1. Koiran kotihoito
  2. Helsinki

Koiran kotihoito, Helsinki

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
ElsaE

1. Elsa

2.3 km
alkaen
55 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
ElsaE

1. Elsa

Uusi lemmikinhoitaja
Kokenut koiranhoitaja ja turvallinen hoitokoti Meilahdessa 🐾2.3 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
55 €
/yö
SaaraS

2. Saara

1.9 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa ja lämmintä koiran hoitoa <3

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
SaaraS

2. Saara

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa ja lämmintä koiran hoitoa <31.9 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
alkaen
25 €
/yö
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
NeaN

3. Nea

1.9 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
NeaN

3. Nea

Uusi lemmikinhoitaja
Koirallesi turvallinen ja välittävä hoitaja ❤️🐾1.9 km
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
MillaM

4. Milla

1.4 km
alkaen
20 €
/yö
2 arviota
1
toistuva asiakas

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta

Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
MillaM

4. Milla

Lämmin ja kokenut eläintenhoitaja Kruununhaasta1.4 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
"Milla perheineen oli erinomainen ja turvallinen hoitopaikka. Käytänteet sovittiin helposti ja sain ihania kuva päivityksiä päivittäin! Iso suositus ☺️"
NoemiN
Arvostelu - Noemi
alkaen
20 €
/yö
LauraL

5. Laura

2.5 km
alkaen
30 €
/yö
9 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Kokenut ja huolehtiva koiranhoitaja

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
LauraL

5. Laura

Kokenut ja huolehtiva koiranhoitaja2.5 km
(9 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
"Laura is such a kind, patient, and caring person. It was clear that my dog was well looked after and felt comfortable and I felt completely at ease leaving my dog in her care. I would definitely book with her again and highly recommend her to anyone looking for a trustworthy dog sitter."
LaurindaL
Arvostelu - Laurinda
alkaen
30 €
/yö
MoisésM

6. Moisés

1.5 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Your pet’s home away from home, filled with love and care

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
MoisésM

6. Moisés

Uusi lemmikinhoitaja
Your pet’s home away from home, filled with love and care1.5 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
25 €
/yö
EllenE

7. Ellen

1.6 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Lämmin ja kodikas lemmikinhoito Taka-Töölössä 🐾

Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
EllenE

7. Ellen

Uusi lemmikinhoitaja
Lämmin ja kodikas lemmikinhoito Taka-Töölössä 🐾1.6 km
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
30 €
/yö
HeidiH

8. Heidi

1.5 km
alkaen
25 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi

Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
HeidiH

8. Heidi

Uusi lemmikinhoitaja
Eläinrakas perhe tarjoaa lempeää hoitoa lemmikillesi1.5 km
(1 arvio)
Varattu viimeksi 3 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 3 päivää sitten
"Kiitos Jaskan hyvästä hoidosta!"
SophiaS
Arvostelu - Sophia
alkaen
25 €
/yö
LauraL

9. Laura

0.7 km
alkaen
15 €
/yö
11 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Turvallista ja hellää hoivaa karvakavereille!

Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
LauraL

9. Laura

Turvallista ja hellää hoivaa karvakavereille! 0.7 km
(11 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Ihana hoitopaikka, kaikki sujui tosi kivasti 🫶"
NiinaN
Arvostelu - Niina
alkaen
15 €
/yö
OliviaO

10. Olivia

1.6 km
alkaen
29 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa koiran hoitoa ja koirakaveritoimintaa 🐶🥰

Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
OliviaO

10. Olivia

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa koiran hoitoa ja koirakaveritoimintaa 🐶🥰1.6 km
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 2 päivää sitten
alkaen
29 €
/yö
HaileyH

11. Hailey

0.8 km
alkaen
80 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Caring, patient and reliable dog sitter

Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
HaileyH

11. Hailey

Uusi lemmikinhoitaja
Caring, patient and reliable dog sitter0.8 km
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
80 €
/yö
MillaM

12. Milla

1.1 km
alkaen
50 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja

Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️

Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
MillaM

12. Milla

Uusi lemmikinhoitaja
Koiria rakastava hoitaja tarjolla🦮🐶❤️1.1 km
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
alkaen
50 €
/yö
Anna-LottaA

13. Anna-Lotta

1 km
alkaen
30 €
/yö
Uusi lemmikinhoitaja
1 arvio

Rakastavaa koiranhoitoa Puu-Vallilassa<3

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
Anna-LottaA

13. Anna-Lotta

Uusi lemmikinhoitaja
Rakastavaa koiranhoitoa Puu-Vallilassa<31 km
(1 arvio)
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 4 päivää sitten
alkaen
30 €
/yö
AnnaA

14. Anna

2.7 km
alkaen
45 €
/yö
36 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Lemmikkisi uusi paras ystävä | Pawsome care 🫶🏼

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
AnnaA

14. Anna

Lemmikkisi uusi paras ystävä | Pawsome care 🫶🏼2.7 km
(36 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 2 päivää sitten
"Anna oli aivan ihana koirahoitaja. Hän hoiti koiraamme todella tunnollisesti, suurella sitoutumisella ja sydämellä. Saimme koko hoidon ajan erinomaisesti tietoa siitä, miten kaikki sujui – viestintä oli aktiivista, selkeää ja rauhoittavaa. Meillä on melko äänekäs, aktiivinen ja herkästi reagoiva koira, mutta Anna osasi huomioida tämän hienosti. Annasta huomasi heti, että hänellä on kokemusta koirista – hän osasi toimia koiraamme ymmärtäen ja loi lyhyessä ajassa luottamuksellisen siteen siihen."
EveliinaE
Arvostelu - Eveliina
alkaen
45 €
/yö
LottaL

