1. Talovahti
  2. Helsinki

talovahti, Helsinki

Yön yli kestävä hoitojakso sinun luonasi.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
ValeriiaV

1. Valeriia

2.4 km
alkaen
22 €
/yö
11 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Flexible, caring & vet experienced pet sitter for any animal

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
ValeriiaV

1. Valeriia

Flexible, caring & vet experienced pet sitter for any animal2.4 km
(11 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
"Valeriia is an absolutely wonderful dog sitter! She is such a warm and caring person, and she took excellent care of my dog over the course of two nights. My dog got plenty of walks and playtime, and from the videos it was clear that he felt very relaxed and comfortable in Valeriia’s company. Valeriia communicated very actively and was also flexible with scheduling. Even though I had only asked for dog sitting help, she also took really good care of my apartment. Thank you so much, Valeriia! 🥰 "
sofiaS
Arvostelu - sofia
alkaen
22 €
/yö
AnnaA

2. Anna

0.8 km
alkaen
40 €
/yö
36 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi uusi paras ystävä | Pawsome care 🫶🏼

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
AnnaA

2. Anna

Lemmikkisi uusi paras ystävä | Pawsome care 🫶🏼0.8 km
(36 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Anna stayed at our house dogsitting and quickly built a strong bond with our shy and reactive rescue, and kept us informed and at ease with great communication. She is absolutely wonderful with animals and we definetely recommend her as a dogsitter, thank you Anna ❤️"
AnnaA
Arvostelu - Anna
alkaen
40 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
IraI

3. Ira

1.2 km
alkaen
50 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut ja eläinrakas kissa/koiratäti lemmikillesi🐾❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
IraI

3. Ira

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut ja eläinrakas kissa/koiratäti lemmikillesi🐾❤️1.2 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
50 €
/yö
AlanA

4. Alan

1.6 km
alkaen
50 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Lifelong dog owner & cat friend in Ruoholahti & Jätkäsaari

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
AlanA

4. Alan

Uusi lemmikinhoitaja
Lifelong dog owner & cat friend in Ruoholahti & Jätkäsaari 1.6 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
50 €
/yö
HelmiH

5. Helmi

0.4 km - HKI
alkaen
22 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa ja iloista hoitoa koirallisessa perheessä

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
HelmiH

5. Helmi

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa ja iloista hoitoa koirallisessa perheessä0.4 km - HKI
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Asuu 1 koira lemmikin kanssa
alkaen
22 €
/yö
AnnaA

6. Anna

2.7 km
alkaen
35 €
/yö
33 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas kuvittaja tarjoaa hyvää seuraa karvakamuille.

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
AnnaA

6. Anna

Eläinrakas kuvittaja tarjoaa hyvää seuraa karvakamuille.2.7 km
(33 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"Oikein hyvin meni viikonloppu talovahtina meidän reaktiivisen saksanpaimenkoiran kanssa ❤️🐶"
HanneleH
Arvostelu - Hannele
alkaen
35 €
/yö
LucíaL

7. Lucía

2.4 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Responsible and caring dog-sitter in Kallio

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
LucíaL

7. Lucía

Uusi lemmikinhoitaja
Responsible and caring dog-sitter in Kallio2.4 km
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
SaraS

8. Sara

2.3 km - HKI
alkaen
45 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Kaipaako sun kissa lisää osaavaa henkilökuntaa? 🥰

Aktiivinen viimeksi eilen
SaraS

8. Sara

Uusi lemmikinhoitaja
Kaipaako sun kissa lisää osaavaa henkilökuntaa? 🥰2.3 km - HKI
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
45 €
/yö
HeidiH

9. Heidi

2.6 km - HKI
alkaen
40 €
/yö
2 arviota

Turvallista ja kokenutta hoitoa koirille ja kissoille

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
HeidiH

9. Heidi

Turvallista ja kokenutta hoitoa koirille ja kissoille2.6 km - HKI
(2 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
"Kiitos Heidille koirieni hoitamisesta vuorokauden ajan, näytti siltä että koirilla on ollut mukavaa, ja heistä on huolehdittu hyvin. 😊 Myös mummokoiran lääkitys sujui mainiosti Heidiltä. Suosittelen ehdottomasti Heidiä koirien kaveriksi, ja mielelläni pitäisin hänet vakkarihoitajana rakkailleni. 😊 Kiitos! "
LiljaL
Arvostelu - Lilja
alkaen
40 €
/yö
AdaA

10. Ada

0.2 km
alkaen
40 €
/yö
2 arviota
1
toistuva asiakas

Vastuullinen lemmikkivahti

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
AdaA

10. Ada

Vastuullinen lemmikkivahti0.2 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Kaikki sujui taas ihan loistavasti. Koira ei tainnut edes huomata, että olin poissa muutaman yön. Ada hoiti myös Bubun lääkitykset huolellisesti ja koti oli niin siistinä kun palasin. Lämmin suositus Adalle. "
KristiinaK
Arvostelu - Kristiina
alkaen
40 €
/yö
MoisésM

11. Moisés

3.7 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Your pet’s home away from home, filled with love and care

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
MoisésM

11. Moisés

Uusi lemmikinhoitaja
Your pet’s home away from home, filled with love and care3.7 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
30 €
/yö
EllenE

12. Ellen

2.3 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Lämmin ja kodikas lemmikinhoito Taka-Töölössä 🐾

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
EllenE

12. Ellen

Uusi lemmikinhoitaja
Lämmin ja kodikas lemmikinhoito Taka-Töölössä 🐾2.3 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
30 €
/yö
HaileyH

