Klaudia

Luotettava Lemmikin Hoitaja

Espoo
5 kertaa suosikkihoitaja
4 toistuvaa asiakasta
Otettu yhteyttä viimeksi eilen
Vastaa yleensä yksi tunti kuluessa
13 h sitten
Viimeksi nähty
<1h
Vastausaika
100%
Vastausprosentti
Koiran kotihoitoa
Koiran kotihoitoa
24h ajan hoitajan kotona
10 EUR jokaisesta lisälemmikistä
30 EUR
/
Muut palvelut ja hinnat

Tietoa - Klaudia

Olen innokas ja lemmikkieläimiä rakastava nuori nainen. Teen osa-aika töitä, joten minulla on hyvin aikaa hoitaa lemmikkiäsi päiväs aikaan tai jopa yön yli. Teen kaikkeni, että lemmikilläsi olisi mukava olla kanssani. Odotan innolla yhteyden ottoanne, jos olen oikea hoitaja teidän iloiselle karvakamulle.

Olen hyvin urheilullinen ja rakastan uusia tavotteita. Jos asiat osottautuvat vaikeaksi yritän parhaani saada asian hoidettua ja saada siitä positiivisen tuloksen. Itselläni on ollut kokemusta eläinten kanssa jo nuoresta pitäen ja näen lemmikki eläimet samalaisina kuin he olisivat osa omaa perhettä. Eläinten hyvinvointi ja niiden huolehtiminen on ensimmäinen prioriteettini.

Itse omistin seniori ikäisen keskikokoisen snautseri uroksen joka joutui koirien paratiisiin joulun partaalla 2022. Lääkkeiden anto tai muiden terveyden huollon asiat ovat tulleet minulle hyvin tutuksi. Myös joidenkin voiteiden levittäminen tai korva/silmä tippojen anto on tuttua oman koiran kautta.

Olen työskennellyt monien eri koiratotujen kanssa esimerkiksi dalmatialainen, mäyräkoira, kultainen noutaja, labradori, mini-ja suursnautseri jne. Olen pienestä pitäen ollut eläinten hoitajan ja ollut monissa eläimen hoito leireillä. Tarjoan koirille mm. Ulkoilutusta, leikkeijä, hoitoa ja trimmausta tarvittaessa (kylnsien leikkuu, turkin harjaaminen + tarvittaessa koiran pesu). Kissoille tarjoan hoitoa, leikkejä ja turkin harjausta, jos tarvitsee. Olen hoitanut myös erilaisia kaloja, jyrsijöitä kuten marsuja ja kaneja ja pieniä lintuja joten niidenkin hoito on tuttua.

Toivottavasti olen juuri se sopiva henkilö lemmikillenne ja laitattehan viestiä jos on lisää kysyttävää.

Hoitajan Klaudia palvelut

Hoitajan kotona

Koiran kotihoitoa
Koiran kotihoitoa
Kotihoito tapahtuu lemmikinhoitajan luona ja kestää n. 24 tuntia.
10 EUR jokaisesta lisälemmikistä
30 EUR
/
Koiran päivähoito
Koiran päivähoito
Luotettavaa koiran päivähoitoa
5 EUR jokaisesta lisälemmikistä
20 EUR
/päivä

Kotonasi

Koiran ulkoilutus
Koiran ulkoilutus
Löydä luotettava koiran ulkoiluttaja
5 EUR jokaisesta lisälemmikistä
15 EUR
/kävely
Yksi kotikäynti päivässä
Yksi kotikäynti päivässä
Varaa lemmikinhoitaja käymään kotonasi ruokkimassa lemmikkisi ja viettämässä niiden kanssa aikaa.
35 EUR
/päivä
Kaksi kotikäyntiä päivässä
Kaksi kotikäyntiä päivässä
Kaksi kotikäyntiä lemmikillesi
45 EUR
/päivä
Talovahti
Talovahti
Lemmikinhoitaja pitää huolen lemmikistäsi kotonasi yön yli
55 EUR
/

Klaudia tarjoaa myös

Koiran koulutusta
Trimmaus

Peruutusehdot: Joustava

Täysi hyvitys, jos varaus peruutetaan viimeistään 24h ennen varauksen alkua. 50% hyvitys, mikäli peruutus tapahtuu tämän jälkeen.

Arviot

starstarstarstarstar
Kommunikaatio
starstarstarstarstar
Tunnollisuus
starstarstarstarstar
Profiilin paikkansapitävyys
starstarstarstarstar
Eläinten kohtelu
starstarstarstarstar
Arvo
starstarstarstarstar
Kotikäynnit
Maija, 2023-02-25

Klaudia kävi hoitamassa kahta kissaamme lomamme aikana. Kaikki meni hienosti ja sopimuksen mukaan, kissojen kanssa vietettiin aikaa, ei ainoastaan hoidettu perustarpeita. Viestintä oli hyvää ja kissat viihtyivät. Klaudia on rauhallinen, oma-aloitteinen ja luotettava hoitaja jota voi suositella.

starstarstarstarstar
Kotikäynnit
Armi, 2023-02-24

Hienosti meni meidän kotona koirien kotihoito, ilolla varaamme Klaudian uudestaan hoitamaan koiriamme.

1
2
next page

Kalenteri

Tietoa hoitajan Klaudia kodista

Hyväksytyt lemmikit

Pennut
< 1 vuotta
Koirien koot
0-40 kg
Koiran iät
0-20 vuotta
Kissat
kaikenlaiset
Pieneläimet
jyrsijät, kanit, ...

Hoitajan Klaudia koti

Asunto
Suuri ulkoilualue
Ei lapsia

Ulkoilutusalueet

Lähellä sijaitsee koirapuisto
Kaupunki, Kaupungin puisto & Metsä

Taidot

Erityistaidot

Puhun englanti & espanja & suomi & Muu
+10 vuotta kokemusta
Koirien koulutustekniikat ovat tuttuja
Oman koiran käytöksen koulutuksesta ja niiden ongelmista on kokemusta (itsenäisesti kotona ja koirakoulun kautta) ja olen opiskellut lisää asiasta itsenäisesti luotettavista lähteistä ja jatkan uusien tietojen lukemista liittyen käytösongelmiin ja koulutukseen.

Kokemusta

Käytösongelmat

Tilastot

SMS
Vahvistettu
Email
Vahvistettu
Klaudia

Klaudia

Luotettava Lemmikin Hoitaja

Espoo
Koiran kotihoitoa
Koiran kotihoitoa
24h ajan hoitajan kotona
10 EUR jokaisesta lisälemmikistä
30 EUR
/
Muut palvelut ja hinnat
Ota yhteyttä Klaudia

Peruutusehdot: Joustava

Täysi hyvitys, jos varaus peruutetaan viimeistään 24h ennen varauksen alkua. 50% hyvitys, mikäli peruutus tapahtuu tämän jälkeen.

Varaa Pawshaken kautta nauttiaksesi premium vakuutuksesta, 24/7 asiakaspalvelusta, varaustakuusta, turvallisista online-maksuista, kuvapäivityksistä ja muusta!

Ota yhteyttä Klaudia