Hei! Olen 20-vuotias tyttö Kuninkaantammesta☺️ Opiskelen lukiossa ja käyn koulun ohella töissä. Työajat ovat minulla todella vaihtelevia. Teen töitä arki-iltasin ja viikonloppuisin, mutta työpäivät ja vuorojen pituuden vaihtelevat.
Olen todella eläinrakas. Perheessäni on ollut labradorinnoutaja viimeiset 4 vuotta, mutta kun muutin omilleni niin koira jäi perheeni luokse. Hoidan häntä edelleen säännöllisesti. Olen omistanut myös kaksi kania ja yhden kissan. Tykkään ulkoilla ja koirien kanssa se on vielä hauskempaa! Olipa koirasi sitten sohvaperuna tai leikkiä ja lenkkejä enemmän kaipaava, on hän minulle sopiva hoidokki☺️ Hoidan myös ilomielin koirien lisäksi kissoja joko teidän kotonanne tai omassa kodissani. Minua ei haittaa jos koira / koiria ei ole rokoitettu:)
Asun 33.5 neliöisessä kerrostaloyksiössä. Kotini lähellä on todella paljon lenkkeilymaastoa,metsää jossa koirasi viihtyvät varmasti todella hyvin!
Olen todella sosiaalinen ihminen, mukava ja innokas kaikkeen. Minulle on tärkeää huomioida jokaisen koiran yksilön tarpeet ja edetä koiran tahdissa.
En omista autoa, mutta omistan HSL:n AB-kausilipun, joten sillä alueella voin hoitaa lemmikkejä.
Olen käytettävissä kesälomalla iltojen ja viikonloppujen lisäksi myös päivisin koulun ollessa tauolla.
Sara hoiti meidän kahta rescue koiraa tosi hyvin! Koirat ovat arkoja, mutta Sara sai hienosti kontaktin niihin jo heti alkuun ☺️
Kiitos hoidit kahta koiraani 2 yön ajan mallikkaasti!