1. Lemmikinhoito
  2. Vantaa

Lemmikinhoito, Vantaa

Kotikäyntejä lemmikillesi

Palvelu
Sijainti
Päivämäärät
Hinta (EUR)
Kuinka monta lemmikkiä?
Pieni koira0-8 kg
Keskikokoinen koira8-18 kg
Suuri koira18-45 kg
Erittäin suuri koira+45 kg
KissaKaikki
Pieni eläinLintu, kani, fretti, ...
Tarkemmat hakusuodattimet
ZamzamZ

1. Zamzam

3.5 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Lemmikkien hoitoa ja house sittingiä Käpylässä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
ZamzamZ

1. Zamzam

Uusi lemmikinhoitaja
Lemmikkien hoitoa ja house sittingiä Käpylässä3.5 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
10 €
/päivä
NiinaN

2. Niina

4.6 km
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Lempeää Lemmikkilähtöistä Läsnäoloa

Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
NiinaN

2. Niina

Uusi lemmikinhoitaja
Lempeää Lemmikkilähtöistä Läsnäoloa 4.6 km
Kalenteri päivitetty hiljattain
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
10 €
/päivä
Sinä ja lemmikkisi olette turvassa, kun varaatte ja maksatte Pawshaken kautta.
Rakin AbsarR

3. Rakin Absar

4.9 km - Vantaa
alkaen
10 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Caring, Reliable Pet Sitter in Helsinki 🐾

Viimeksi aktiivinen 7 päivää sitten
Rakin AbsarR

3. Rakin Absar

Uusi lemmikinhoitaja
Caring, Reliable Pet Sitter in Helsinki 🐾4.9 km - Vantaa
Viimeksi aktiivinen 7 päivää sitten
alkaen
10 €
/päivä
JaanaJ

4. Jaana

3.3 km
alkaen
30 €
/päivä
Uusi lemmikinhoitaja

Turvallista kotihoitoa pienille ja keskikokoisille koirille

Aktiivinen viimeksi tänään
JaanaJ

4. Jaana

Uusi lemmikinhoitaja
Turvallista kotihoitoa pienille ja keskikokoisille koirille3.3 km
Aktiivinen viimeksi tänään
alkaen
30 €
/päivä
DewiD

5. Dewi

3.4 km
alkaen
19 €
/päivä
14 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Cat lover

Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
DewiD

5. Dewi

Cat lover3.4 km
(14 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 3 päivää sitten
"Dewi took very good care of my cats (and plants) again, everything went well, she communicates properly, sends pictures about the cats and always looks for their lost toys :))"
DorottyaD
Arvostelu - Dorottya
alkaen
19 €
/päivä
IinaI

6. Iina

3.8 km
alkaen
30 €
/päivä
31 arviota
9
toistuvaa asiakasta

Heippa kaikkien karvakorvien omistajat!

Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
IinaI

6. Iina

Heippa kaikkien karvakorvien omistajat!3.8 km
(31 arviota)
9 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 6 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 7 päivää sitten
"Erittäin luotettavaa kissan hoitoa ja hyvä raportointi lemmikin voinnista, suosittelen! "
MarjaM
Arvostelu - Marja
alkaen
30 €
/päivä
AnniA

7. Anni

4.6 km - HKI
alkaen
15 €
/päivä
22 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi

Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
AnniA

7. Anni

Luotettavaa hoitoa lemmikeillesi4.6 km - HKI
(22 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Aktiivinen viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Kaikki sujui hyvin ja ammattimaisesti, toinen kissoista joka on arempi antoi Annin jopa silittää. "
JenniJ
Arvostelu - Jenni
alkaen
15 €
/päivä
YuliyaY

8. Yuliya

4 km
alkaen
13,9 €
/päivä
9 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Loving animals, enjoying time with them

Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
YuliyaY

8. Yuliya

Loving animals, enjoying time with them4 km
(9 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 7 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"A huge thank you to Yuliya for looking after my cat! 🐈‍⬛ She is a very kind, responsible, and attentive pet sitter. My cat was in safe hands, and communication was smooth and pleasant. I will definitely book with her again! 🥰"
LenaL
Arvostelu - Lena
alkaen
13,9 €
/päivä
VilmaV

9. Vilma

3.6 km
alkaen
12 €
/päivä
4 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Eläinrakas ja kokenut hoitaja lemmikillesi

Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
VilmaV

9. Vilma

Eläinrakas ja kokenut hoitaja lemmikillesi3.6 km
(4 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi 8 päivää sitten
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
"first time using the service and really happy how things went :) very nice person, did what we agreed on"
BastiaanB
Arvostelu - Bastiaan
alkaen
12 €
/päivä
SierraS

10. Sierra

4.5 km
alkaen
18 €
/päivä
9 arviota
4
toistuvaa asiakasta

Caring and experienced pet sitter available in Helsinki

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
SierraS

10. Sierra

Caring and experienced pet sitter available in Helsinki4.5 km
(9 arviota)
4 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi 12 päivää sitten
"Sierra is an exceptionally careful and reliable cat sitter. She was thorough in her care, provided detailed and consistent updates throughout our trip, and followed all of our instructions exactly as agreed. We always felt that our cats were in excellent hands. We highly recommend Sierra to anyone looking for a trustworthy and conscientious pet sitter. Sierra on erittäin tarkka, huolellinen ja luotettava kissanhoitaja. Hän huolehti kissoistamme erinomaisesti, raportoi niiden kuulumisista säännöllisesti ja tunnollisesti sekä piti kaikesta sovitusta täsmällisesti kiinni. Voimme lämpimästi suositella Sierraa kaikille, jotka etsivät luotettavaa ja tunnollista lemmikinhoitajaa."
ViikoV
Arvostelu - Viiko
alkaen
18 €
/päivä
VirpiV

11. Virpi

2.6 km
alkaen
19 €
/päivä
48 arviota
16
toistuvaa asiakasta

Kokenut hoitaja ja trimmausta Pukinmäessä

Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi tänään
VirpiV

11. Virpi

Kokenut hoitaja ja trimmausta Pukinmäessä 2.6 km
(48 arviota)
16 toistuvaa asiakasta
Kalenteri päivitetty hiljattain
Varattu viimeksi tänään
"Sain Virpiltä hyvää hoitoa kissalleni joulun ajaksi. Sain joka käynniltä viestiä ja videon miten kissani voi. Todella mukava ja luotettava hoitaja! Kiitos paljon 😊"
RuutR
Arvostelu - Ruut
alkaen
19 €
/päivä
SannaS

12. Sanna

2.1 km
alkaen
15 €
/päivä
21 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Kokenut ja luotettava eläintenhoitaja

Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
SannaS

12. Sanna

Kokenut ja luotettava eläintenhoitaja2.1 km
(21 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi 4 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi tänään
"Sanna hoiti kahta kissaamme kotikäynnein lomamatkamme ajan. Kaikki sujui sovitusti, kissat olivat tyytyväisiä. Mielellään suosittelen häntä kissanhoitotehtäviin ja käytän palveluitaan jatkossakin."
TerhiT
Arvostelu - Terhi
alkaen
15 €
/päivä
JohannesJ

13. Johannes

1.3 km
alkaen
8 €
/päivä
2 arviota

Faithful servant of cats who need extra care

Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
JohannesJ

13. Johannes

Faithful servant of cats who need extra care1.3 km
(2 arviota)
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 14 päivää sitten
"Voin ehdottomasti suositella Johannesta hoitajana! 🤩 Johannes kävi hoitamassa seniorikissaani matkani aikana ja kaikki meni loistavasti. Hän viesti tarkasti kissani kuulumisista ja lähetti kuvia hoitokäynneiltä. Viestintä oli sujuvaa ja nopeaa. Hoito-ohjeita hän noudatti säntillisesti ja kissani oli tyytyväinen palatessani kotiin. Johannes on selkeästi hyvin eläinrakas ja hänen hoitoonsa voi hyvillä mielin omaa lemmikkinsä jättää. ☺️"
LeeaL
Arvostelu - Leea
alkaen
8 €
/päivä
theaT

14. thea

4.1 km
alkaen
10 €
/päivä
1 arvio

Leikkikaveri kävelylenkeille lomamatkasi ajalle

Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
theaT

14. thea

Leikkikaveri kävelylenkeille lomamatkasi ajalle4.1 km
(1 arvio)
Otettu yhteyttä viimeksi 13 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 12 päivää sitten
"Kiitos erinomaisesta kissojenhoidosta!"
auroraA
Arvostelu - aurora
alkaen
10 €
/päivä
NettaN

15. Netta

5 km
alkaen
12,81 €
/päivä
1 arvio

Koiran ja kissan hoitoa jokaiselle hännänheiluttajalle!

Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
NettaN

15. Netta

Koiran ja kissan hoitoa jokaiselle hännänheiluttajalle!5 km
(1 arvio)
Otettu yhteyttä viimeksi 6 päivää sitten
Viimeksi aktiivinen 5 päivää sitten
"Lämmin suositus. Kaikki hoitui kuten oli sovittu ja oli helppo lomailla kun sai kuvaterveisiä kotoa. "
KatarinaK
Arvostelu - Katarina
alkaen
12,81 €
/päivä
Joshi MaharaniJ

16. Joshi Maharani

4.5 km
alkaen
10 €
/päivä
2 arviota
1
toistuva asiakas

Foreign Doctoral Researcher who loves cuddling with cats😼

Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
Joshi MaharaniJ

16. Joshi Maharani

Foreign Doctoral Researcher who loves cuddling with cats😼4.5 km
(2 arviota)
1 toistuva asiakas
Kalenteri päivitetty hiljattain
Otettu yhteyttä viimeksi 14 päivää sitten
"I can highly recommend Joshi for home visit catsitting! She provided clear and consistent communication about my cat's feeding, behaviour and trips to the litter tray while I was on holiday. I came home to a happy cat :) "
PeterP
Arvostelu - Peter
alkaen
10 €
/päivä
ThaoT

17. Thao

4.2 km
alkaen
18 €
/päivä
30 arviota
6
toistuvaa asiakasta

Loving and Reliable Pet Care

Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
ThaoT

17. Thao

Loving and Reliable Pet Care4.2 km
(30 arviota)
6 toistuvaa asiakasta
Viimeksi aktiivinen 4 päivää sitten
Asuu 1 koira, 1 kissa lemmikin kanssa
"Thao is a very kind and reliable cat sitter. She took care my 5 cats attentively and the communication was smooth. My cats are happy when I got home from vacation. I'd highly recommend her for anyone who is looking for a pet sitter."
PhucP
Arvostelu - Phuc
alkaen
18 €
/päivä
ElliE

18. Elli

3.3 km - HKI
alkaen
30 €
/päivä
7 arviota
3
toistuvaa asiakasta

Lemmikillesi juuri sellaista hoitoa kuin itse toivot!❤️

Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
ElliE

18. Elli

Lemmikillesi juuri sellaista hoitoa kuin itse toivot!❤️3.3 km - HKI
(7 arviota)
3 toistuvaa asiakasta
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
"Elli oli todella mukava ja hoiti hyvin meidän Manteli-kissaa. Suosittelen! 🥰"
EllaE
Arvostelu - Ella
alkaen
30 €
/päivä
JasminJ

19. Jasmin

4.8 km
alkaen
13 €
/päivä
6 arviota
2
toistuvaa asiakasta

Vain parasta hoitoa lemmikillesi!

Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
JasminJ

19. Jasmin

Vain parasta hoitoa lemmikillesi! 4.8 km
(6 arviota)
2 toistuvaa asiakasta
Varattu viimeksi eilen
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
"Jasmin on luotettava hoitaja lemmikkille ja hänellä on hyvä kissatuntemus 😻!"
SannaS
Arvostelu - Sanna
alkaen
13 €
/päivä
AnnaA

20. Anna

3.9 km - HKI
alkaen
15 €
/päivä
2 arviota

Rauhallista ja tarkkaavaista hoitoa kissan ehdoilla 🐾

Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
AnnaA

20. Anna

Rauhallista ja tarkkaavaista hoitoa kissan ehdoilla 🐾3.9 km - HKI
(2 arviota)
Otettu yhteyttä viimeksi 8 päivää sitten
Aktiivinen viimeksi eilen
"Anna made friends with our stranger shy elderly cat already during the previsit. She took great care of her and sent updates with funny pictures, which made us feel at ease during our absence. Everything went so well, a very high recommendation for anyone concidering a pet sitter! Out beloved pet was in trusting hands, couldn’t have hoped for more. "
EmmiE
Arvostelu - Emmi
alkaen
15 €
/päivä

Miksi lemmikinhoitopalvelut sopisivat teille?

Saatat murehtia lemmikkisi puolesta, kun joudut olemaan poissa kotoasi pidemmän aikaa, esimerkiksi pitkien työvuorojen takia. Oletko koskaan miettinyt "olisipa Vantaan lähellä lemmikin- tai koiranhoitaja, joka voisi auttaa?"

Pawshaken kautta voit löytää Vantaan lähistöllä olevia lemmikin- ja koiranhoitajia, jotka tekevät kotikäyntejä. Tällöin lemmikinhoitaja tulee sovittuna aikana käymään luonasi ja hoitaa lemmikkiäsi antamiesi ohjeiden mukaan. Siihen voi sisältyä leikkihetki takapihalla, kävelyä läheiseen puistoon tai vain rapsuttelua ja silittelyä. Lemmikinhoitajamme voivat antaa myös lääkkeitä, ruokaa ja vaihtaa lemmikin juomaveden raikkaaseen.

Lemmikin kotihoitopalvelu on loistava tapa piristää lemmikkisi päivää. Pawshaken lemmikinhoitajilla on pitkäaikainen kokemus kaikenlaisten lemmikkien, kuten koirien, kissojen, kanien, marsujen, lintujen ja muiden, hoidosta. Jos sinulla on useampi lemmikki, kotikäynnit ovat erinomainen keino varmistaa, että ne kaikki saavat paljon huomiota päivän aikana.

Kotikäynnit ovat vähiten stressaava vaihtoehto lemmikillesi, koska tällöin se saa olla itselleen mieluisassa ympäristössä - kotonaan Vantaa. Ympäristötekijät ovat tuttuja, ja huolehtiva sekä huolellinen Pawshake-lemmikinhoitaja hemmottelee päivittäin. Hoitajamme kunnioittavat myös kotiasi ja ovat joustavia aikataulujen, pyyntöjen ja tehtävän keston suhteen. Kaikesta voidaan keskustella ja sopia ennen kotikäyntivarauksen tekemistä.

Kotihoito on hyvä vaihtoehto, kun olet poissa muutaman päivän ja lemmikkisi tarvitsee hoitajaa myös öisin. Toisin kuin lemmikkihotellit, Pawshaken kotihoidon avulla voit järjestää lemmikillesi yksilöllisen päivärutiinin ja ohjelman, olipa sitten kyseessä ylimääräiset rapsuttelut, leikkiaika tai 24 tunnin vahtiminen. Lemmikkisi on hoidossa mukavan hoitajan luona kodikkaassa ympäristössä, eikä suuressa, kasvottomassa lemmikkihotellissa.

Joten tarvitsetpa hoitajaa sitten vain yhden päivän, tai viikon tai jopa kuukauden ajalle, löydät kokeneen lemmikin- tai koiranhoitajan majoittamaan ja hoitamaan lemmikkisi Vantaassa. Kaiken lisäksi Pawshake lemmikinhoitaja on lähistöllä samalta alueelta, joten he tuntevat alueen valmiiksi.

Lemmikinhoitajillamme on myös laaja kokemus pennuista, senioreista, aroista lemmikeistä ja koirankoulutuksesta. Joten vaikka lemmikilläsi olisi erityisiä tarpeita, niin löydät varmasti sinulle mieluisan ja sopivan hoitajan.

Lemmikkisi turvallisuus ja hyvinvointi ovat meille tärkeitä, ja siksi luottamus- ja turvallisuustiimimme tarkistaa huolellisesti kaikki Pawshaken lemmikinhoitajat. Me Pawshakella ymmärrämme, että hoitajan päästäminen kotiisi, tai kotihoito hänen kotonaan voi tuntua epämukavalta. Tästä syystä Pawshaken lemmikinhoitajien muilta lemmikinomistajilta saamat arvostelut ovat luettavissa ja näkyvillä hoitajien profiileissa.

Jokainen Pawshaken kautta varattu kotihoito hoitajan kotona ja kotikäynnit sisältää Pawshake-takuun. Siihen kuuluu muun muassa eläinlääkärin vakuutus, sekä asiakaspalvelu joka päivä. Voit olla täysin rauhallisin mielin lemmikkisi ollessa asiantuntevan lemmikinhoitajamme hyvässä hoidossa Vantaassa.

Lemmikinomistajat varaavat Pawshakessa lemmikinhoitoa sijainnissa Vantaa. Yli 5597 lemmikinomistajaa on jättänyt arvion, tähtimäärän keskiarvon tällä hetkellä ollessa 4.97/5. Kaikki varaukset on maksettu turvallisesti käyttäen jotain seuraavista maksuvaihtoehdoista: Visa, Mastercard, American Express.