Hei!
Olen 46-vuotias yksinasuva nainen Kuopiosta. Asun omassa puutalo-yksiössäni Itkonniemellä ja liikun Kuopion alueella bussilla. Tyttäreni muutti opiskelemaan kahden kissansa kanssa viime syksynä (2022), ja nyt teen pienimuotoista, minulle täysin sopivaa työtä kissojen hoitajana :).
Teen kotikäyntejä Kuopion kaupungin alueella, ja liikun bussilla.
Voin hoitaa kissoja kotonani jos lemmikki on eläinlääkärin tarkastama ja rokotettu. Kissan mukana tuothan ruuat ja hiekat. Kissan kotihoito kotonani 25€/päivä.
Olen aina ollut kissaihminen. Ensimmäinen kissamme Lilli oli hyvin rakas, ja oli osa perhettämme kun olin vasta taapero. Sen jälkeen minulla on ollut lapsuuden kodissani kolme kissaa, Mosse, Misse ja Kusti sekä Kuopiossa tyttäreni kanssa ennen nykyistä tyttäreni parivaljakkoa Ansaa ja Biancaa, yksi kissa nimeltään Rauli. Rauli oli jo sisäkissa mutta muutti maalle oltuaan hieman liian villi pienen lapsen kaveriksi. Ansa ja Bianca ovat kohta 9-vuotiaita täysin sisäkissoja ja hyvin rakastettuja. Biancalla on ollut allergialääkitys nuoruusvuosinaan, karvojen tiputtelun vuoksi. Lääke annettiin suun kautta joka kesä ruiskulla päivittäin. Ansalla taasen on ollut pennusta asti astma, mihin lääkitys annetaan päivittäin pienellä inhalaattorilla. Näin ollen kokemusta löytyy perushoidon lisäksi myös lääkkeenannosta.
Mari on ihan täydellinen hoitaja kissoille! Asiat hoidettiin sovitusti ja kissat tykkää Marista tosi paljon 😻