15. Lotta

0.2 km
alkaen
18 €
/yö
4 arviota
3
toistuvaa asiakasta

ulkoilua, lenkkejä ja rapsutuksia koiralle helsingissä💛

Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
LottaL

15. Lotta

ulkoilua, lenkkejä ja rapsutuksia koiralle helsingissä💛0.2 km
(4 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 11 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Aivan ihana viikon kotihoito meidän austalianpaimenkoirallemme. Aktiivinen hoitaja, koira pääsi mm. uimaan ja juoksulenkille luontoon. Lotta laittoi kuvia viikon aikana, ja koira kotiutui iloisena. Suosittelen lämmöllä tätä sydämellistä hoitajaa! "
HennaH
Arvostelu - Henna
alkaen
18 €
/yö
AlinaA

16. Alina

0.5 km
alkaen
45 €
/yö
51 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Peace,love,pets:) Dogs are my favorite people🥰

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi tänään
AlinaA

16. Alina

Peace,love,pets:) Dogs are my favorite people🥰0.5 km
(51 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi tänään
"Alina is a lovely dog sitter who handled my reactive dog great! She sent me pictures frequently, and I could relax knowing everything was going well with my dog. I can highly recommend her.:)"
ElinaE
Arvostelu - Elina
alkaen
45 €
/yö
AriA

17. Ari

2 km
alkaen
20 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Koirarakas eläkeläinen

Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
AriA

17. Ari

Koirarakas eläkeläinen2 km
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 13 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
"Helmi viihtyi mainiosti Arin luona valokuvista ja päivityksistä päätellen. Luotettava hoitopaikka."
JukkaJ
Arvostelu - Jukka
alkaen
20 €
/yö
VeraV

18. Vera

1 km
alkaen
26 €
/yö
21 arviota
10
toistuvaa asiakasta

Rakastava hoitokoti lemmikillesi🌟

Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
VeraV

18. Vera

Rakastava hoitokoti lemmikillesi🌟1 km
(21 arviota)
10 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 2 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
"Vera on ihana hoitaja! Jouduin ensimmäistä kertaa jättämään keskikokoisen rescuekoirani perheen ulkopuoliselle henkilölle ja hieman jännitti, miten koirani ja Vera tulee pärjäämään. Huolehdin aivan turhaan, kaikki meni ongelmitta. Koirani tykästyi Veraan ensinäkemältä ja tuntui hyvältä ja luottavaiselta jättää Irma hoitoon. Lähdin viiden yön reissuun stressaamatta ja tiesin koirani olevan hyvissä käsissä. Tulen jatkossakin jättämään koirani Veran hoiviin. Ihanaa, kun vihdoin löysin luottohoitajan, joka selkeästi tulee koirien kanssa toimeen."
LauraL
Arvostelu - Laura
alkaen
26 €
/yö
JingyiJ

19. Jingyi

1.3 km - HKI
alkaen
23 €
/yö
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Koiranhoitoa Pasilassa rakkaudella

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
JingyiJ

19. Jingyi

Koiranhoitoa Pasilassa rakkaudella1.3 km - HKI
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
"Luka oli tässä hoidossa voittaja. Ystävällinen ja vastuuntuntoinen hoitopaikka. Ihana koirarakas ja aktiivien pariskunta joka selvästi nautti koiran kanssa puuhailusta. Kiitos."
sariS
Arvostelu - sari
alkaen
23 €
/yö
AdelaA

20. Adela

1.9 km
alkaen
35 €
/yö
2 arviota

Rakastava ja aktiivinen hoitopaikka tarjolla Helsingissä

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
AdelaA

20. Adela

Rakastava ja aktiivinen hoitopaikka tarjolla Helsingissä1.9 km
(2 arviota)
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Suurkiitokset, Adela!"
LucaL
Arvostelu - Luca
alkaen
35 €
/yö

Miksi kotihoitopalvelu sopisi teille?

Me Pawshakella olemme kaikki koiraihmisiä, joten ymmärrämme kuinka stressaavaa koirasi jättäminen hoitoon voi olla. Koirahotellit eivät välttämättä ole aina hyvä vaihtoehto, sillä ne saattavat olla liian kaukana, liian täynnä tai eivät voi antaa sellaista yksilöllistä hoitoa, jota koirasi tarvitsee.

Pawshake tekee paikallisen hoitajan löytämisestä helppoa. Jokainen sijainnissa Helsinki oleva hoitaja on tarkistettu yksilöllisesti. Hoitajat, jotka tarjoavat kotihoitoa, lisäävät myös kuvia kodistaan, jotta voit heti nähdä millaista ympäristöä he tarjoavat koirallesi.

Kun varaat Pawshaken kautta, koirasi pääsee kodinomaiseen ympäristöön ja saa paljon rapsutuksia, rakkautta ja huomiota lemmikinhoitajalta. Useimmat hoitajamme pystyvät toteuttamaan myös yksilöllisiä toiveitasi ja seuraavat mielellään normaalia päivärutiinianne.

Voit lähteä lomallesi rauhassa, sillä jokainen Pawshaken kautta tehty varaus sisältää myös Pawshake-takuun. Saat varauksen mukana automaattisesti eläinlääkärikulutakuun, varaustakuun sekä asiakaspalvelumme tuen, mikäli sinulla tulisi mitään kysyttävää.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa koiran kotihoitoa sijainnissa Helsinki. Yli 4772 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.