1. Koiran kotihoito
  2. Leppävaara

Koiran kotihoito, Leppävaara

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
JingyiJ

1. Jingyi

6.9 km - HKI
alkaen
23 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa Pasilassa rakkaudella

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
JingyiJ

1. Jingyi

Koiranhoitoa Pasilassa rakkaudella6.9 km - HKI
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
"Luka oli tässä hoidossa voittaja. Ystävällinen ja vastuuntuntoinen hoitopaikka. Ihana koirarakas ja aktiivien pariskunta joka selvästi nautti koiran kanssa puuhailusta. Kiitos."
sariS
Arvostelu - sari
alkaen
23 €
/yö
IrinaI

2. Irina

6.5 km
alkaen
30 €
/yö
10 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa lemmikkihoitoa (20v kokemuksella)

Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
IrinaI

2. Irina

Luotettavaa lemmikkihoitoa (20v kokemuksella) 6.5 km
(10 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 9 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
"Kiitos hyvästä huolenpidosta! Kaikki meni sujuvasti: nuoren koirani tarpeet huomioitiin yksilöllisesti, koira oli saanut paljon huomiota ja Irina oli liikkunut aktiivisesti koiran kanssa totuttaen nuorta koiraa uusiin ympäristöihin, hoito-ohjeita noudatettiin tarkasti ja sain kuulumisia hoidon aikana, kommunikointi ennen hoitoa oli myös sujuvaa. Irina on kokenut ja taitava eläinten hoitaja. Olin erittäin tyytyväinen ja voin suositella häntä lämpimästi!"
AiriA
Arvostelu - Airi
alkaen
30 €
/yö
YuliyaY

3. Yuliya

0.8 km
alkaen
24 €
/yö
8 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Loving animals, enjoying time with them

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
YuliyaY

3. Yuliya

Loving animals, enjoying time with them0.8 km
(8 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Very nice, friendly and caring pet sitter. Took a very good care of my little fluffy cat princess when I needed to be away for several days. Making sure the cat was eating fine, played with the cat and sent me pictures and updates how the cat was doing every day. Will ask for your help again when needed and if you are available. Thank you! ☺️"
AlexeyA
Arvostelu - Alexey
alkaen
24 €
/yö
NataliiaN

4. Nataliia

1.3 km
alkaen
30 €
/yö
9 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Luotettava hoitaja kaikille eläimille 🐾❤️

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
NataliiaN

4. Nataliia

Luotettava hoitaja kaikille eläimille 🐾❤️1.3 km
(9 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"Sydämellinen ja osaava koiranhoitaja, jonka huomaan koiran pystyi jättämään rauhallisin mielin. Hän seurasi hoito-ohjeita tarkasti ja huolehti kaikesta sovitusti. Aro vaikutti viihtyneen erinomaisesti 😊 Suosittelen lämpimästi"
SonjaS
Arvostelu - Sonja
alkaen
30 €
/yö
Ville ja DanielaV

5. Ville ja Daniela

7.3 km
alkaen
30 €
/yö
48 arviota
14
toistuvaa asiakasta

Lähdössä matkalle vai töihin? Huolehdimme koirastasi!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Ville ja DanielaV

5. Ville ja Daniela

Lähdössä matkalle vai töihin? Huolehdimme koirastasi!7.3 km
(48 arviota)
14 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
"Tutustumiskäynti ja koiramme tietojen tarkka alkukartoitus herättivät heti luottamusta. Tämän jälkeen koiramme jäi mielellään hoitoon ja viihtyi varmasti hyvin, koska käyttäytyi siellä täysin omana itsenään. Jätämme koiramme mielellään uudelleenkin Villen ja Danielan luo. "
NinaN
Arvostelu - Nina
alkaen
30 €
/yö
OksanaO

6. Oksana

3.7 km
alkaen
20 €
/yö
7 arviota
1
toistuva asiakas

Caring Pet Lover & Experienced Cat Companion

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
OksanaO

6. Oksana

Caring Pet Lover & Experienced Cat Companion3.7 km
(7 arviota)
1 toistuva asiakas
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"About Oksana. It was very excellent we found Oksana to look after our cat Liisi during our vacation. Oksana and Liisi get along very well. It was very wonderful to get video during vacation, how Oksana and Liisi started to be very good friends really well. We recommend Oksana for "daycare" to Pets. If we need help again, Oksana is our choice. Maria and Marko "
MariaM
Arvostelu - Maria
alkaen
20 €
/yö
IlseI

7. Ilse

7.4 km
alkaen
20 €
/yö
12 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kissanhoitoa Alppilassa (ei koiria) 🐈‍⬛

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
IlseI

7. Ilse

Kissanhoitoa Alppilassa (ei koiria) 🐈‍⬛7.4 km
(12 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"This was the second time we left our cats with Ilse and I was very happy. The cats were comfortable right away and seem to have fun with her. She also is great at communication, regularly sending pictures to keep me updated. I would highly recommend Ilse."
ClaireC
Arvostelu - Claire
alkaen
20 €
/yö
JaninaJ

8. Janina

1.4 km
alkaen
30 €
/yö
12 arviota
6
toistuvaa asiakasta

läheisyyttä ja lenkkejä lemmikille

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
JaninaJ

8. Janina

läheisyyttä ja lenkkejä lemmikille1.4 km
(12 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
"Janina perheineen hoiti nuorta labradorinnoutajaamme Bellaa 3,5 viikkoa lomamatkamme ajan. He pärjäsivät hienosti ison koiran kanssa ja saimme päivittäin kuvia ja videoita ja viestejä, miten on mennyt. Bellaa hoidettiin erinomaisesti ja Bellalla oli unelmien kesäloma mökillä. Bella sai paljon uida, olla vapaana, etsiä ja pureskella keppejä ja sylittelyä ja lepoa. En olisi voinut löytää parempaa hoitopaikkaa. Kiitos Janina ja perhe ja toivottavasti Bella pääsee joskus uudestaan teille. ❤️"
ElinaE
Arvostelu - Elina
alkaen
30 €
/yö
TaiT

9. Tai

6.8 km
alkaen
30 €
/yö
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Young & caring couple excited to meet new furry friends

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
TaiT

9. Tai

Young & caring couple excited to meet new furry friends6.8 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Tai has been a fantastic dog sitter! I was amazed by how consistently he kept me updated with daily photos and videos of Lola. It was clear that she was being incredibly well cared for, and she seemed so happy and comfortable with him. I’m so glad I found Tai and would happily recommend him to anyone looking for a caring and reliable dog sitter. I’ll definitely continue working with him in the future!"
MeyaM
Arvostelu - Meya
alkaen
30 €
/yö
ValeriaV

10. Valeria

4 km
alkaen
37 €
/yö
4 arviota

Experienced pet owner ready to care for your best friend

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
ValeriaV

10. Valeria

Experienced pet owner ready to care for your best friend4 km
(4 arviota)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
"Valeria is responsive and kind, overall a great experience!"
CarolinaC
Arvostelu - Carolina
alkaen
37 €
/yö
Tseyang ja RiiaT

11. Tseyang ja Riia

3.2 km
alkaen
34 €
/yö
12 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Karvakavereita kaivataan, hoitoa sydämellä Mäkkylässä

Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
Tseyang ja RiiaT

11. Tseyang ja Riia

Karvakavereita kaivataan, hoitoa sydämellä Mäkkylässä3.2 km
(12 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Meidän kahden kissan hoito sujui todella hienosti ja kissat löysivät omat paikkansa hoitopaikassa ja saivat loistavaa hoitoa. Kaikki sujui sovitun mukaisesti ja voimme suositella muille kissojen omistajille. 😻"
TitoT
Arvostelu - Tito
alkaen
34 €
/yö
WenW

12. Wen

6.6 km
alkaen
35 €
/yö
45 arviota
13
toistuvaa asiakasta

Lovely Home Pet Boarding

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
WenW

12. Wen

Lovely Home Pet Boarding6.6 km
(45 arviota)
13 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Our big dog stayed with Wen and Riku for two weeks during our vacation, he was so well taken care of and loved! I can highly recommend leaving your pet with them, they handled our dog with such dedication. Wen provided daily updates, so we were well assured our dog was in good hands. All communication was easy, I highly reccomend them!"
MariaM
Arvostelu - Maria
alkaen
35 €
/yö
SiniS

13. Sini

7.6 km
alkaen
22 €
/yö
4 arviota
1
toistuva asiakas

Koirakaveria vailla! Oltaisiinko hyvä pari?

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
SiniS

13. Sini

Koirakaveria vailla! Oltaisiinko hyvä pari?7.6 km
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
"Masse on hoitopaikka oli täydellinen. Kiitos tuhannesti. Suosittelen vahvasti"
KirsiK
Arvostelu - Kirsi
alkaen
22 €
/yö
HeiniH

14. Heini

1.3 km
alkaen
28 €
/yö
15 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi uusi paras kaveri Länsi-Helsingissä 😄🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
HeiniH

14. Heini

Lemmikkisi uusi paras kaveri Länsi-Helsingissä 😄🐾1.3 km
(15 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"5/5 kaikesta ei edes riitä kuvaamaan sitä, miten tyytyväisiä olimme hoitopaikkaan Heinin luona 🥹 Tarvitsimme hoitopaikkaa pidemmän matkan ajaksi ja pärjätäkseen koiramme kanssa etsinnässä oli huumorintajuinen ja kärsivällinen hoitaja, jolla olisi kokemusta myös isompikokoisista koirista. Olimme koko matkan ajan luottavaisin mielin ja saimme aina päivityksiä siitä miten heidän yhteiselonsa on sujunut. Kiitos kun huolehdit Bobbysta! Hän ja omistajat varaisivat tämän hoitopaikan milloin vain uudestaan❤️"
HannaH
Arvostelu - Hanna
alkaen
28 €
/yö
AnniA

