1. Lemmikinhoito
  2. Vantaa

Lemmikinhoito, Vantaa

Kotikäyntejä lemmikillesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
NiinaN

1. Niina

2.1 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Lempeää Lemmikkilähtöistä Läsnäoloa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
NiinaN

1. Niina

Uusi lemmikinhoitaja
Lempeää Lemmikkilähtöistä Läsnäoloa 2.1 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
10 €
/päivä
MajušaM

2. Majuša

1.1 km
alkaen
15 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Your pet's happy place🩷 Personalized care for dogs & cats

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
MajušaM

2. Majuša

Uusi lemmikinhoitaja
Your pet's happy place🩷 Personalized care for dogs & cats 1.1 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
15 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
JaanaJ

3. Jaana

3.2 km
alkaen
30 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Turvallista kotihoitoa pienille ja keskikokoisille koirille

Aktiivinen viimeksi tänään
JaanaJ

3. Jaana

Uusi lemmikinhoitaja
Turvallista kotihoitoa pienille ja keskikokoisille koirille3.2 km
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
30 €
/päivä
JonnaJ

4. Jonna

1.4 km
alkaen
15 €
/päivä
5 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Eläimet ennen kaikkea!🐶🐰🐱🐹

Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
JonnaJ

4. Jonna

Eläimet ennen kaikkea!🐶🐰🐱🐹1.4 km
(5 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 5 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
"I had an excellent experience with Jonna. She took care of my cats for a week, visiting twice a day, and I couldn’t be happier with the care she provided. She was incredibly attentive and dedicated the entire time. It’s clear that she truly loves animals and genuinely cares about their wellbeing. Communication was also a 10/10 — she kept me updated every day with messages, photos, and little updates, which gave me great peace of mind while I was away. My cats were very well looked after, and I felt completely relaxed knowing they were in such good hands. I would absolutely trust her again and highly recommend her to anyone looking for a responsible, caring, and trustworthy pet sitter. "
LauraL
Arvostelu - Laura
alkaen
15 €
/päivä
DewiD

5. Dewi

2.6 km
alkaen
19 €
/päivä
14 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Cat lover

Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
DewiD

5. Dewi

Cat lover2.6 km
(14 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Dewi took very good care of my cats (and plants) again, everything went well, she communicates properly, sends pictures about the cats and always looks for their lost toys :))"
DorottyaD
Arvostelu - Dorottya
alkaen
19 €
/päivä
IinaI

6. Iina

2.2 km
alkaen
30 €
/päivä
31 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Heippa kaikkien karvakorvien omistajat!

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
IinaI

6. Iina

Heippa kaikkien karvakorvien omistajat!2.2 km
(31 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Erittäin luotettavaa kissan hoitoa ja hyvä raportointi lemmikin voinnista, suosittelen! "
MarjaM
Arvostelu - Marja
alkaen
30 €
/päivä
VilmaV

7. Vilma

0.3 km
alkaen
16 €
/päivä
14 arviota
5
toistuvaa asiakasta

Olen luotettava, kohtaan mielelläni erilaisia eläimiä!

Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
VilmaV

7. Vilma

Olen luotettava, kohtaan mielelläni erilaisia eläimiä!0.3 km
(14 arviota)
5 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 14 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
"Second time we had Vilma taking care of our cat while we were away. We are very happy with her! "
AnastasiosA
Arvostelu - Anastasios
alkaen
16 €
/päivä
NettaN

8. Netta

3.4 km
alkaen
12,81 €
/päivä
1 arvio

Koiran ja kissan hoitoa jokaiselle hännänheiluttajalle!

Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
NettaN

8. Netta

Koiran ja kissan hoitoa jokaiselle hännänheiluttajalle!3.4 km
(1 arvio)
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
"Lämmin suositus. Kaikki hoitui kuten oli sovittu ja oli helppo lomailla kun sai kuvaterveisiä kotoa. "
KatarinaK
Arvostelu - Katarina
alkaen
12,81 €
/päivä
TuuliT

9. Tuuli

1.5 km
alkaen
20 €
/päivä
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa kissaihmiseltä kissaihmisille!

Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
TuuliT

9. Tuuli

Luotettavaa hoitoa kissaihmiseltä kissaihmisille!1.5 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi tänään
Aktiivinen viimeksi tänään
"Hoitokäynnit sujuivat hyvin ja kissa oli tyytyväinen, suosittelen 🫶✨ "
NinniN
Arvostelu - Ninni
alkaen
20 €
/päivä
HenriettaH

10. Henrietta

4.6 km
alkaen
14 €
/päivä
6 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettava ja kokenut hoitaja lemmikillesi

Aktiivinen viimeksi tänään
HenriettaH

10. Henrietta

Luotettava ja kokenut hoitaja lemmikillesi4.6 km
(6 arviota)
1 toistuva asiakas
Aktiivinen viimeksi tänään
"Tämä varaus (1 käynti päivässä ekalla kerralla) oli yhdistettynä reissuhoidon 2 x päivässä -varaukseen. Kiitoksemme, tyytyväinen kissa odotteli palatessa."
VeeraV
Arvostelu - Veera
alkaen
14 €
/päivä
MirkaM

11. Mirka

2.7 km
alkaen
15 €
/päivä
2 arviota

Rakastava koirakoti 30+vuoden kokemuksella Vantaalla ❤️

Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
MirkaM

11. Mirka

Rakastava koirakoti 30+vuoden kokemuksella Vantaalla ❤️2.7 km
(2 arviota)
Otettu yhteyttä viimeksi 5 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
"2 Kisssan hoitoi sujui sovitun mukaisesti. Suosittelen!"
JukkaJ
Arvostelu - Jukka
alkaen
15 €
/päivä
IdaI

12. Ida

1.4 km
alkaen
16 €
/päivä
14 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas syli Tikkurilassa

Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
IdaI

12. Ida

Eläinrakas syli Tikkurilassa1.4 km
(14 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
"Kissamme saivat erittäin hyvää hoitoa viikonlopun ajan! Saimme paljon kuvia ja kuulumisia. Viestittely sujui oikein sujuvasti ja lemmikeistä oli pidetty hyvää huolta!😁 Suosittelen lämpimästi ja tulemme käyttämään heitä varmasti jatkossakin!💐"
SonjaS
Arvostelu - Sonja
alkaen
16 €
/päivä
EgemenE

13. Egemen

3.9 km
alkaen
10 €
/päivä

7 years of experience with cats

Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
EgemenE

13. Egemen

7 years of experience with cats3.9 km
Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 2 kissoja lemmikin kanssa
alkaen
10 €
/päivä
JennaJ

14. Jenna

1.3 km
alkaen
12 €
/päivä
1 arvio

Luotettavaa ja välittävää lemmikin hoitoa ❤️

Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
JennaJ

14. Jenna

Luotettavaa ja välittävää lemmikin hoitoa ❤️1.3 km
(1 arvio)
Aktiivinen viimeksi eilen
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
alkaen
12 €
/päivä
RoosaR

15. Roosa

4.3 km - HKI
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Luotettavaa hoitoa karvakamullesi!

Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
RoosaR

15. Roosa

Uusi lemmikinhoitaja
Luotettavaa hoitoa karvakamullesi!4.3 km - HKI
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
Vastaa yleensä yhden päivän kuluessa
alkaen
10 €
/päivä
MoonaM

16. Moona

3.9 km - HKI
alkaen
15 €
/päivä

Lenkkikaveri koirallesi ja luotettava hoitaja kissallesi!

Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
MoonaM

16. Moona

Lenkkikaveri koirallesi ja luotettava hoitaja kissallesi!3.9 km - HKI
Kalenteri päivitetty hiljattain
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
alkaen
15 €
/päivä
EmiliaE

17. Emilia

3.3 km - HKI
alkaen
10 €
/päivä
4 arviota
1
toistuva asiakas

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä

Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
EmiliaE

17. Emilia

Luotettavaa lemmikinhoitoa Helsingissä3.3 km - HKI
(4 arviota)
1 toistuva asiakas
Varattu viimeksi 10 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 11 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
MariaM

18. Maria

3.9 km
alkaen
12 €
/päivä
3 arviota

Lenkki- ja leikkiseuraa lemmikillesi vuosien kokemuksella

Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
MariaM

18. Maria

Lenkki- ja leikkiseuraa lemmikillesi vuosien kokemuksella3.9 km
(3 arviota)
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
Asuu 2 koiraa lemmikin kanssa
alkaen
12 €
/päivä
TommyT

19. Tommy

1.9 km
alkaen
8 €
/päivä

Experienced pet sitter with care!

Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
TommyT

19. Tommy

Experienced pet sitter with care!1.9 km
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 8 päivää sitten
alkaen
8 €
/päivä
JenniJ

20. Jenni

3.4 km
alkaen
30 €
/päivä

Eläintenhoidon ammattilainen, rakkaudella hoitaen

Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
JenniJ

20. Jenni

Eläintenhoidon ammattilainen, rakkaudella hoitaen3.4 km
Asuu 1 kissa lemmikin kanssa
alkaen
30 €
/päivä

Miksi lemmikinhoitopalvelut sopisivat teille?

