1. Koiranhoito
  2. Helsinki

Koiranhoito, Helsinki

Kotikäyntejä koirallesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
MiraM

1. Mira

0.5 km
alkaen
10 €
/päivä
14 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Kluuvin Koirahoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
MiraM

1. Mira

Kluuvin Koirahoitaja0.5 km
(14 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
"Mira hoiti kissaani Merriä puolen viikon reissuni ajan. Ensitapaaminen sujui todella hyvin ja matkan ajan sain joka päivä hyviä kuvia peiton alla piilottelevasta tytöstä :D <3 Kommunikointi muutenkin oli sujui hyvin ja kotiin palattuani kotona odotti tyytyväinen kissaneiti. Kiitoksia hänen hoidostaan! Suosittelen Miraa lämpimästi, ja mikäli tarvitsen uudelleen hoitajaa toivottavasti hänen kalenterissaan löytyy kissan mentävä aukko :)"
VictoriaV
Arvostelu - Victoria
alkaen
10 €
/päivä
IlseI

2. Ilse

2.7 km
alkaen
15 €
/päivä
13 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kissanhoitoa Alppilassa (ei koiria) 🐈‍⬛

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
IlseI

2. Ilse

Kissanhoitoa Alppilassa (ei koiria) 🐈‍⬛2.7 km
(13 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
"Superhyvää ja luotettavaa hoitoa meidän kahdelle kissalle!"
JessicaJ
Arvostelu - Jessica
alkaen
15 €
/päivä
LisaL

3. Lisa

1.7 km - HKI
alkaen
15 €
/päivä
24 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Rakastavaa hoitoa

Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
LisaL

3. Lisa

Rakastavaa hoitoa 1.7 km - HKI
(24 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 13 päivää sitten
"Lisa oli täydellinen hoitaja meidän ujolle kissalle, hän vastasi nopeasti ja pääsi myös nopealla varoitusajalla ensitapaamiseen ja hoitamaan kissaamme. Lisa on rauhallinen ja tunnollinen, ja oli ihana saada päivityksiä kissastamme kuvien kera. Perheemme reissu sujui mukavasti kun koko ajan oli luotettava olo hoitajan suhteen. Suosittelen lämpimästi Lisaa, hän on todellinen kissanystävä. "
HeidiH
Arvostelu - Heidi
alkaen
15 €
/päivä
EszterE

4. Eszter

0.8 km - HKI
alkaen
10 €
/päivä
7 arviota
1
toistuva asiakas

I am a big fan of all animals. :)

Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
EszterE

4. Eszter

I am a big fan of all animals. :)0.8 km - HKI
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
"Eszter was lovely, she was reliable and took good care of our cats. Happy customers Nacho 🐱 and Sylvia 🐱 gave five stars!"
NeaN
Arvostelu - Nea
alkaen
10 €
/päivä
KatariinaK

5. Katariina

1 km - HKI
alkaen
15 €
/päivä

Luotettava, kokenut ja välittävä lemmikinhoitaja

Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
KatariinaK

5. Katariina

Luotettava, kokenut ja välittävä lemmikinhoitaja 1 km - HKI
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
SirkkuS

6. Sirkku

3.6 km - HKI
alkaen
18 €
/päivä
10 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lämminsydämistä eläintenhoitoa Käpylässä

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
SirkkuS

6. Sirkku

Lämminsydämistä eläintenhoitoa Käpylässä3.6 km - HKI
(10 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Kaikki meni kuten suunniteltu ja kissa selkeästi piti Sirkusta heti nähdessä. Kommunikaatio toimi hyvin ja saatiin päivityksiä kissan voinnista joka käynnillä. :)"
Hanna-MariH
Arvostelu - Hanna-Mari
alkaen
18 €
/päivä
JuliaJ

7. Julia

4.6 km
alkaen
10 €
/päivä
5 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettava ja kokenut lemmikinhoitaja Helsingistä

Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
JuliaJ

7. Julia

Luotettava ja kokenut lemmikinhoitaja Helsingistä4.6 km
(5 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
"Toinen kotikäynti jakso ja kissat tykkäsivät hurjasti 💗! "
JohannaJ
Arvostelu - Johanna
alkaen
10 €
/päivä
SannaS

8. Sanna

2.3 km
alkaen
16 €
/päivä
8 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Lemmikinhoitaja Helsingissä/Petsitter in Helsinki

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
SannaS

8. Sanna

Lemmikinhoitaja Helsingissä/Petsitter in Helsinki 2.3 km
(8 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
"Sanna on sympaattinen, tunnollinen ja luotettava kissanhoitaja. Tarkkuutta vaativa ja suhteellisen työläs lääkitseminen sujui hienosti ja kissat saivat muutenkin yksilöllistä ja hyvää hoitoa. Tuhannet kiitokset Sanna avustasi!"
PiaP
Arvostelu - Pia
alkaen
16 €
/päivä
JakeJ

9. Jake

3.8 km
alkaen
10 €
/päivä
3 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Flexible and reliable pet sitting for pets of any kind

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
JakeJ

9. Jake

Flexible and reliable pet sitting for pets of any kind 3.8 km
(3 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
VilmaV

10. Vilma

2.5 km
alkaen
10 €
/päivä
4 arviota

💌 Luotettava lemmikkivahti suurella sydämellä 💌

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
VilmaV

10. Vilma

💌 Luotettava lemmikkivahti suurella sydämellä 💌 2.5 km
(4 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
JohannaJ

11. Johanna

3.1 km
alkaen
10 €
/päivä

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
JohannaJ

11. Johanna

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä3.1 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
10 €
/päivä
Frans-EmilF

12. Frans-Emil

0.6 km
alkaen
20 €
/päivä
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Rakkaan lemmikkisi paras kaveri 💕

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Frans-EmilF

12. Frans-Emil

Rakkaan lemmikkisi paras kaveri 💕0.6 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
20 €
/päivä
PinjaP

13. Pinja

1.2 km
alkaen
10 €
/päivä
8 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lenkkeily intoinen vastuullinen ja kokenut nuori keskustasta

Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
PinjaP

13. Pinja

Lenkkeily intoinen vastuullinen ja kokenut nuori keskustasta1.2 km
(8 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
MoisésM

14. Moisés

3.3 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Your pet’s home away from home, filled with love and care

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
MoisésM

14. Moisés

Uusi lemmikinhoitaja
Your pet’s home away from home, filled with love and care3.3 km
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
15 €
/päivä
FeliciaF

15. Felicia

1.6 km
alkaen
14 €
/päivä

Playful caretaker for your babies🫰

Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
FeliciaF

15. Felicia

Playful caretaker for your babies🫰1.6 km
Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
alkaen
14 €
/päivä
NooraN

16. Noora

3.8 km
alkaen
25 €
/päivä
3 arviota

Rauhallinen hoitaja lemmikillesi Helsingistä!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
NooraN

16. Noora

Rauhallinen hoitaja lemmikillesi Helsingistä! 3.8 km
(3 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
alkaen
25 €
/päivä
SofiaS

17. Sofia

4.4 km
alkaen
10 €
/päivä
3 arviota

Aktiivinen ja välittävä hoitaja Kruunuvuorenrannasta

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
SofiaS

17. Sofia

Aktiivinen ja välittävä hoitaja Kruunuvuorenrannasta 4.4 km
(3 arviota)
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
HaileyH

18. Hailey

2.3 km
alkaen
14 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Caring, patient and reliable dog sitter

Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
HaileyH

18. Hailey

Uusi lemmikinhoitaja
Caring, patient and reliable dog sitter2.3 km
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
14 €
/päivä
MillaM

19. Milla

3 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️

Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
MillaM

19. Milla

Uusi lemmikinhoitaja
Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️3 km
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
HeidiH

20. Heidi

1.8 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
HeidiH

20. Heidi

Uusi lemmikinhoitaja
Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi1.8 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä