1. Koiran kotihoito
  2. Helsinki

Koiran kotihoito, Helsinki

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
ElsaE

1. Elsa

2.3 km
alkaen
55 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
ElsaE

1. Elsa

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾2.3 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
55 €
/yö
SaaraS

2. Saara

1.9 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa ja lämmintä koiran hoitoa <3

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
SaaraS

2. Saara

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa ja lämmintä koiran hoitoa <31.9 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
25 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
NeaN

3. Nea

2 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
NeaN

3. Nea

Uusi lemmikinhoitaja
Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾2 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
MillaM

4. Milla

2.9 km
alkaen
20 €
/yö
2 arviota
1
toistuva asiakas

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta

Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
MillaM

4. Milla

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta2.9 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
"Milla perheineen oli erinomainen ja turvallinen hoitopaikka. Käytänteet sovittiin helposti ja sain ihania kuva päivityksiä päivittäin! Iso suositus ☺️"
NoemiN
Arvostelu - Noemi
alkaen
20 €
/yö
MoisésM

5. Moisés

0.3 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Your pet’s home away from home, filled with love and care

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
MoisésM

5. Moisés

Uusi lemmikinhoitaja
Your pet’s home away from home, filled with love and care0.3 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
25 €
/yö
EllenE

6. Ellen

2.3 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Lämmin ja kodikas lemmikinhoito Taka-Töölössä 🐾

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
EllenE

6. Ellen

Uusi lemmikinhoitaja
Lämmin ja kodikas lemmikinhoito Taka-Töölössä 🐾2.3 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
30 €
/yö
LauraL

7. Laura

2.1 km
alkaen
15 €
/yö
11 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Turvallista ja hellää hoivaa karvakavereille!

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
LauraL

7. Laura

Turvallista ja hellää hoivaa karvakavereille! 2.1 km
(11 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Ihana hoitopaikka, kaikki sujui tosi kivasti 🫶"
NiinaN
Arvostelu - Niina
alkaen
15 €
/yö
HeidiH

8. Heidi

2.3 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
HeidiH

8. Heidi

Uusi lemmikinhoitaja
Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi2.3 km
(1 arvio)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
"Kiitos Jaskan hyvästä hoidosta!"
SophiaS
Arvostelu - Sophia
alkaen
25 €
/yö
OliviaO

9. Olivia

1.1 km
alkaen
29 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa koiran hoitoa ja koirakaveritoimintaa 🐶🥰

Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
OliviaO

9. Olivia

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa koiran hoitoa ja koirakaveritoimintaa 🐶🥰1.1 km
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
29 €
/yö
HaileyH

10. Hailey

1.7 km
alkaen
80 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Caring, patient and reliable dog sitter

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
HaileyH

10. Hailey

Uusi lemmikinhoitaja
Caring, patient and reliable dog sitter1.7 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
80 €
/yö
LumikkiL

11. Lumikki

2.2 km
alkaen
25 €
/yö
26 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Keskuspuiston vieressä kokenutta hoitoa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
LumikkiL

11. Lumikki

Keskuspuiston vieressä kokenutta hoitoa2.2 km
(26 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
"We have had many experiences with dog sitters, but this one was 10/10! Our dog is introvert, but with Lumikki she was herself! Playing, having zoomies and cuddles! (Lumikki send every picture with our dog🥰) great communication! Definitely want to keep this sitter for future.😊👍🏻 "
LailaL
Arvostelu - Laila
alkaen
25 €
/yö
MillaM

12. Milla

0.7 km
alkaen
50 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi tänään
MillaM

12. Milla

Uusi lemmikinhoitaja
Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️0.7 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
50 €
/yö
Anna-LottaA

13. Anna-Lotta

1.3 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Rakastavaa koiranhoitoa Puu-Vallilassa<3

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Anna-LottaA

13. Anna-Lotta

Uusi lemmikinhoitaja
Rakastavaa koiranhoitoa Puu-Vallilassa<31.3 km
(1 arvio)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
LottaL

14. Lotta

1.6 km
alkaen
18 €
/yö
4 arviota
3
toistuvaa asiakasta

ulkoilua, lenkkejä ja rapsutuksia koiralle helsingissä💛

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
LottaL

14. Lotta

ulkoilua, lenkkejä ja rapsutuksia koiralle helsingissä💛1.6 km
(4 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Aivan ihana viikon kotihoito meidän austalianpaimenkoirallemme. Aktiivinen hoitaja, koira pääsi mm. uimaan ja juoksulenkille luontoon. Lotta laittoi kuvia viikon aikana, ja koira kotiutui iloisena. Suosittelen lämmöllä tätä sydämellistä hoitajaa! "
HennaH
Arvostelu - Henna
alkaen
18 €
/yö
AlinaA

15. Alina

2 km
alkaen
45 €
/yö
51 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Peace,love,pets:) Dogs are my favorite people🥰

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
AlinaA

15. Alina

Peace,love,pets:) Dogs are my favorite people🥰2 km
(51 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Alina is a lovely dog sitter who handled my reactive dog great! She sent me pictures frequently, and I could relax knowing everything was going well with my dog. I can highly recommend her.:)"
ElinaE
Arvostelu - Elina
alkaen
45 €
/yö
AriA

16. Ari

3 km
alkaen
20 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Koirarakas eläkeläinen

Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
AriA

16. Ari

Koirarakas eläkeläinen3 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 12 päivää sitten
"Helmi viihtyi mainiosti Arin luona valokuvista ja päivityksistä päätellen. Luotettava hoitopaikka."
JukkaJ
Arvostelu - Jukka
alkaen
20 €
/yö
SannaS

17. Sanna

3.3 km
alkaen
30 €
/yö
21 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Kokenut ja luotettava eläintenhoitaja

Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
SannaS

17. Sanna

Kokenut ja luotettava eläintenhoitaja3.3 km
(21 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
"Olen erittäin tyytyväinen koiranhoitajan/ Sannan palveluun. Kommunikointi oli sujuvaa ja ystävällistä alusta loppuun asti. Koirani viihtyi erinomaisesti hoidossa, ja oli helppo huomata, että siitä pidettiin hyvää huolta ja sitä kohdeltiin rakkaudella. Sain myös mukavia päivityksiä ja kuvia hoidon aikana, mikä toi mielenrauhaa poissaoloni ajaksi. Koiramme palasi kotiin iloisena, rentoutuneena ja hyvin hoidettuna. Suosittelen lämpimästi Sannaa kaikille, jotka etsivät luotettavaa ja välittävää hoitajaa lemmikilleen."
SofieS
Arvostelu - Sofie
alkaen
30 €
/yö
VeraV

18. Vera

2.5 km
alkaen
26 €
/yö
21 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Rakastava hoitokoti lemmikillesi🌟

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
VeraV

18. Vera

Rakastava hoitokoti lemmikillesi🌟2.5 km
(21 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Vera on ihana hoitaja! Jouduin ensimmäistä kertaa jättämään keskikokoisen rescuekoirani perheen ulkopuoliselle henkilölle ja hieman jännitti, miten koirani ja Vera tulee pärjäämään. Huolehdin aivan turhaan, kaikki meni ongelmitta. Koirani tykästyi Veraan ensinäkemältä ja tuntui hyvältä ja luottavaiselta jättää Irma hoitoon. Lähdin viiden yön reissuun stressaamatta ja tiesin koirani olevan hyvissä käsissä. Tulen jatkossakin jättämään koirani Veran hoiviin. Ihanaa, kun vihdoin löysin luottohoitajan, joka selkeästi tulee koirien kanssa toimeen."
LauraL
Arvostelu - Laura
alkaen
26 €
/yö
JingyiJ

19. Jingyi

0.4 km - HKI
alkaen
23 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa Pasilassa rakkaudella

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
JingyiJ

19. Jingyi

Koiranhoitoa Pasilassa rakkaudella0.4 km - HKI
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
"Luka oli tässä hoidossa voittaja. Ystävällinen ja vastuuntuntoinen hoitopaikka. Ihana koirarakas ja aktiivien pariskunta joka selvästi nautti koiran kanssa puuhailusta. Kiitos."
sariS
Arvostelu - sari
alkaen
23 €
/yö
AdelaA

20. Adela

2.8 km
alkaen
35 €
/yö
2 arviota

Rakastava ja aktiivinen hoitopaikka tarjolla Helsingissä

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
AdelaA

20. Adela

Rakastava ja aktiivinen hoitopaikka tarjolla Helsingissä2.8 km
(2 arviota)
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Suurkiitokset, Adela!"
LucaL
Arvostelu - Luca
alkaen
35 €
/yö

Miksi kotihoitopalvelu sopisi teille?

Me Pawshakella olemme kaikki koiraihmisiä, joten ymmärrämme kuinka stressaavaa koirasi jättäminen hoitoon voi olla. Koirahotellit eivät välttämättä ole aina hyvä vaihtoehto, sillä ne saattavat olla liian kaukana, liian täynnä tai eivät voi antaa sellaista yksilöllistä hoitoa, jota koirasi tarvitsee.

Pawshake tekee paikallisen hoitajan löytämisestä helppoa. Jokainen sijainnissa Helsinki oleva hoitaja on tarkistettu yksilöllisesti. Hoitajat, jotka tarjoavat kotihoitoa, lisäävät myös kuvia kodistaan, jotta voit heti nähdä millaista ympäristöä he tarjoavat koirallesi.

Kun varaat Pawshaken kautta, koirasi pääsee kodinomaiseen ympäristöön ja saa paljon rapsutuksia, rakkautta ja huomiota lemmikinhoitajalta. Useimmat hoitajamme pystyvät toteuttamaan myös yksilöllisiä toiveitasi ja seuraavat mielellään normaalia päivärutiinianne.

Voit lähteä lomallesi rauhassa, sillä jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun. Saat varauksen mukana automaattisesti eläinlääkärikulutakuun, varaustakuun sekä asiakaspalvelumme tuen, mikäli sinulla tulisi mitään kysyttävää.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran kotihoitoa sijainnissa Helsinki. Yli 4769 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.