1. Koiran kotihoito
  2. Vantaa

Koiran kotihoito, Vantaa

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
LarissaL

1. Larissa

9.8 km
alkaen
20 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Eläinrakas koiranhoitaja Espoossa (omakotitalo)

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
LarissaL

1. Larissa

Uusi lemmikinhoitaja
Eläinrakas koiranhoitaja Espoossa (omakotitalo)9.8 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
20 €
/yö
SaraS

2. Sara

11 km
alkaen
50 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa, lempeää ja asiantuntevaa hoitoa koirallesi ♥️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
SaraS

2. Sara

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa, lempeää ja asiantuntevaa hoitoa koirallesi ♥️11 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
50 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
ZamzamZ

3. Zamzam

8.7 km
alkaen
20 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Lemmikkien hoitoa ja house sittingiä Käpylässä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
ZamzamZ

3. Zamzam

Uusi lemmikinhoitaja
Lemmikkien hoitoa ja house sittingiä Käpylässä8.7 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
20 €
/yö
NiinaN

4. Niina

3.8 km
alkaen
20 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Lempeää Lemmikkilähtöistä Läsnäoloa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
NiinaN

4. Niina

Uusi lemmikinhoitaja
Lempeää Lemmikkilähtöistä Läsnäoloa 3.8 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
20 €
/yö
EmmaE

5. Emma

3.6 km
alkaen
20 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

🐾 Aktiivinen ja eläinrakas pariskunta

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
EmmaE

5. Emma

Uusi lemmikinhoitaja
🐾 Aktiivinen ja eläinrakas pariskunta 3.6 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
20 €
/yö
EllenE

6. Ellen

10.5 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Koirallesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka Vantaalla ❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
EllenE

6. Ellen

Uusi lemmikinhoitaja
Koirallesi turvallinen ja rakastava hoitopaikka Vantaalla ❤️10.5 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi eilen
alkaen
30 €
/yö
JaanaJ

7. Jaana

2.3 km
alkaen
40 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Turvallista kotihoitoa pienille ja keskikokoisille koirille

Aktiivinen viimeksi eilen
JaanaJ

7. Jaana

Uusi lemmikinhoitaja
Turvallista kotihoitoa pienille ja keskikokoisille koirille2.3 km
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
40 €
/yö
KatjaK

8. Katja

3.1 km
alkaen
20 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut ja lämmin lemmikinhoitaja – ei omia lemmikkejä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
KatjaK

8. Katja

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut ja lämmin lemmikinhoitaja – ei omia lemmikkejä3.1 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
alkaen
20 €
/yö
MoisésM

9. Moisés

10.6 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Your pet’s home away from home, filled with love and care

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
MoisésM

9. Moisés

Uusi lemmikinhoitaja
Your pet’s home away from home, filled with love and care10.6 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
30 €
/yö
OliviaO

10. Olivia

10.6 km
alkaen
29 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa koiran hoitoa ja koirakaveritoimintaa 🐶🥰

Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
OliviaO

10. Olivia

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa koiran hoitoa ja koirakaveritoimintaa 🐶🥰10.6 km
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
alkaen
29 €
/yö
LumikkiL

11. Lumikki

8.6 km
alkaen
25 €
/yö
26 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Keskuspuiston vieressä kokenutta hoitoa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
LumikkiL

11. Lumikki

Keskuspuiston vieressä kokenutta hoitoa8.6 km
(26 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
"We have had many experiences with dog sitters, but this one was 10/10! Our dog is introvert, but with Lumikki she was herself! Playing, having zoomies and cuddles! (Lumikki send every picture with our dog🥰) great communication! Definitely want to keep this sitter for future.😊👍🏻 "
LailaL
Arvostelu - Laila
alkaen
25 €
/yö
piaP

12. pia

3.3 km - HKI
alkaen
25 €
/yö
2 arviota
1
toistuva asiakas

Ei vain ruokakuppi, vaan lemmikkisi seurana ja turvana

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
piaP

12. pia

Ei vain ruokakuppi, vaan lemmikkisi seurana ja turvana3.3 km - HKI
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
"Hoidosta sopiminen oli tosi vaivatonta. Pia vaikutti aidosti lemmikeistä välittävältä hoitajalta, ja koiramme viihtyi hoidossa hyvin! Suosittelen. 😊"
AinoA
Arvostelu - Aino
alkaen
25 €
/yö
RonjaR

13. Ronja

4.1 km
alkaen
45 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Koiran hoitoa lämmöllä ja kokemuksella

Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
RonjaR

13. Ronja

Uusi lemmikinhoitaja
Koiran hoitoa lämmöllä ja kokemuksella4.1 km
(1 arvio)
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
alkaen
45 €
/yö
ZeeZ

14. Zee

7.9 km
alkaen
26 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Reliable dog&cat family for your best friend HKI area

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
ZeeZ

14. Zee

Reliable dog&cat family for your best friend HKI area7.9 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
"Zee is a great, trustworthy, and reliable pet sitter. She took very good care of our dachshund, Steven. What I appreciated the most was how seriously she took all of my notes about Steven and how carefully she followed every instruction. Steven isn’t the easiest dog to look after, especially because he has a back condition that requires extra care. Zee made sure he stayed away from all stairs and even carried him whenever needed. It gave us real peace of mind knowing he was in such caring and capable hands. We would definitely trust her to look after Steven again."
ThuT
Arvostelu - Thu
alkaen
26 €
/yö
SaaraS

15. Saara

3 km
alkaen
30 €
/yö
15 arviota
6
toistuvaa asiakasta

luotettava ja rakastava hoitaja🐶❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
SaaraS

