image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
+15 Lue lisää
image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
image-5
image-6
image-7
image-8
image-9
image-10
image-11
image-12
image-13
image-14
image-15
image-16
image-17
image-18
image-19
1/20
AadaA

Aada

Kaikkia lemmikeitä rakastava hoitaja

HKI

Toiminut lemmikinhoitajana Pawshakella maaliskuuta 2025 lähtien
1-5 vuotta kokemusta
Aktiivinen Pawshake-yhteisössä
1 toistuva asiakas
5 kertaa tallennettu
Viimeksi aktiivinennoin 10 tuntia sitten
Yleensä vastaanoin 5 tuntia kuluessa
Viimeksi otettu yhteyttäpäivä sitten
Viimeksi varattu10 päivää sitten

Tietoa hoitajasta Aada

Hei!

Olen 21-vuotias nuori nainen Helsingistä. Olen kotoisin Rovaniemeltä ja muutin tänne hiljattain Oulusta. Opiskelen toimintaterapeutiksi monimuotototeutuksessa, mikä antaa minulle joustavuutta arkeen.

Asun poikaystäväni kanssa Kalasatamassa, aivan Verkkosaaren kanavan vieressä. Alueelta pääsee helposti monille lenkkipoluille, ja vietämme paljon aikaa ulkoillen. Olemme hoitaneet yhdessä useita lemmikkejä viimeisen neljän vuoden aikana. Minulla on myös oma koiratausta: minulla oli shetlanninlammaskoira nimeltä Mindi, kun asuin Rovaniemellä. Valitettavasti Mindi menehtyi viime syksynä syöpään. Harrastimme yhdessä agilityä, ja koiraharrastus onkin yhä lähellä sydäntäni.

Haaveilen uudesta koirasta, mutta tällä hetkellä elämäntilanne ei ole vielä siihen sopiva. Sen sijaan nautin valtavasti eläinten kanssa touhuamisesta ja olen mielelläni mukana hoitamassa niitä. Minulla on kokemusta koirien ja kissojen hoidosta muutamista päivistä aina useisiin viikkoihin asti. Olen hoitanut niin pieniä kuin suuria koiria ja myös hieman haastavampia tapauksia.

Esimerkiksi eräs pomeranian ei aluksi antanut koskea itseensä lainkaan, mutta ajan ja luottamuksen myötä lähentyminen onnistui. Olen myös käyttänyt poikaystäväni koiraa käytöskoulutuksessa vetämisen vuoksi, ja pitkäjänteinen harjoittelu tuotti tulosta. Erityistarpeet eivät siis ole este, vaan osaan suhtautua niihin rauhallisesti ja ymmärtävästi.

Minulle on tärkeää, että eläin saa olla oma itsensä ja mennään heidän mukavuus edellä. Olisin todella iloinen mahdollisuudesta päästä tutustumaan lemmikkiisi!🤩

Aada tarjoaa ...

Lemmikinhoitajan Aada kotona

Koiran kotihoito

Yön yli kestävä hoitojakso hoitajan luona.alkaen 35 € /yö, 8 € /Ylimääräinen lemmikki

Koiran päivähoito

Päivällä tapahtuva hoitojakso hoitajan luona.alkaen 30 € /päivä, 5 € /Ylimääräinen lemmikki

Kotonasi

Koiran ulkoilutus

Löydä luotettava koiran ulkoiluttajaalkaen 13 € /koiran ulkoilutus, 5 € /Ylimääräinen lemmikki

Aada hyväksyy

Pennut<1 vuoden ikäinen
Koiran iätKaikki iät
Koiran koot0-45 kg
Hyväksyn kissat kotiiniKaikki

Peruutusehto

Joustava peruutusehto
Saat täyden hyvityksen, jos peruutat ennen klo 12.00 päivää ennen varausta.

Kalenteri

matiketopelasu

Tietoja lemmikinhoitajan Aada kodista

file.name

Asuinalue

Kerrostaloasunto
Ei ulkoaluetta

Mitä ihmiset kertovat lemmikinhoitajasta Aada

Kokonaisarvio

5

Lisätietoja hoitajasta Aada

Puhun ...

englanti
suomi

Minulla on kokemusta seuraavista ...

1-5 vuotta kokemusta
… käytösongelmista
Minulla on kokemusta koiran kouluttamisesta

Vahvistetut tiedot

Sähköposti varmennettu
SMS vahvistettu
Stripe varmennettu
Varaa Pawshaken kautta nauttiaksesi Pawshake-takuusta, asiakaspalvelusta, turvallisista maksuista ja muista herkuista! Lue lisää
Koiran päivähoitoalkaen 30 € /päivä, 5 € /Ylimääräinen lemmikki
Päivämääriä ei ole valittunaOta yhteyttä hoitajaan

Vahvista varaus aina Pawshaken kautta

Mielenrauha

Lemmikkisi voi tarvita turvaa odottamattomien tilanteiden varalle. Tarjoamme Mielenrauhan takuun jokaiseen varaukseen, joka on tehty ja maksettu Pawshaken kautta.
Lue lisää Mielenrauhan takuusta

Tyytyväisyys

Kaikkiin Pawshaken kautta varattuihin ja maksettuihin varauksiin sisältyy Tyytyväisyystakuu, jotta sinä ja lemmikkisi saisitte parhaan mahdollisen lemmikinhoitokokemuksen.
Lue lisää Tyytyväisyystakuusta