15. Anni

4.3 km
alkaen
25 €
/yö
22 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi

Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
AnniA

15. Anni

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi4.3 km
(22 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"Luottavaisin mielin sai jättää koiran hoitoon, ja kaikki sujui hyvin! 💛✨"
MaijaM
Arvostelu - Maija
alkaen
25 €
/yö
HeliH

16. Heli

4.1 km
alkaen
45 €
/yö
24 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa ilolla ja rakkaudella

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
HeliH

16. Heli

Koiranhoitoa ilolla ja rakkaudella4.1 km
(24 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
"Alusta asti avoin ja luottamusta herättävä mielikuva hoitajista vain vahvistui tavatessamme. 🙂 Yhteisellä lenkillä perheen tytär toimi taluttajana varmoin ja rauhallisin ottein ja siinä samalla tutustuimme toisiimme, koiraan ja sen tapoihin sekä ympäristöön, jossa koira hoidon aikanakin todennäköisesti ulkoilisi. Saimme kutsun myös sisään, ja siellä Yoda oli välittömästi kuin kotonaan ja solmi luontevasti yhteyden erityisesti tyttären kanssa. Hoito-ohjeet pyydettiin vielä kirjallisena ja kaikesta huomasi, että tulevaan hoitoon on vahva sitoutuminen. Muutama päivä myöhemmin oli kevyt olo luottaa lemmikki vieraiden hoitoon. Niinpä en lainkaan yllättynyt, kun sain matkalleni viestin ja kuvia iloisesta ja rennosta koirulista, joka sai hoitajiensa täyden huomion ja vastapainoksi omaa tilaa lepäillä. Olen jo sopinut toisesta hoitojaksosta. Toivon että tähän rakastavaan kotiin tulee joskus ihan ikiomakin koirakaveri. 🙂 Lämmin suositus!"
MiinaM
Arvostelu - Miina
alkaen
45 €
/yö
AmrithaA

17. Amritha

6.6 km
alkaen
34 €
/yö
30 arviota
8
toistuvaa asiakasta

Animal lover in Pasila

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
AmrithaA

17. Amritha

Animal lover in Pasila6.6 km
(30 arviota)
8 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
"We were super happy by how well Amritha had prepared and managed everything while taking care of our cats! Our cats enjoyed a week of play and petting in a cat friendly apartment equipped with lots of toys and scratching surfaces, as well as a cat safe balcony. We were happy to receive photos and updates about our cats, which build lots of trust in their wellbeing at Amritha's place. She was very flexible with leaving and picking up the cats, knowledgeful about cat behavior and needs, and wanted to take into account the needs of our cats and enforcing their routines and desired behavior. We are very likely to ask Amritha to look after our cats next time we need a catsitter! "
OttoO
Arvostelu - Otto
alkaen
34 €
/yö
KatriK

18. Katri

6.9 km
alkaen
20 €
/yö
1 arvio

Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
KatriK

18. Katri

6.9 km
(1 arvio)
Viimeksi aktiivinen 10 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Koirani Iines oli viikonloppuna ensimmäistä kertaa hoidossa Katrin luona. Kävimme etukäteen tutustumassa hoitopaikkaan ja minulle tuli heti luottavainen olo ja pystyin jättämään Iineksen hyvillä mielin hoitoon. Kaikki oli mennytkin oikein hyvin. Kommunikointi Katrin kanssa oli sujuvaa. Vien Iineksen mielelläni uudestaankin Katrin luo hoitoon 😊"
JonnaJ
Arvostelu - Jonna
alkaen
20 €
/yö
VirpiV

19. Virpi

6.8 km
alkaen
40 €
/yö
48 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Kokenut hoitaja ja trimmausta Pukinmäessä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
VirpiV

19. Virpi

Kokenut hoitaja ja trimmausta Pukinmäessä 6.8 km
(48 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
"Aivan loistava kissan hoitopaikka! Virpi on luotettava hoitaja ja todella hyvin osasi lukea kissan tarpeita! Viestittely ja hoidosta sopiminen on sujunut myös mutkattomasti. Sydämelliset suositukset Virpille ja perheelle! T. Tiina ja kissa neiti Miukkis"
TiinaT
Arvostelu - Tiina
alkaen
40 €
/yö
ReetaR

20. Reeta

5.9 km
alkaen
30 €
/yö
10 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa Länsi-Pasilassa 🐾

Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
ReetaR

20. Reeta

Koiranhoitoa Länsi-Pasilassa 🐾5.9 km
(10 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 6 päivää sitten
"Luotettava hoitaja, jonka luona koirani viihtyi todella hyvin. Jatkossakin mielellään tuon koiran Reetan hoitoon :)"
MiljaM
Arvostelu - Milja
alkaen
30 €
/yö