15. Saara

luotettava ja rakastava hoitaja🐶❤️3 km
(15 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Saara oli ihana, rauhallinen koiranhoitaja Nessulle. Vastaukset tuli viesteihin nopeasti ja Saara oli erittäin joustava vienti/haku aikatauluissa. Nessu kotiutui nopeasti Saaran luo. Annan Saaralle erinomaiset suositukset!"
Ulla-MaijaU
Arvostelu - Ulla-Maija
alkaen
30 €
/yö
HenriettaH

16. Henrietta

5.4 km
alkaen
28 €
/yö
6 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja kokenut hoitaja lemmikillesi

Aktiivinen viimeksi eilen
HenriettaH

16. Henrietta

Luotettava ja kokenut hoitaja lemmikillesi5.4 km
(6 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi eilen
"Todella nopealla varoitus ajalla otti meidän hankalamman koiran (remmirähjääjä). Koko hoidon ajan saatiin useita päivityksiä koirasta ja sen kuulumisia viesteillä ja kuvina.Tuli itselle reissun aikana hyvä fiilis hoidosta ja tiesin että Henrietta osaa hyvin käsitellä meidän koiraa. Meille palasi erittäin iloinen koira kotia. Iso kiitos Henrietta! <3 "
PauliinaP
Arvostelu - Pauliina
alkaen
28 €
/yö
LisaL

17. Lisa

1.4 km
alkaen
40 €
/yö
65 arviota
32
toistuvaa asiakasta

Your pet's home away from home: loving care & peace of mind

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
LisaL

17. Lisa

Your pet's home away from home: loving care & peace of mind1.4 km
(65 arviota)
32 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Herta-koiramme vietti 2,5 viikkoa Lisan hoidossa ollessamme matkalla. Lisa on lempeä, luotettava, osaava ja tarkka koiranhoitaja. Koiramme on iäkäs (14,5v) ja hänellä on krooninen sairaus, mutta Lisa osasi hyvin hoitaa erityistarpeita. Saimme päivittäin kivan raportin Hertan kuukumisista kuvien kera. Lämmin suositus! Lisa is an excellent dog sitter - reliable, kind and skillful. We will definitely book her again. A warm recommendation!"
HeliH
Arvostelu - Heli
alkaen
40 €
/yö
MillaM

18. Milla

10.9 km
alkaen
50 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️

Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
MillaM

18. Milla

Uusi lemmikinhoitaja
Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️10.9 km
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
alkaen
50 €
/yö
SannaS

19. Sanna

7.3 km
alkaen
30 €
/yö
21 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Kokenut ja luotettava eläintenhoitaja

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
SannaS

19. Sanna

Kokenut ja luotettava eläintenhoitaja7.3 km
(21 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"Olen erittäin tyytyväinen koiranhoitajan/ Sannan palveluun. Kommunikointi oli sujuvaa ja ystävällistä alusta loppuun asti. Koirani viihtyi erinomaisesti hoidossa, ja oli helppo huomata, että siitä pidettiin hyvää huolta ja sitä kohdeltiin rakkaudella. Sain myös mukavia päivityksiä ja kuvia hoidon aikana, mikä toi mielenrauhaa poissaoloni ajaksi. Koiramme palasi kotiin iloisena, rentoutuneena ja hyvin hoidettuna. Suosittelen lämpimästi Sannaa kaikille, jotka etsivät luotettavaa ja välittävää hoitajaa lemmikilleen."
SofieS
Arvostelu - Sofie
alkaen
30 €
/yö
SenniS

20. Senni

7.6 km
alkaen
30 €
/yö
23 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Hoitoa ja rakkautta lemmikeille Malminkartanosta🐾🩷

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
SenniS

20. Senni

Hoitoa ja rakkautta lemmikeille Malminkartanosta🐾🩷7.6 km
(23 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
"Kiitos koirani hoidosta! Senni on luotettava ja eläinrakas hoitaja, joka hoiti nuorta koiraani huolellisesti. Senni järjesti koiralleni myös mahdollisuuden päästä ulkoilemaan erityisesti koirille tarkoitettuun koirametsään. Viestintä toimi myös erinomaisesti! 😊"
AiriA
Arvostelu - Airi
alkaen
30 €
/yö

Miksi kotihoitopalvelu sopisi teille?

Me Pawshakella olemme kaikki koiraihmisiä, joten ymmärrämme kuinka stressaavaa koirasi jättäminen hoitoon voi olla. Koirahotellit eivät välttämättä ole aina hyvä vaihtoehto, sillä ne saattavat olla liian kaukana, liian täynnä tai eivät voi antaa sellaista yksilöllistä hoitoa, jota koirasi tarvitsee.

Pawshake tekee paikallisen hoitajan löytämisestä helppoa. Jokainen sijainnissa Vantaa oleva hoitaja on tarkistettu yksilöllisesti. Hoitajat, jotka tarjoavat kotihoitoa, lisäävät myös kuvia kodistaan, jotta voit heti nähdä millaista ympäristöä he tarjoavat koirallesi.

Kun varaat Pawshaken kautta, koirasi pääsee kodinomaiseen ympäristöön ja saa paljon rapsutuksia, rakkautta ja huomiota lemmikinhoitajalta. Useimmat hoitajamme pystyvät toteuttamaan myös yksilöllisiä toiveitasi ja seuraavat mielellään normaalia päivärutiinianne.

Voit lähteä lomallesi rauhassa, sillä jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun. Saat varauksen mukana automaattisesti eläinlääkärikulutakuun, varaustakuun sekä asiakaspalvelumme tuen, mikäli sinulla tulisi mitään kysyttävää.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran kotihoitoa sijainnissa Vantaa. Yli 4814 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.