13. Hailey

2.6 km
alkaen
49 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Caring, patient and reliable dog sitter

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
HaileyH

13. Hailey

Uusi lemmikinhoitaja
Caring, patient and reliable dog sitter2.6 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
49 €
/yö
HelmiH

14. Helmi

3.5 km
alkaen
44 €
/yö
11 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Huolellista ja välittävää hoitoa lemmikillesi!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
HelmiH

14. Helmi

Huolellista ja välittävää hoitoa lemmikillesi!3.5 km
(11 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
"Mimi oli oikein tyytyväinen hoitoon. Helmi oli meillä kotona hoitamassa Mimi kissaa ja kaikki meni hienosti. Huolto pelasi ja saimme olla tyytyväisinä lomalla. Olisinpa tiennyt tästä palvelusta aikaisemmin niin olisimme varmaan käyttäneen tätä useasti. Helmin huostaan voi kotinsa ja lemmikinsä jättää turvallisin mielin "
SolinaS
Arvostelu - Solina
alkaen
44 €
/yö
AnnamariA

15. Annamari

2 km
alkaen
25 €
/yö
29 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Luotettava eläinrakas hoitaja Helsingissä!🐾

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
AnnamariA

15. Annamari

Luotettava eläinrakas hoitaja Helsingissä!🐾2 km
(29 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"Hoitopäivät sujuivat erinomaisen hyvin, koira tosi tyytyväinen ja koti niin siisti. Annamari hoiti myös vanhuskoira Bubun kaikki lääkitykset hienosti. Lämmin suositus. 🌸🌸🌸"
KristiinaK
Arvostelu - Kristiina
alkaen
25 €
/yö
Ella-ReetaE

16. Ella-Reeta

2.6 km
alkaen
27,5 €
/yö
40 arviota
11
toistuvaa asiakasta

Kaikenlaisten lemmikkien hoitoa!

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
Ella-ReetaE

16. Ella-Reeta

Kaikenlaisten lemmikkien hoitoa!2.6 km
(40 arviota)
11 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Ella oli hoitamassa meillä kotona Lauttasaaressa kahta ranskan bulldogiamme. Olimme viikon lomalla Egyptissä. Ella on tosi eläinrakas ja hän kävi ennen lomaa meillä kahdesti tutustumassa koiriin. Meidän ranskikset tykästyivät heti Ellaan. Ella pärjäsi hienosti koiriemme kanssa ja olimme luottavaisin mielin lomalla. Kaikki toimi sovitusti. Vastassa oli tyytyväiset koirat ja siisti koti. Voimme lämpimästi suositella Ellaa ❤️"
KirsiK
Arvostelu - Kirsi
alkaen
27,5 €
/yö
AnniinaA

17. Anniina

3.1 km
alkaen
40 €
/yö
14 arviota
7
toistuvaa asiakasta

Eläintenhoitaja valmiina tehtävään!

Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
AnniinaA

17. Anniina

Eläintenhoitaja valmiina tehtävään!3.1 km
(14 arviota)
7 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 10 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 9 päivää sitten
"Anniina hoiti kolmea kissaani kotonani reilun viikon ajan. Kaikki meni hienosti ja kuvia tuli. Kaikki kissat nauttivat hänen seurastaan ja olivat hyvässä kunnossa ja harjattu kun palasin lomalta. Koti oli siisti ja kaikki meni kuten oltiin sovittu. Voin lämpimästi suositella ja otan uudelleen yhteyttä kun kissani tarvitsevat hoitajan "
MattiM
Arvostelu - Matti
alkaen
40 €
/yö
MillaM

18. Milla

3.4 km
alkaen
85 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi tänään
MillaM

18. Milla

Uusi lemmikinhoitaja
Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️3.4 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
85 €
/yö
JosefiinaJ

19. Josefiina

2.7 km
alkaen
40 €
/yö
11 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Lenkkeily ja leikkiseuraa Helsingissä!

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
JosefiinaJ

19. Josefiina

Lenkkeily ja leikkiseuraa Helsingissä! 2.7 km
(11 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Josefiina hoiti kolmea koiraamme kotonamme yön yli, kaikki meni hyvin ja koirat olivat iloisia palatessamme☺️🐶"
KristiinaK
Arvostelu - Kristiina
alkaen
40 €
/yö
InariI

20. Inari

2 km
alkaen
32 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Lempeää & turvallista hoitoa rauhallisessa kodissa🫶🏼

Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 7 päivää sitten
InariI

20. Inari

Lempeää & turvallista hoitoa rauhallisessa kodissa🫶🏼2 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 7 päivää sitten
"Kissakolmikko ja koti oli hyvissä käsissä 🙏🏻 Oli mukava kuulla aina päivittäin kuulumisia, ei tarvinnut stressata reissussa."
TiiaT
Arvostelu - Tiia
alkaen
32 €
/yö

Miksi house sitting sopisi teille?

Oletko lähdössä matkalle, mutta lemmikkisi haluaisi mieluummin pysyä kotona? Tai ehkä sinulla on monenlaisia lemmikkejä, eikä niiden sijoittaminen useisiin hoitopaikkoihin ole järkevää? Tällöin voisit harkita Pawshaken kotihoitajaa, joka tulee hoitamaan lemmikkejäsi kotiisi, siksi aikaa kun olet poissa.

Kaikki Pawshaken kautta tehdyt varaukset sisältävät Pawshake-takuun, eläinlääkärikulutakuun ja paljon muuta.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa talovahtipalvelua sijainnissa Helsinki. Yli 4056 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.98/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express