Saatat murehtia lemmikkisi puolesta, kun joudut olemaan poissa kotoasi pidemmän aikaa, esimerkiksi pitkien työvuorojen takia. Oletko koskaan miettinyt "olisipa Vantaan lähellä lemmikin- tai koiranhoitaja, joka voisi auttaa?"

Pawshaken kautta voit löytää Vantaan lähistöllä olevia lemmikin- ja koiranhoitajia, jotka tekevät kotikäyntejä. Tällöin lemmikinhoitaja tulee sovittuna aikana käymään luonasi ja hoitaa lemmikkiäsi antamiesi ohjeiden mukaan. Siihen voi sisältyä leikkihetki takapihalla, kävelyä läheiseen puistoon tai vain rapsuttelua ja silittelyä. Lemmikinhoitajamme voivat antaa myös lääkkeitä, ruokaa ja vaihtaa lemmikin juomaveden raikkaaseen.

Lemmikin kotihoitopalvelu on loistava tapa piristää lemmikkisi päivää. Pawshaken lemmikinhoitajilla on pitkäaikainen kokemus kaikenlaisten lemmikkien, kuten koirien, kissojen, kanien, marsujen, lintujen ja muiden, hoidosta. Jos sinulla on useampi lemmikki, kotikäynnit ovat erinomainen keino varmistaa, että ne kaikki saavat paljon huomiota päivän aikana.

Kotikäynnit ovat vähiten stressaava vaihtoehto lemmikillesi, koska tällöin se saa olla itselleen mieluisassa ympäristössä - kotonaan Vantaa. Ympäristötekijät ovat tuttuja, ja huolehtiva sekä huolellinen Pawshake-lemmikinhoitaja hemmottelee päivittäin. Hoitajamme kunnioittavat myös kotiasi ja ovat joustavia aikataulujen, pyyntöjen ja tehtävän keston suhteen. Kaikesta voidaan keskustella ja sopia ennen kotikäyntivarauksen tekemistä.

Kotihoito on hyvä vaihtoehto, kun olet poissa muutaman päivän ja lemmikkisi tarvitsee hoitajaa myös öisin. Toisin kuin lemmikkihotellit, Pawshaken kotihoidon avulla voit järjestää lemmikillesi yksilöllisen päivärutiinin ja ohjelman, olipa sitten kyseessä ylimääräiset rapsuttelut, leikkiaika tai 24 tunnin vahtiminen. Lemmikkisi on hoidossa mukavan hoitajan luona kodikkaassa ympäristössä, eikä suuressa, kasvottomassa lemmikkihotellissa.

Joten tarvitsetpa hoitajaa sitten vain yhden päivän, tai viikon tai jopa kuukauden ajalle, löydät kokeneen lemmikin- tai koiranhoitajan majoittamaan ja hoitamaan lemmikkisi Vantaassa. Kaiken lisäksi Pawshake lemmikinhoitaja on lähistöllä samalta alueelta, joten he tuntevat alueen valmiiksi.

Lemmikinhoitajillamme on myös laaja kokemus pennuista, senioreista, aroista lemmikeistä ja koirankoulutuksesta. Joten vaikka lemmikilläsi olisi erityisiä tarpeita, niin löydät varmasti sinulle mieluisan ja sopivan hoitajan.

Lemmikkisi turvallisuus ja hyvinvointi ovat meille tärkeitä, ja siksi luottamus- ja turvallisuustiimimme tarkistaa huolellisesti kaikki Pawshaken lemmikinhoitajat. Me Pawshakella ymmärrämme, että hoitajan päästäminen kotiisi, tai kotihoito hänen kotonaan voi tuntua epämukavalta. Tästä syystä Pawshaken lemmikinhoitajien muilta lemmikinomistajilta saamat arvostelut ovat luettavissa ja näkyvillä hoitajien profiileissa.

Jokainen Pawshaken kautta varattu kotihoito hoitajan kotona ja kotikäynnit sisältää Pawshake-takuun. Siihen kuuluu muun muassa eläinlääkärin vakuutus, sekä asiakaspalvelu joka päivä. Voit olla täysin rauhallisin mielin lemmikkisi ollessa asiantuntevan lemmikinhoitajamme hyvässä hoidossa Vantaassa.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa lemmikinhoitoa sijainnissa Vantaa. Yli 5597 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.