiranpentuni hienosti sekä hoitanut koiraani tunnollisesti, sopimuksen mukaan. Suosittelen häntä lämpimästi lemmikinhoitajaksi."
LiisaL
Arvostelu - Liisa
alkaen
20 €
/päivä
Kaisa-MaijaK

17. Kaisa-Maija

9.7 km
alkaen
22 €
/päivä
10 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Rapsutuksia, raksuja ja reippailua

Kaisa-MaijaK

17. Kaisa-Maija

Rapsutuksia, raksuja ja reippailua9.7 km
(10 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
"Kiitos taas ! Lomamatkojen pelastus kissanomistajana😊👍🏼"
NiklasN
Arvostelu - Niklas
alkaen
22 €
/päivä
AlinaA

18. Alina

13.7 km
alkaen
20 €
/päivä

Eläintenhoidon opiskelija valmiina hommiin

Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
AlinaA

18. Alina

Eläintenhoidon opiskelija valmiina hommiin13.7 km
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
20 €
/päivä
CarlaC

19. Carla

11 km
alkaen
12 €
/päivä
3 arviota

Eläintenhoitaja kaikille lemmikeille!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
CarlaC

19. Carla

Eläintenhoitaja kaikille lemmikeille!11 km
(3 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
alkaen
12 €
/päivä
SannaS

20. Sanna

13.1 km
alkaen
12,35 €
/päivä
1 arvio
1
toistuva asiakas

Karvaturrien ehdolla ❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
SannaS

20. Sanna

Karvaturrien ehdolla ❤️13.1 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Sanna kävi hoitamassa arkaa kissaani. Hän lähetti kuvia ja teki käynneistä raportit. Kaikki sujui oikein hyvin."
MillaM
Arvostelu - Milla
alkaen
12,35 €
/päivä