1. Koiranhoito
  2. Helsinki

Koiranhoito, Helsinki

Kotikäyntejä koirallesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
HillaH

1. Hilla

2.9 km - HKI
alkaen
20 €
/päivä
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Koirien kanssa kasvanut luotettava ja aktiivinen hoitaja🩷

HillaH

1. Hilla

Koirien kanssa kasvanut luotettava ja aktiivinen hoitaja🩷2.9 km - HKI
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
"Luotettava ja osaava koiranpennun leikittäminen ja ulkoiluttaminen, myös kouluttaminen. Positiivisella asenteella vastaa nopeasti viesteihin. Erinomainen hoitokokemus kaikin puolin. Suosittelen lämpimästi."
SatuS
Arvostelu - Satu
alkaen
20 €
/päivä
SamiraS

2. Samira

1.8 km - HKI
alkaen
13 €
/päivä
1 arvio
1
toistuva asiakas

Kokenut, luotettava & lempeä lemmikkivahti 🐱🐶🦜🐠

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
SamiraS

2. Samira

Kokenut, luotettava & lempeä lemmikkivahti 🐱🐶🦜🐠1.8 km - HKI
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
alkaen
13 €
/päivä
PetraP

3. Petra

3.2 km
alkaen
20 €
/päivä
7 arviota
2
toistuvaa asiakasta

KISSOILLE kokenutta huolenpitoa kotonasi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
PetraP

3. Petra

KISSOILLE kokenutta huolenpitoa kotonasi3.2 km
(7 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
"Kiitos Petra pikkukissojen hoidosta!"
PauliinaP
Arvostelu - Pauliina
alkaen
20 €
/päivä
AnneA

4. Anne

3.1 km
alkaen
25 €
/päivä
73 arviota
22
toistuvaa asiakasta

Hyvää hoitoa kissallesi/koirallesi Itä-Pasilassa

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
AnneA

4. Anne

Hyvää hoitoa kissallesi/koirallesi Itä-Pasilassa3.1 km
(73 arviota)
22 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Kissojen hoito kotikäynneillä sujui oikein hyvin ja matkalta palaessa kotoa löytyi kaksi tyytyväistä kissaa. 😊"
MariaM
Arvostelu - Maria
alkaen
25 €
/päivä
AnastasiaA

5. Anastasia

2.1 km
alkaen
15 €
/päivä
18 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Care, safety, love and fun for dogs and cats! <3

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
AnastasiaA

5. Anastasia

Care, safety, love and fun for dogs and cats! <3 2.1 km
(18 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Anastasia took great care of my cat Viivi. Viivi is older and takes medication twice daily, and Anastasia handled that very well. I appreciated the detailed check-in messages at every visit and all the cute pictures of my baby while I was away! I would definitely book again next time I have a trip. "
StephanieS
Arvostelu - Stephanie
alkaen
15 €
/päivä
EmmaE

6. Emma

0.6 km
alkaen
25 €
/päivä
18 arviota
1
toistuva asiakas

Hellää hoitoa Helsingin keskustassa

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
EmmaE

6. Emma

Hellää hoitoa Helsingin keskustassa0.6 km
(18 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
25 €
/päivä
StellaS

7. Stella

2.2 km
alkaen
20 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Eläinrakas, empaattinen ja kokenut hoitaja

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
StellaS

7. Stella

Eläinrakas, empaattinen ja kokenut hoitaja2.2 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Kaikki meni tosi hyvin, minä sekä kissat ollaan tosi tyytyväisiä kaikkeen <3 Kotikäynneistä tuli ihania kuvia ja päivityksiä aina, niin oli leppoisa ja kiva fiilis olla reissussa kun tietää että kissoilla kaikki hyvin. "
JasminJ
Arvostelu - Jasmin
alkaen
20 €
/päivä
JenniJ

8. Jenni

3.5 km
alkaen
20 €
/päivä
1 arvio
1
toistuva asiakas

Luotettavaa apua koirien ulkoilutukseen ja kissojen hoitoon!

JenniJ

8. Jenni

Luotettavaa apua koirien ulkoilutukseen ja kissojen hoitoon!3.5 km
(1 arvio)
1 toistuva asiakas
"Mukava tyyppi, joka hoiti kissaamme hyvin!"
MelvaM
Arvostelu - Melva
alkaen
20 €
/päivä
ViiviV

9. Viivi

4.3 km
alkaen
22 €
/päivä
17 arviota
5
toistuvaa asiakasta

🩵 🐾 Parasta lempeää hoitoa luonnon keskellä!

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
ViiviV

9. Viivi

🩵 🐾 Parasta lempeää hoitoa luonnon keskellä!4.3 km
(17 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Kissamme sai hyvää hoitoa nopealla varoitusajalla. Suosittelen ☺️"
JonnaJ
Arvostelu - Jonna
alkaen
22 €
/päivä
JosefiinaJ

10. Josefiina

2.3 km
alkaen
15 €
/päivä
11 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Lenkkeily ja leikkiseuraa Helsingissä!

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
JosefiinaJ

10. Josefiina

Lenkkeily ja leikkiseuraa Helsingissä! 2.3 km
(11 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
alkaen
15 €
/päivä
ElizavetaE

11. Elizaveta

4.6 km
alkaen
35 €
/päivä
33 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Your pet may ask me to stay - book at your own risk :)

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
ElizavetaE

11. Elizaveta

Your pet may ask me to stay - book at your own risk :)4.6 km
(33 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Liza vietti meillä viikonlopun ja oli aivan mahtava kissavahti meidän pojille! Meidän kissat ei ole helppoja, mutta Lizalla sujui kaikki erinomaisesti! Hän on luotettava ja super mukava, aion pyytää uudestaan. :) "
JasminJ
Arvostelu - Jasmin
alkaen
35 €
/päivä
MettiM

12. Metti

2 km
alkaen
11 €
/päivä
2 arviota

Luotettava ja eläinrakas lemmikkien hoitaja Helsingistä

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
MettiM

12. Metti

Luotettava ja eläinrakas lemmikkien hoitaja Helsingistä2 km
(2 arviota)
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Metti oli aivan loistava hoitaja, ja osasi hyvin käsitellä hyvin 5kk pentukoiraani. Metin kanssa oli helppo kommunikoida ja hän oli todella ystävällinen. Suosittelen. ☺️"
IinaI
Arvostelu - Iina
alkaen
11 €
/päivä
TravisT

13. Travis

0.6 km
alkaen
15 €
/päivä
23 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Your best friend is my best friend! (Suomi/Eng)

Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
TravisT

13. Travis

Your best friend is my best friend! (Suomi/Eng)0.6 km
(23 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
JuliJ

14. Juli

2.9 km
alkaen
10 €
/päivä

Eläin rakas lemmikinhoitaja kaikenlaisille karvakamuille!

JuliJ

14. Juli

Eläin rakas lemmikinhoitaja kaikenlaisille karvakamuille!2.9 km
alkaen
10 €
/päivä
MineaM

15. Minea

3.5 km
alkaen
13 €
/päivä
10 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettavaa ja sydämellistä hoitoa❤️

Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
MineaM

15. Minea

Luotettavaa ja sydämellistä hoitoa❤️3.5 km
(10 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
"Kaikki sujui hienosti! Eläinrakas, huolehtiva hoitaja. Päivitti oma-aloitteisesti kissamme kuulumisia. Kissa oli todella hyvissä käsissä! Iso suositus! "
AnttiA
Arvostelu - Antti
alkaen
13 €
/päivä
Hanna MariaH

16. Hanna Maria

4.5 km
alkaen
15 €
/päivä
2 arviota

Luotettavaa ulkoiluseuraa koirallesi Munkinseudulla

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Hanna MariaH

16. Hanna Maria

Luotettavaa ulkoiluseuraa koirallesi Munkinseudulla4.5 km
(2 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
"Kiitos avusta, kissat tyytyväisiä! "
SannaS
Arvostelu - Sanna
alkaen
15 €
/päivä
LinneaL

17. Linnea

1.6 km
alkaen
25 €
/päivä
4 arviota

Sydämellistä lemmikinhoitoa Kalliossa

Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
LinneaL

17. Linnea

Sydämellistä lemmikinhoitoa Kalliossa1.6 km
(4 arviota)
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
"Nippi kissa oli niin tyytyväinen. :)"
LindaL
Arvostelu - Linda
alkaen
25 €
/päivä
EemeliE

18. Eemeli

3.9 km
alkaen
25 €
/päivä
1 arvio
3
toistuvaa asiakasta

Rauhallista päivähoitoa ja lenkkejä Lauttasaaressa

Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
EemeliE

18. Eemeli

Rauhallista päivähoitoa ja lenkkejä Lauttasaaressa3.9 km
(1 arvio)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
Vastaa yleensä pari tuntia kuluessa
alkaen
25 €
/päivä
LottaL

19. Lotta

1.2 km
alkaen
18 €
/päivä
39 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas kokemusta omaava lemmikinhoitaja💖

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
LottaL

19. Lotta

Eläinrakas kokemusta omaava lemmikinhoitaja💖1.2 km
(39 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
"Kaikki sujui hyvin ja kissat saivat hyvää hoitoa. Viesteihin vastattiin nopeasti ja yhteydenpito oli sujuvaa 😊"
SaraS
Arvostelu - Sara
alkaen
18 €
/päivä
VickyV

20. Vicky

4.4 km
alkaen
13 €
/päivä
1 arvio

Munkka Pet Sitting/ Walking

VickyV

20. Vicky

Munkka Pet Sitting/ Walking 4.4 km
(1 arvio)
alkaen
13 €
/päivä